בפעם השלישית: יעקב אדרי, ראש העיר אור עקיבא, הורחק פעם נוספת לחודש וחצי מתפקידיו

אדרי היה אמור לחזור לתפקידו ביום שני הקרוב, אולם בימים האחרונים הוארכה הרחקתו מהעירייה ומוסדותיה ● בית המשפט אישר את הארכת צו איסור הפרסום בפרשה וזאת עד ל-21.5.2021
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
מכבי

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בפעם השלישית: יעקב אדרי, ראש העיר אור עקיבא, הורחק פעם נוספת לחודש וחצי מתפקידיו

אדרי היה אמור לחזור לתפקידו ביום שני הקרוב, אולם בימים האחרונים הוארכה הרחקתו מהעירייה ומוסדותיה ● בית המשפט אישר את הארכת צו איסור הפרסום בפרשה וזאת עד ל-21.5.2021

מגדלור-פיד ♋

פרסום ראשון בפרשת השחיתות לכאורה בעיריית אור עקיבא: ראש העירייה יעקב אדרי – הורחק מהעירייה בפעם השלישית ברציפות לתקופה של חודש וחצי נוספים. בפעם האחרונה שאדרי היה בתפקיד בצורה סדירה זה קרה ב-9.11.2020. לפני כשלושה חודשים ו-10 ימים. יום למחרת, ב-10.11.2020 הוא נעצר – ומאז, לא שב לתפקידו. כעת אנו מפרסמים לראשונה כי תקופת הרחקתו מהעירייה הוארכה בפעם השלישית ברציפות.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך את תנאי שחרורו של אדרי, שהיה צפוי לחזור לתפקידו, על פי ההחלטה הקודמת של בית המשפט, ב-22.2.2021, כלומר ביום שני. אלא, שכאמור, כעת אדרי יוכל לחזור לתפקידו רק בעוד כחודש וחצי –  ב-7.4.2021, בתום 45 הימים שנוספו. אם מסכמים את הימים – מאז נעצר אדרי ועד היום בו יסתיימו ימי הרחקתו, בשלב זה, יחלפו כ-5.5 חודשים, תקופה ארוכה ומשמעותית.

כזכור, אדרי נחשד בביצוע עבירות של אונס, בעילה אסורה בהסכמה, תקיפה הגורמת חבלה, סחיטה באיומים, שיבוש מהלכי משפט, לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון.

אדרי החליף לפני כחודשיים ייצוג משפטי. במקומו של עו”ד וינרוט שייצג את אדרי בהליך המעצר ומעט אחריו, מייצגת אותו כעת עו”ד טל שפירא.

בתוך כך, בית המשפט אישר את הארכת צו איסור הפרסום בפרשה וזאת עד ל-21.5.2021. במסגרת החקירה נעצרו יחד עם אדרי גם מנכ”לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל לשעבר אורלי יחזקאל ואחרים.

בית המשפט נעתר לבקשת חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה, ואסר לפרסם את הפרטים – כולל מידע על סוג הפרטים האסורים בפרסום. הנימוקים: “חשש לשיבוש מהלכי חקירה” ונימוק נוסף שתוכנו אסור בפרסום.

קראו גם: 
• פרסום ראשון ● ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי הורחק לתקופה נוספת מתפקידו
• בתום ישיבה דרמטית: שמחה יוסיפוב נבחר לממלא מקום ראש העיר באור עקיבא 
• בית המשפט קבע: ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מנוע מלתפקד כראש עיר למשך 45 יום
• המעצרים באור עקיבא: אורלי יחזקאל שוחררה, מעצרו של אדרי הוארך ביומיים נוספים, 5 חשודים נוספים נעצרו
• היזם שנעצר בפרשת אור עקיבא – שוחרר למעצר בית: “מספר פעמים ניתן השוחד…תלושי מזון זו אחת הדרכים”
• בפעם השלישית: בית המשפט האריך את מעצרו של ראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי
• “פרשת המאכערית וראש עיריית אור עקיבא”: כך ע”פ החשד פעלה השיטה שהביאה לגל המעצרים בעיר

אגב, יחזקאל, היא שוחררה ב-23.11.2020 לאחר כשבועיים ממעצר. עד המעצר, יחזקאל היתה מפרסמת רבות ברשתות החברתיות, מתנדבת בעמותת “מאיר פנים” באור עקיבא, ונראתה בעיר רבות. מאז דבר המעצר ושחרורה, לא פירסמה דבר ברשתות החברתיות.

תנאי הרחקתו של אדרי כוללים את הסעיפים הבאים:
1. איסור עיסוק בתפקידו כראש עיריית אור עקיבא, כחבר בוועדה המרחבית לתכנון ובניה יישובי הברון ובכל תפקיד אחר אותו נושא החשוד מכוח בחירתו כראש העירייה, כמו גם ההרחקה ממוסדות העירייה , מהועדה המרחבית לתכנון ובניה, ומכל מבנה, עמותה ומשרד הקשורים במוסדות אלה, והכל למשך 45 ימים נוספים החל מתאריך 22.2.2021.
2. הרחקה ואיסור יצירת קשר עם המעורבים בפרשה, למעט קרובי משפחתו מדרגה ראשונה עימם יורשה המשיב לעמוד בקשר ממועד הגשת הבקשה למשך 45 ימים נוספים החל מתאריך 22.2.2021.

על פי המועד בהחלטה החדשה, תאריך היעד לחזרתו של אדרי לתפקידו הוא 7.4.2021 אלא אם כן תינתן החלטה אחרת.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: “בית המשפט אישר הארכת הגבלת העיסוק ל-45 יום נוספים”.

ביקשנו את תגובתו של עו”ד טל שפירא, סניגורו של אדרי, ונפרסמה לכשתתקבל.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
אור עקיבא
אור עקיבא
29/03/2021 07:41

הן פותחות רגליים כאילו אין מחר ורצות להתלונן שהבעל מגלה שהוא נשוי לשר..טה…. אולי הוא גנב אבל הוא לא אנס אותה היא בסך הכל יונה של כסף

דילוג לתוכן