לראשונה בישראל: מתחם מסחרי בחדרה יחובר לתשתית גז טבעי ויעבור לייצור עצמי של חשמל

הועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה בראשות איתמר בן דוד, אישרה את חיבורו של מתחם מול החוף וילג' בחדרה למערכת גז טבעי

לראשונה בישראל: מתחם מסחרי בחדרה יחובר לתשתית גז טבעי ויעבור לייצור עצמי של חשמל

הועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה בראשות איתמר בן דוד, אישרה את חיבורו של מתחם מול החוף וילג' בחדרה למערכת גז טבעי

מגדלור-פיד ♋

מתחם מול החוף וילג’ בחדרה יהפוך בקרוב למתחם המסחרי הראשון בישראל שיחובר לתשתית גז טבעי ויעבור לייצור עצמי של חשמל. מדובר בתכנית אשר אושרה לאחרונה על ידי הועדה המחוזית חיפה בראשות איתמר בן דוד, אשר בזמנו היה מי שהוציא את ההיתר לאסדת הגז הראשונה בארץ. המטרה בהקמת מתקן הגז הטבעי, הוא ליצור חלופה אנרגטית לשימוש בחשמל המגיע למתחם מתחנת הכוח על ידי ייצורו באופן עצמאי. יש לציין כי מדובר בשיטה שבישראל אושרה עד כה לשימוש במפעלים בלבד .

על פי התוכנית שעלותה נאמדת בכ-13 מיליון שקלים, הפקת החשמל תתבצע באופן הבא: הגז הטבעי יובל דרך צינור לתוך גנרטור הנמצא בתוך המתחם ושם ייוצר החשמל הנדרש לתפעול מתחם הקניות והבילויים. הגנרטור הייעודי להפקת החשמל מיובא מאירופה ועמוד בכל התקנים המחמירים של האיחוד האירופי בתחום איכות הסביבה.

יו”ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה, איתמר בן דוד: “רשות הרישוי המחוזית לגז טבעי ממשיכה לחבר את כל הצרכנים המשמעותיים במחוז חיפה לגז טבעי כמקור אנרגיה עיקרי. זהו חיבור חלוצי של מרכז קניות ובילויים בחדרה למערכת חלוקת גז טבעי”.

מהנהלת המתחם נמסר:” כחלק מהמדיניות המובילה אותנו בשנים האחרונות, חרטנו על דגלנו ערכי קיימות ועמידה בתקנים מחמירים בינלאומיים (leed) של איכות הסביבה. החסכון בעלויות החשמל למתחם צפוי להגיע למאות אלפי שקלים בשנה ובמקביל יש כאן הפחתה של זיהום האוויר. המטרה היא להפיק את החשמל בעצמנו במקום לקנות אותו מתחנת כוח ששורפת פחם ומזהמת את הסביבה”.

במתחם נמצאים כיום בהקמה כ- 120,000 מ”ר של שטחי משרדים אשר גם הם יחוברו למערכת הגז שתפיק את החשמל. על פי התכנית, המים החמים שיתקבלו מהגנרטור ישמשו את מיזוג האויר עבור המשרדים החדשים. לערכת החברה היזמית, התוכנית תצא לביצוע במהלך השנה הקרובה.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


 

ארכיון כתבות
דילוג לתוכן