ריסוסים מסוכנים: בפרדס חנה וזכרון יעקב מצמצמים שימוש במרחב הציבורי, ואיזו עיר באזור לא מרססת בכלל?

באדם טבע ודין מאגדים רשויות במטרה שיפסיקו להשתמש בריסוסים והדברות בשטחים ציבוריים ● "ההדברה מסכנת את הילדים שלנו ואותנו בגינות, בפארקים ובפינות המשחקים" ● אז מי מיישובי הסביבה בכיוון הנכון ומי כבר עכשיו לא מרסס?
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

חומרי הדברה וריסוס בגינון בערים וביישובים בישראל הפך להיות אחד הנושאים המדוברים ביותר בשנים האחרונות בקרב שוחרי סביבה וגם הורים לילדים שמפחדים כי חומרים מסוכנים יעשו את דרכם לריאות ילדיהם בדרך לבית הספר, בפארקים ובגינות הציבוריות.
יש לציין כי באזור השרון הצפוני ישנן כמה רשויות שאינן משתמשות בריסוסים שכאלה או נמצאות בתהליכי צמצום שלהם. כך למשל דווח כי העיר חריש לא מרססת ואילו בנימינה-גבעת עדה, זכרון יעקב ופרדס חנה-כרכור מצויות בהליך של צמצום שימוש בריסוסים.

בתחילת השבוע התקיים כנס ראשון מסוגו של בכירי רשויות מקומיות, בו ייקחו חלק עשרות ערים. המטרה: להפסיק את ההדברה ולעבור לגינון בר-קיימא. “ההדברה מסכנת את הילדים שלנו ואותנו בגינות, בפארקים ובפינות המשחקים”, ציינה ברנדט באור, מדענית בריאות וסביבה באדם טבע ודין. “כל חומרי ההדברה נכללים בחוק חומרים מסוכנים תשנ”ג-1993 ומוגדרים כ”כימיקל מזיק”.
היא מציינת כי בשנה האחרונה זכו חולי סרטן בתביעות בארה”ב לאחר שהראו קשר בין מחלתם לבין חשיפה לחומר הדברה בגינון.
בכנס הושק לראשונה פורום “ערים לקראת אפס הדברה”, בו הוזמנו הרשויות לחתום על אמנה לקידום הדרגתי של הפחתת ההדברה. בין הרשויות שאמרו כי יטלו חלק הן זכרון יעקב, עמק חפר ועוד.

מה חשבתם על הכתבה? 👆

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן