לקראת ההתחדשות העירונית: בבנימינה מקימים ועד שכונה לגבעת חן בשיתוף התושבים

בחודש האחרון התקיימו שתי ישיבות ועדי בניינים במהלכן היתה היכרות אישית עם בעלי הבתים.  בהצבעה חוקית ודמוקרטית נבחרו ועדי בתים ונציגיות לתהליך התחדשות עירונית במטרה לקדם מצד אחד תיחזוק ושיפור פני הבניינים ,כולל תחזוקה שוטפת וטיפוח החצרות ומצד שני מבט קדימה לעתיד על מנת להיות ערוכים לתהליך של פינוי בינוי

רגע לפני שתוכנית התחדשות עירונית בגבעת חן עולה שלב נוסף, פועלת המועצה במרץ, בהובלת עובדת קהילתית של מועצה מקומית בנימינה גבעת עדה, לורן בר, להקמת ועדי בניינים שיובילו כנציגי הבניינים את השיח אל מול היזם המיועד. "המטרה היא לאפשר לתושבים לממש את זכויותיהם בתוך תהליך ההתחדשות העירונית וזה נעשה על ידי בחירת ועד מייצג בכל בניין" סיפרה העובדת הקהילתית, לורן בר. בסוף יוני, לאחר שלושה חודשי עיכוב בשל הקורונה, יתקיים דיון בהתנגדויות לתוכנית התחדשות העירונית בגבעת חן שהופקדה.

בן היתר פעלה לורן לאגד את התושבים לפעול תוך מעורבות שכונתית ושיתוף פעולה  לחיזוק הקהילה. לאחר עבודה רציפה מול התושבים ובניית אמון נבנתה גם הפלטפומה לקיום שיח ותיאום ציפיות בין התושבים בשכונה לבין הרשות המקומית והיזם.

בחודש האחרון התקיימו שתי ישיבות ועדי בניינים במהלכן היתה היכרות אישית עם בעלי הבתים.  בהצבעה חוקית ודמוקרטית נבחרו ועדי בתים ונציגיות לתהליך התחדשות עירונית במטרה לקדם מצד אחד תיחזוק ושיפור פני הבניינים ,כולל תחזוקה שוטפת וטיפוח החצרות ומצד שני מבט קדימה לעתיד על מנת להיות ערוכים לתהליך של פינוי בינוי.
בחודשים הקרובים צפויים להימשך תהליך של בניית נציגיות מטעם כל בניין ובחירת ועדי בתים.

לורן: "בתקופה בה התחלתי את עבודתי כעו"ס קהילתית שמחתי לגלות קהילה רחבה ,מגוונת וחזקה, שמצפה בכיליון עיניים לתהליכי ההתחדשות העירונית ומוכנים להושיט יד בעבודה משותפת להתקדמות והצלחת התהליך".

ראש המועצה, איתי ויסברג, הוסיף ואמר כי "לאחר שנים ארוכות, סוף סוף אפשר לראות באופק את סיום התהליך הסטטוטורי. זה קורה לאט משרציתי והקורונה לא בדיוק עזרה לנו, אולם אני נחרץ להשלים את התהליך לרווחת הדיירים וכהשלמת אחד מיעדי המועצה החשובים ביותר".

26-28/07 ימים א'- ג' יערוך חוקר מיוחד שמונה מטעם הועדה המחוזית דיון בנושא ההתנגדויות שהתקבלו לתכנית התחדשות עירונית בגבעת חן. הדיונים יתקיימו במשך שלושה ימים בבניין הספרייה הציבורית בבנימינה. בשל מגבלות הקורונה והנחיות משרד הבריאות הכניסה לדיון תתבצע בצורה מדורגת כאשר המתנגדים יקבלו זימונים אישים על פי שעות.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

"ישראל היתה האהבה הראשונה שלו": צפו בסרט לזכרו של רב פקד דן גנות ז"ל שהוקרן באור עקיבא (וידאו)

אימו של דן, אפרת, התרגשה במיוחד מהמעמד, דווקא בימים אלה בהם היא נוסעת בכל הארץ ואף בעולם, ונפגשת עם אנשים רבים. את הלך הרוח של בנה היא מגדירה כצוואה. “האהבה הראשונה של דן הייתה מדינת ישראל. בזכותה אנחנו קיימים הוא היה אומר. וזה למרות שתי הבנות שלו שאותן אהב מאוד"

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן