לאחר מאבק תושבים במשך שנים: המדינה תערוך מחקר שיבדוק את המזהמים שנפלטים מתחנת הכח בחדרה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

לאחר מאבק תושבים במשך שנים: המדינה תערוך מחקר שיבדוק את המזהמים שנפלטים מתחנת הכח בחדרה

-

מגדלור-פיד ♋איגוד ערים לאיכות סביבה שרון-כרמל יערוך מחקר שימומן מטעם המדינה ויבדוק את הפליטות והמזהמים הנפלטים לאוויר מתחנת הכח “אורות” רבין בחדרה. כך פורסם השבוע ב”חדשות 10″. 

 

במשך שנים טוענים תושבי חדרה, אור עקיבא ויישובי חוף הכרמל כי הסמיכות לתחנת הכח הגדולה בישראל, גורמת למחלות נשימה שונות בקרב ילדים. הסיבה לטענתם, הפליטות והמזהמים מחנת הכח הסמוכה. בכתבה אמש סיפר אריאל נוי, תושב חפציבה הסמוכה לתחנת הכח, כי ילדיו מתמודדים עם מחלות נשימה. “אנחנו משתדלים לסגור את התריסים בבית”, סיפר. גם עומרי, אב לתאומים, התלונן כי “אפשר לראות את העשן שמיתמר מתחנת הכח בחדרה. איך הוא זורם בכיוון של היישוב. הדבר הזה, כהורים לילדים מטריד אותנו”.

ניר סער, מנכ”ל איגוד ערים לאיכות סביבה שרון-כרמל ציין: “אנחנו עובדים באופן רציף עם התושבים אשר גרים בסביבה של תחנת הכח, מבקרים בבתים שלהם ורואים את המפגעים הסביבתיים שקשורים לזיהום אוויר וכן את התחלואה של דרכי הנשימה של ילדים באזור”.

 

ד”ר עדי קליין, מנהלת מחלקת הילדים במרכז הרפואי הלל יפה אמרה כי “יש לנו אוכלוסייה בתולית, ילדים שלא עישנו ולא חולים במחלות כרוניות בדרכי הנשימה, ולכן אנחנו יכולים לזהות את השפעת זיהום האוויר על אוכלוסיית הילדים”.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: “דוחות הניטור בסביבה שמפרסם המשרד להגנת הסביבה מצביעים על כך שבסביבת תחנת הכח ערכי איכות האוויר נמוכים מהתקן המחייב והמחמיר שנקבע בישראל. נתוני איכות האוויר בסביבה במהלך יום כיפור מעידים על כך שהמקור המרכזי המשפיע על איכות האוויר בסביבה הוא תחבורה. הפליטות מתחנת הכח מתבצעות באמצעות ארובות גבוהות ולא בגובה פני הקרקע, ולפיכך השפעתן על האוכלוסיה פחותה ביחס למקורות אחרים. בנוסף, פרויקט הפחתת הפליטות שהושלם בהצלחה בשתיים מיחידות הייצור הביא להפחתה משמעותית בפליטות מהאתר”.

216760cookie-checkלאחר מאבק תושבים במשך שנים: המדינה תערוך מחקר שיבדוק את המזהמים שנפלטים מתחנת הכח בחדרה

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן