4,400 יחידות דיור חדשות: הופקדה תכנית להרחבת שכונת הפארק בחדרה

התכנית להקמת חלקה המרכזי של שכונת הפארק בחדרה, בצמידות מדרום לשכונה הקיימת, פורסמה להפקדה בועדה המחוזית
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

4,400 יחידות דיור חדשות: הופקדה תכנית להרחבת שכונת הפארק בחדרה

התכנית להקמת חלקה המרכזי של שכונת הפארק בחדרה, בצמידות מדרום לשכונה הקיימת, פורסמה להפקדה בועדה המחוזית

מגדלור-פיד ♋

שכונת הפארק בחדרה תכפיל את גודלה. לשכונה שנחשבת לאחת המבוקשות במדינת ישראל, יתווספו 4,400 יחידות דיור ופארק רחב ידיים.

השכונה החדשה, שעברה שלב נוסף בדרך לאישורה, תהווה את המשכה הישיר והאורגני של שכונת הפארק הקיימת, המשתרעת על פני כ 600 דונמים, ותכלול כ- 4,400 יחידות מגורים חדשות ומגוונות על פני 650 דונמים נוספים, וכן שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף כולל של כ 9,000 מ”ר ושטחים נרחבים שיוקצו להקמת מוסדות ציבור וחינוך. בנוסף,  התכנית כוללת גם פארק מרכזי, המשתרע על פני שטח של כ- 50 דונמים וימשיך ויתווסף לפארק הקיים- האקופארק.

התכנית, שלאחרונה פורסמה להפקדה בועדה המחוזית, מהווה את חלקה המרכזי של חטיבת קרקע העתידה לחבר בין מרכזה של העיר עם חלקה המזרחי, שכונת בית אליעזר. בעתיד, בהתאם לתכנית המתאר המאושרת ח”ד 2020, תתוכנן בה שכונת מגורים נוספת מדרום. הקו המוביל בתכנית זו, הוא יצירת שכונת מגורים איכותית המספקת בתוכה את השירותים הנדרשים לטובת תושביה, כגון תעסוקה מקומית שתצמצם את היציאה מהעיר למטרות עבודה, שירותי מסחר במרחקי הליכה סבירים, קריית חינוך גדולה ופארק מרכזי לצד מגדלי מגורים בני 30 קומות.

“בשיתוף פעולה מבורך עם הוועדה המחוזית ובתרומה רבה של לשכת התכנון המחוזית, הגענו להפקדתה של התכנית, שלמעשה תמשיך ותעצים את המגמה החיובית שמתרחשת בשנים האחרונות בחדרה” מציין מהנדס העיר נדב הדר. 

בהתייחס לנתוני ההגירה החיובית של משפחות צעירות ואוכלוסייה מגוונת וחזקה אל העיר בשנים האחרונות, מוסיף ראש העירייה צביקה גנדלמן: “התכנית מציעה מגוון רחב של סוגי דיור עם עקרונות התומכים בקיימות עירונית ושכונות מקיימות, המבטיחות למעשה חיים עירוניים בתוך השכונה, מבלי להצטרך להיכנס לרכב ולהגיע לשירותים העירוניים. התכנית גם מייצרת פארק מרכזי בהיקף של כ- 50 דונמים, בנוסף לאקופארק הקיים, שכידוע משמש כפארק עירוני אליו נוהר ציבור רחב מהעיר ומחוצה לה.” 

לכל העדכוניםחדשות חדרה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן