הצייר בן ה-7.5 מאור עקיבא: עידו ארביב מציג תערוכה ראשונה

מאת: איתי טטרו, 26.9.18, 12:06

בזמן שחבריו משחקים במשחקי מחשב וטלוויזיה, הוא מפתח את כשרון הציור המולד והופך אותו לתחביב רציני || ארביב: "אני חולם להיות צייר"מי שהגיע אתמול ליומו הראשון של פסטיבל אומנות מקומית השלישי ברחבת היכל התרבות באור עקיבא, ודאי לא פספס את תערוכת הציורים המיוחדת שציפתה לו ברחבה. על קנבסים, עומדים בסטנדים כיאה לתערוכה מקצועית, הציג אמש עידו ארביב, רק בן 7.5, תלמיד כיתה ב’, תושב אור עקיבא, את תערוכת הציורים הראשונה שלו. “מי צייר את הציור הזה?!” תהו העוברים ושבים, וילד אחר בגילו אמר לאמו: “וואוו, איזה יפה”.

ארביב, בנם של עו”ד רלי ארביב וויקי ארביב, מצייר מגיל 4/ אמן מיוחד עם כישרון מולד. “התחלתי בגן חובה, כאשר הגננת אהבה את הציורים שלי. כשעליתי לכיתה א’, התחלתי להשתתף בחוג ציור ולמדתי טכניקות”.

לדבריו, בזמן שחבריו שבים הביתה ופונים למשחקי מחשב, טלוויזיה או כדורגל, הוא פונה מיד למכחולים, לעפרונות ולבלוק הציור. “אני חולם להיות צייר”, הוא אומר בביישנות. “כל הרעיונות של הציורים באים בשלב הזה מציוריהם של הציירים המפורסמים בעולם. אני מביט בציורים, על ציורים של ציירים, ומנסה להעתיק אותם. אני קודם כל משרטט בעיפרון, ובהמשך משלים את הציור. אמא ואבא אומרים לי איך נראה הציור, מעירים הערות, מתקנים אותי. זה מלמד המון”.

קראו גם:

סוכות באור עקיבא: פסטיבל "אמנות מקומית" חוזר