העצים בשדרה הוותיקה נכרתו לטובת תחנת דלק בכניסה לפרדס חנה – זו הבשורה הטובה בעקבותיהם

‏ראש המועצה, הגר פרי יגור, הודיעה כי ניטעו עצים חדשים במקום אלה שנכרתו בכניסה לפרדס חנה | לצד 100 הברושים הוותיקים הנותרים הגיעו 150 עצים בוגרים וחדשים בהתאם להסכם מול סונול

רבים מתושבי פרדס חנה-כרכור זוכרים את כריתת חלק משדרת הברושים הוותיקה בכניסה לפרדס חנה מכיוון דרך פיק"א (גן שמואל). הסיפור הסעיר את המושבה לפני כשנתיים, ומאז מעט ונשכח. בינתיים, תחנת הדלק סונול כבר פתחה את שעריה באזור זה, אך כעת מגיעה בשורה מעניינת בנושא מראש המועצה הגר פרי יגור.

אחרי הכעס שעורר המהלך, על אף מלחמה של ראש המועצה בעצמה נגד הכריתה, כשגם חברי אופוזיציה התנגדו בתוקף לאירוע, עדכנה פרי יגור בימים האחרונים כי במקום העצים שנכרתו באכזריות בזמנו – נשתלים בימים אלה עצים חדשים.

השדרה היפה בעבר

"אני נמצאת כאן, בכניסה לפרדס חנה בדרך פיק"א ומאחוריי כמו שהבטחתי – שדרת הברושים המתחדשת לצד עצי הברוש הוותיקים – יום מרגש מאוד לכולנו", סיפרה. "אחרי שהצלנו כ-100 עצים מהשדרה ההיסטורית ונקרע לנו הלב על כל עץ שנכרת ממנה, חברת סונול התחייבה בפניי כתנאי להיתר שהצבתי בפניה, לטעת שדירה מחודשת בעצים בוגרים".

בשישי האחרון בישרה ראש המועצה כי נטעו 150 עצים בוגרים חדשים אל שדרת 100 הברושים הוותיקים שנותרו במקום. "גם את עץ האלה האטלנטית שימרנו וזאת בהשקעת החברה בעלות של מאות אלפי שקלים".

פרי יגור הוסיפה: "המשימה לא הייתה פשוטה, עצרנו היתר שניתן לפני שנים ומנענו נזק בלתי הפיך. לצד זאת, השקענו מאמץ משמעותי כדי להבטיח שהטבע שלנו יישמר ויכה שורשים חדשים לעתיד.

קראו גם >>
הסוף לשדרת 100 הברושים היפה בכניסה לפרדס חנה? תושבים יצאו למאבק ברשת נגד ההחלטה – מגדלור ניוז (migdalor-news.co.il)
אחרי ש'סונול' עתרה לבית המשפט בנוגע לכריתת העצים בכניסה לפרדס חנה: ראש המועצה הודיעה כי הגיעה עימה להסדר – מגדלור ניוז (migdalor-news.co.il)
בעקבות המאבק נגד כריתת שדרת הברושים בכניסה לפרדס חנה: חברת 'סונול' מאיימת בתביעה על המועצה – מגדלור ניוז (migdalor-news.co.il)

"היום הזה מרגש במיוחד ולא אגזים כשאומר שהוא גם ציון דרך מיוחד בהיסטוריה שלנו. מחוייבת לכם בכל לבי להמשיך ולשמור על המורשת, על תבנית נוף ילדות, נוף תרבות, על הערכים של המושבה שלנו – לפעול למען פרדס חנה כרכור עם כל הלב והנשמה".

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
13 .
Inline Feedbacks
View all comments
אחד מהעם
אחד מהעם
01/09/2023 14:11

כמה מעוות…
הגר פרי יגור, לא היית צריכה לאשר את התכנית של סונול.
גדעו את העצים הותיקים בלי לחשוב על תכנית שתמזער את הנזק. לאחר זמן רב בלי התייחסות של הגר פרי ראשת המועצה, עכשיו לפני בחירות פתאום נזכרת…
אז מביאים עצים בני שנה (לא הגר אלו לא עצים בוגרים) יקח עשרות שנים עד שישוקם הנזק…

Anonymous
Anonymous
31/08/2023 22:19

חבל מאוד שנעקרו העצים , ישנם אנשים שהכסף חשוב להם יותר . אני מכירה את השדרה הזו מאז שנולדתי גדלתי והתחנכתי במשבה הנהדרת .

Anonymous
Anonymous
31/08/2023 08:52

לא נכנסת לתחנה הזו

מביש: צעירה עלתה על אוטובוס באור עקיבא, תיעדה את עצמה בטיקטוק ולעגה לנהג; "סע לעזה" (וידאו)

"תביא מחבלים, תביא מאבטחים, תביא משטרה", נשמעת הצעירה אומרת לנהג. "תיקח את הערביה המסכנה הזו. לאן אמרת, לחיפה או לעזה? לעזור לחטופים שלנו, המסכנים שלנו, אוי", והחלה לצחוק | הנהג מצדו נותר מאופק

קרא עוד »

בחירות 2024 בבנימינה-גבעת עדה • הפתעה: גיל חנניה יתמודד מול מיכל אורון-עזני בסיבוב השני

הפתעה בבחירות בבנימינה גבעת עדה: יממה לאחר התוצאות הראשוניות שהראו כי המועמד גיל חנייה צפוי להתמודד בסיבוב השני מול המועמד שלומי פרץ, המעטפות הכפולות של החיילים שינו את התמונה. בהתאם

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן