ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מבקש לחזור לתפקידו: “מרשיעים אותי ללא משפט”; ההחלטה – בימים הקרובים

בדיון הערעור שהגישו סניגורי אדרי, ניסה בית המשפט להביא את הצדדים להסכמה, אך לשווא. והחלטה בנושא תינתן בימים הקרובים. סניגוריו של אדרי, עו"ד טל שפירא ועו"ד סתיו שוורצברג פועלים כדי להחזיר את אדרי לתפקידיו. חוקרי המשטרה: "התיק הזה הוא חמור מספיק והנסיבות הן באמת נסיבות מיוחדות"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מבקש לחזור לתפקידו: “מרשיעים אותי ללא משפט”; ההחלטה – בימים הקרובים

בדיון הערעור שהגישו סניגורי אדרי, ניסה בית המשפט להביא את הצדדים להסכמה, אך לשווא. והחלטה בנושא תינתן בימים הקרובים. סניגוריו של אדרי, עו"ד טל שפירא ועו"ד סתיו שוורצברג פועלים כדי להחזיר את אדרי לתפקידיו. חוקרי המשטרה: "התיק הזה הוא חמור מספיק והנסיבות הן באמת נסיבות מיוחדות"

מגדלור-פיד ♋

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי הגיע ביום רביעי (5.5) לדיון הערעור בעניינו בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד, אותו הגיש כנגד החלטת בית משפט השלום בראשון לציון שהאריך ב-11.4.2021 את תנאי הרחקתו מהעירייה ב-60 יום נוספים. 

במהלך הדיון נשמעו חוקרי המשטרה אומרים כי “מאחר ועבר זמן וגיבשנו את התמונה הראייתית, לא מן הנמנע שהפרקליטות תבקש את הארכת מעצרו של העורר (יעקב אדרי – מ”נ)… ההסכמה היחידה זה בעצם שהעורר יסכים ל-60 ימים. התיק הזה הוא חמור מספיק והנסיבות הן באמת נסיבות מיוחדות”.

בית המשפט ניסה להביא הצדדים להסכמות אולם הצדדים שבו לאולם ללא הסכמה. סניגוריו של אדרי, עו”ד טל שפירא ועו”ד סתיו שוורצברג, ציינו כי ישנן עבירות שהתיישנו. על חלק מהפרשה הוטל צו איסור פרסום שטרם פקע.

בית המשפט המחוזי – מרכז לוד. צילום: אתר הרשות השופטת

לקראת סופו של דיון, אמר אדרי לבית המשפט: “אני חושב שמרשיעים אותי ללא משפט”. בתום הדיון, נקבע כי החלטה תינתן במועד אחר, לאחר שסניגוריו של אדרי ביקשו להגיש פסיקה רלבנטית, אותה התבקשו להעביר בתוך 3 ימים תוך אפשרות למדינה להגיש פסיקה מטעמה תוך 3 ימים לאחר מכן.

הדיון הבוקר נקבע לאחר שאדרי הגיש ערעור לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד כנגד ההחלטה להמשיך את תנאי הרחקתו מעיסוקו כראש העיר והרחקתו ממוסדות העירייה לתקופה של חודשיים נוספים, כפי שהוחלט בבית משפט השלום בראשון לציון בדיון שנערך ב-11.4.2021.

כזכור, בית המשפט נעתר לבקשה, ו-60 הימים החלו ב-8.4.2021, המועד בו היו אמורים לפקוע תנאי הרחקתו, משמע, אדרי מורחק בשלב זה עד ליום 8.6.2021 לפחות או עד החלטה אחרת.

קראו גם:
דרמה בדיון הארכת תנאי הרחקתו של ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי
• פרשת יעקב אדרי: גם במשרד הפנים הופתעו ולא יודעים מה לעשות עם סוגיית ראש העירייה באור עקיבא
• בפעם השלישית: יעקב אדרי, ראש העיר אור עקיבא, הורחק פעם נוספת לחודש וחצי מתפקידיו
 לאזור המיוחד באתר – על פרשת המעצרים בעיריית אור עקיבא – הקליקו כאן

עורכי דינו של אדרי, טל שפירא וסתיו שורצברג ממשרד תל-צור ושות’, הגישו את הערר בשבוע שעבר, שיידון ביום רביעי השבוע בבית המשפט המחוזי-מרכז. “מר אדרי הוא אחד מנבחרי הציבור הוותיקים בתולדות ישראל”, נכתב בערר שהוגש.

“מיותר לציין שבמשך למעלה מ-30 שנות שירות ציבורי, לא דבק במר אדרי רבב, והוא ראה, מאז ומתמיד, את טובת הציבור בלבד – ולראיה – היבחרותו לתפקיד ראש העיר על ידי ציבור תושבי אור עקיבא כל אימת שהתמודד לתפקיד”.

עוד נכתב: “מאז פתיחת החקירה, נהג מר אדרי, כהרגלו, בממלכתיות, תוך מתן כבוד ואמון בגורמי האכיפה ובשלטון החוק. גישה זו לא השתנתה היום ולא תשנה גם בעתיד – מר אדרי מאמין בגורמי החקירה ומשוכנע כי בתום החקירה תתקבלנה המסקנות המתחייבות לפיהן לא דבק רבב במעשיו.

“בו בעת, שמר אדרי על שקט תקשורתי מוחלט, לא התבטא כלל במשך כל התקופה הזו בנושאי החקירה או בכל נושא אחר, ולבטח שלא תקף או הביע ביקורת כלשהי כלפי גורמי האכיפה – ההיפך הנכון”.

עיריית אור עקיבא. צילום: מערכת מגדלור

סניגוריו של אדרי טוענים כי הוא אינו מקבל שכר בכל החודשים האחרונים מאז נעצר, ומדובר בפגיעה ברצון הבוחר וכי אין הצדקה לקביעה שנותרו פעולות חקירות שאדרי יכול לשבש. הסניגורים מביאים דוגמאות של ראשי רשויות שנעצרו וחוזרים למשרתם, לרוב, כאשר טרם חלפו 3 חודשים מרגע מעצרם או הורחקו מתנאי העסקתם.

עוד מציינים עו”ד שפירא ושורצברג כי בדרך של בקשות המשטרה להרחיק את אדרי מעיסוקיו וממוסדות העירייה, יש בכדי “לעקוף את המנגנון הזהיר והמורכב שנקבע בחוק הרשויות המקומיות (בחירת ראש רשות וסגניו וכהונתם), התש”לה-1975. זוהי דרך המלך והדרך היחידה המותרת על פי חוק, להביא להשעייתו של ראש עיר מתפקידו.

בין ראשי הרשויות שמצוינים בבקשה: ראש עיריית ראשון לציון דב צור, שנאסרה העסקתו לתקופה של כחודשיים; ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני (כשלושה חודשים); ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג (כשלושה חודשים); וראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן (45 יום).
בתגובת יאח”ה (להב 433) לבית המשפט צוין כי התנאים המתירים איסור עיסוק מוחלט התקיימו במקרה זה במלואם, כי העבירות בהן חשוד אדרי התבצעו במסגרת תפקידו בעירייה, וכי בית המשפט קבע כי חזרתו של אדרי לתפקידו כראש עיר ולמשרדי הוועדה המרחבית לתכנון ובניה, יש בהם כדי להשפיע על עדים, בין בעקיפין ובין במישרין, ולשבש מהלכי חקירה.

כמו כן, ציינו ביאח”ה כי מעשיו הלכאוריים של אדרי מעלים חשש נוסף ל”סיכון ספציפי על שלום הציבור וביטחונו וזאת לאור טיב העבירות הנוספות בגינן נחקר (אלימות ומין)”. עוד נכתב: “משך זמן החקירה הינו הגיוני וסביר ואף למעלה מכך. המשיבה לא שקטה על שמריה, עשתה ועושה כל שלאל ידה על מנת לקיים את החקירה בצורה יעילה וממשיכה לבצע פעולות חקירה מורכבות ומגוונות אשר נדרשות לאור ממצאים חמורים שעלו במסגרת החקירה וזו נמצאת בשלב מתקדם”.

// עדכון ראשון: 3.5.2021, 7:00

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
4 .
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
Anonymous
08/05/2021 23:23

תודה . לבורא העולם

Anonymous
Anonymous
05/05/2021 16:59

התולעת מעיזה להוציא את הראש מהאדמה…יעקב אדרי מושחת מהיסוד וצריך להרקב בכלא

Anonymous
Anonymous
04/05/2021 10:02

ראש העיר שלנו העבריין, שמקורביו ידעו ושתקו, כי השתלם להם, הוא לא “רצון הבוחר”. הבוחר לא ידע על מעשיו אמנם היו כמה שהתפכחו והתקפחו וברחו ממנו, אבל הרוב לא ידע וזכר לו ימים טובים לפני שנבחר לכנסת ובחר בו. גם ככה את הבחירות הוא וחבורתו “גנבו”. כי בדיוק כמו מורו ורבו ביבי, נאחז בשלטון ולא הרפה, תפס פרה חולבת למה שיעזוב?
אדם שהיה ח”כ ושר ויש לו פנסיה מהמדינה חוזר ונלחם להיות ראש עיר – היה צריך להדליק נורה אדומה.

צחי
צחי
03/05/2021 08:40

במקום נטול שקיפות, ראש עיריה שמעל בתפקידו יכול להיבחר פעם אחר פעם, אין בזה ראיה לכלום.

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן