100 בעלי כלבים בחוף הכרמל נקנסו על שיטוט כלביהם

100 בעלי כלבים בחוף הכרמל נקנסו על שיטוט כלביהם

-

מגדלור-פיד ♋במועצה האזורית חוף הכרמל מבקשים לשים סוף למטרד הכלבים המשוטטים. וטרינר המועצה, ד”ר מיכאל שרגנהיים מציין השבוע כי “בעלי כלבים המאפשרים לכלבם לשוטט מחוץ לחצר הבית נוהגים בחוסר אחריות הן כלפי הכלב שלהם והן כלפי השכנים שלהם.

“כלב משוטט יכול בקלות לבוא במגע עם בעלי חיים אחרים שעלולים להוות סכנה בריאותית. כלב משוטט מהווה מטרד ואיום לתושבים רבים ללא קשר לגודלו צבעו או גזעו של הכלב. נתקלתי לא אחת בילד נתקף באימה לנוכח כלב שרץ אליו בקשקוש זנב. מעבר לכך  אין צורך לומר שילד שננשך ע”י כלב חווה טראומה מיותרת שנשארת לעיתים לכל החיים וזאת רק בגלל חוסר אחריות של בעל כלב”.

וטרינר המועצה, ד”ר מיכאל שרגנהיים || צילום: דוברות המועצה

 

כזכור, הגדרת החוק מציינת כי בעל כלב חייב לדאוג לכך כי כלבו לא יצא מתחום החצר כאשר הוא אינו קשור ולא כפי שתושבים רבים טועים לחשוב כי המונח מתייחס לכלבים עזובים. עקב ריבוי תלונות מצד יישובי המועצה ובשל התפרצות מחלת הכלבת הוחלט על מבצע לכידת כלבים משוטטים כלל מועצתי, זאת בנוסף לפעילות הלוכד המבוצעת בשגרה.

מתחילת השנה מעל 100 בעלי כלבים קיבלו קנסות בגין אי מניעת שוטטות כלביהם ו- 12 בעלי כלבים קיבלו קנסות בגין אי חיסון הכלב נגד כלבת. (מועדי חיסון כלבים כנגד מחלת הכלבת מפורסמים באתר המועצה, תחת לשונית אגף מוניצפאלי- וטרינר רשותי).

לצורך השוואה במהלך 2017 ניתנו 162 קנסות מנהליים מתוכם 140 קנסות בגין שוטטות כלבים ו- 22 קנסות בגין אי חיסון הכלב נגד כלבת. בעל כלב המשחרר את כלבו צפוי לקנס שנע בין 500 ₪ לכלב משוטט ובמקרים מסוימים יכול להגיע  ל- 1500 ₪ כאשר הכלב אינו מחוסן/ אינו רשום כחוק, ואף ל- 5000 ₪ במקרים קיצוניים.

המועצה מפעילה לוכד כלבים שלוכד כלבים משוטטים ומביא אותם לכלביה. אבל גם במקרים שלא ניתן ללכוד את הכלב צפויים בעליו לקבל קנס. הקנסות אינן מטרה אלא אמצעי אכיפה. אם בעלי הכלבים ינהגו באחריות וישמרו על הכלב נהנה כולנו מרחובות בטוחים יותר ולא יהיה צורך בהטלת קנסות, מסכם ד”ר שרגנהיים בדבריו.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן