מיהו שליט אמין ושליט שקרן? יצא לאור ספר ילדים חדש של תושבת גן שמואל

עדה גמליאלי סופרת ילדים וקיבוציניקית מגן שמואל, מפרסמת ספר ילדים חדש, "הסוד של מלך היער", העוסק בסוגיה בוערת: מה עושים כשמלך החיות משקר? הספר, שנכתב בתקופת הקורונה, מעלה לדיון את שאלת האמון בשלטון, ומתייחס לתופעת הפייק ניוז
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מיהו שליט אמין ושליט שקרן? יצא לאור ספר ילדים חדש של תושבת גן שמואל

עדה גמליאלי סופרת ילדים וקיבוציניקית מגן שמואל, מפרסמת ספר ילדים חדש, "הסוד של מלך היער", העוסק בסוגיה בוערת: מה עושים כשמלך החיות משקר? הספר, שנכתב בתקופת הקורונה, מעלה לדיון את שאלת האמון בשלטון, ומתייחס לתופעת הפייק ניוז

מגדלור-פיד ♋

חודש לפני שאנחנו ניגשים שוב לקלפי, יש מי שחשבה שהגיע הזמן גם להסביר ולהנגיש לילדים את הסיטואציה המורכבת של יחסים בין עם למנהיג ושל חיות היער לאריה מלך החיות. 

עדה גמליאלי, סופרת ילדים ובעברה מחנכת ומורה לחינוך מיוחד, קיבוצניקית מגן שמואל, בחרה באריה כדמות המנהיג החזק שחושש לאבד את שלטונו ולכן בתחכום ובערמומיות שולף פשפש מהפרווה שלו ומגלה לו בסוד, כי השמש לא תזרח מחר וסוף העולם הגיע. השמועה מתפשטת במהרה ומפחידה את חיות היער.

בסיפור תמצאו את מלך היער שפועל להצלת שלטונו, את הפשפש שמפיץ פייק ניוז, את החפרפרת שמתייעצים איתה אם ניתן לחיות בלי אור השמש, תמצאו גם את היונה שלא מאמינה לשמועה שמפיץ הפשפש ואת הינשוף שמייצג את כלי התקשורת ומוסיף לדיון את השפעת התקשורת והפייק ניוז על נילדים וסוחף אותם לגלות שגם בזמן משברים ניתן להתאחד ולחשוב על מצבים  של יצירת שיתופי פעולה.

מתוך הספר החדש

זהו ספרה השני של עדה, אחרי “מעבר לכביש הלבן” על חוויות של ילדי קיבוץ הגדלים יחד כקבוצה בחינוך המשותף. והפעם מתווסף ליצירה המאייר דני קרמן, שהוסיף לחיות הבעות פנים אנושיות ותקשורת בלתי מילולית באמצעות שפת גוף.

עדה מספרת כי כתבה את הסיפור ביום אחד בעיצומה של תקופות הקורונה ובהשראת התהפוכות הפוליטיות האחרונות, אז החליטה לפרסם את הספר במטרה לאפשר להורים לשוחח עם הילדים על נושאים בוערים ואקטואליים.

“ילדים סופגים כל מה שקורה מסביב. הם רואים הפגנות כל שבוע בחדשות, קולטים שיש התנגדות לשלטון הנוכחי ושומעים כל פעם מחדש שאנו ניגשים למערכת בחירות. חשוב לדבר איתם על נושאים אקטואליים בצורה אחרת, לחנך אותם לאיך לבחור מנהיג ערכי שמיטיב עם עמו ואחרי מי ללכת, איך לזהות אם מישהו משקר אותך ואיך להשפיע על חיינו.

“הספר מעודד את ההורים לפתח שיחה עם הילדים וממשיך את המסורת שלי כמורה – בה הייתי ממציאה סיפורים המתחברים למצבים חברתיים ואקטואליים, כדי לעודד את הילדים להגיב ולדבר על הנושא”, מסבירה עדה גמליאלי.

גמליאלי. צילומים: יח”צ

גמליאלי (בת 72, נשואה + 4 ילדים +4 ילדים מנישואים שניים,  ו-24 נכדים, חברת קיבוץ גן שמואל) נולדה בקיבוץ גן שמואל, למדה הוראה והייתה מורה כללית, מורה לחינוך מיוחד ומאבחנת.

לאחר מכן ניהלה את מערכת הבריאות והרווחה בקיבוץ. עם צאתה לפנסיה החלה לכתוב את הסיפורים הרבים שליוו אותה כמחנכת והוציאה את הספר “מעבר לכביש הלבן”, ספר ילדים המתאר חוויות מהחיים בקיבוץ אשר זכה להצלחה רבה. את שני הספרים ערכה העורכת הוותיקה והמנוסה עמירה הגני.

זהו ספר נוסף מהספרייה של מדיה 10 – הוצאת ספרים לאנשים פרטיים הרואה את עצמה כמקום להגשמת חלומות ספרותיים של כותבי פרוזה, סיפורת מקורית, שירה, ספרי ילדים ועוד. ניתן לרכוש את הספר ברשתות צומת ספרים וסטימצקי או ישירות מאתר החברה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

מכבי

אולי יעניין אותך

הבעל חטף את הכלב המשותף, וחטף תביעה מאשתו

לדברי עו”ד עינבר לב, המייצגת את האישה, הבעל הרבה לבעוט ולהשליך חפצים לעבר הכלב, והאישה מצאה את עצמה פעמים רבות מגוננת בגופה על הכלב מפני זעמו של בעלה. על כן, לדבריה, ברור הוא שהבעל משתמש בכלב כאמצעי סחטנות נגד האישה, ולו רק בשל כך יש להורות, כי הכלב יושב לאלתר לאישה, ויוותר בחזקתה

לידיעה המלאה
מכבי

דילוג לתוכן