דודו בדש על אופניים חשמליים? "כלי נהדר, אם שומרים על בטיחות" [אנשים]

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 8.10.18, 13:43


מותו של הנער ארי נשר ז”ל בת”א לאחר תאונה של פגע וברח העלתה שוב בצורה מרוכזת את השיח על האופניים החשמליים והסכנות הרבות שברכיבה עליהם.

בני הנוער, רוכבים על האופניים לרוב ללא קסדה ומבלי שידעו את חוקי התנועה, עוברים ברמזורים אדומים, נוסעים על מדרכות ומתפרצים לכביש ללא כל התחשבות במכוניות ובתנאי הדרך.

דווקא על רקע כל זה הופתע “מגדלור ניוז” לקלוט במצלמה שלו את לא אחר מאשר דודו בדש, תושב העיר ובעל סוכנות הנדל”ן המצליחה “רימקס אור עקיבא”, כשהוא מתנייד על אופניים חשמליים – אבל כחוק.

– דודו, מה פשר הרכיבה על האופניים ברחבי העיר?

“לאחרונה הבנתי שאופניים חשמליים זה כלי נהדר בשבילי כדי להגיע מהבית למשרד, ולפגישות בעיר. אבל אסור לשכוח לשמור על בטיחות, שזה אומר לחבוש קסדה ולהתנהל בהתאם לחוקי הדרך.

“אני רואה ילדים רבים הנוסעים בפראות ואינם מצייתים לחוקי הדרך, כי הם פשוט לא מכירים אותם.

“מקווה ומצפה שבבתי הספר בעיר יתחילו ללמד את הילדים את חוקי הדרך, ומשטרת ישראל ומחלקת הפיקוח בעיר יתחילו לאכוף את הנושא למען שמירה על חייהם של ילדנו”.

רק אתמול (7.10) פרסמנו על הגדר עקומה ברחוב הנשיא באור עקיבא בשבועות האחרונים – ההמחישה כמה מסוכנים הכבישים בישראל וכמה מסוכן הרחוב הספציפי באור עקיבא.

כזכור, רחוב הנשיא מוגדר כרחוב אדום באור עקיבא, בו התרחשו מספר התאונות הגדול ביותר בעיר. באור עקיבא, הצביעו בעמותת אור ירוק על שני רחובות מרכזיים: הנשיא (הראשי של העיר) ועליזה יאנסן בשכונת שז”ר – שניהם אדומים כאמור. בין 2014 ל-2016 התרחשו ברחוב 14 תאונות ונפצעו בו 17 בני אדם.

הגדר העקומה ברחוב הנשיא באור עקיבא ממחישה לכולם: תהיו זהירים בכביש המסוכן בעיר

יש פרצה בגדר: הגדר הפרושה לאורך רחוב הנשיא באור עקיבא מלאה מעברים, חלקם פיראטיים