דווקא מהעיר אור עקיבא חובבת הבשר יוצאים המבורגרים טבעוניים חדשים לכל הארץ

סדרת ההמבורגרים והקציצות החדשות של "מונבטים", הפועלת באזור התעשייה הצפוני באור עקיבא, יצטרפו לסדרת המוצרים הטבעוניים שכולה מוצרים טבעיים, אורגנים, ללא גלוטן, ללא תוספת סוכר, ללא שמן וללא חומרי טעם וריח

מאת: איתי טטרו, 09.07.2019, 18:00

המפעל מאור עקיבא שמתחדש בהמבורגרים טבעוניים חדשים: “מונבטים”, סדרת מוצרי הבריאות הטבעית והטבעונית העשויה שילובים של קטניות וירקות, ממשיכה לחדש ומצרפת למשפחת מונבטים מוצרים חדשים – המבורגרים וקציצות מן הצומח.

סדרת ההמבורגרים החדשה כוללת שני סוגי מוצרים: המבורגר עדשים חומות ובטטה והמבורגר עדשים חומות, כוסמת וסלק. את ההמבורגרים ניתן להכין בקלות במספר אופנים: אפייה בתנור או בטוסטר אובן ובטיגון על מחבת.

מלבד ההמבורגרים וליין מאפי הבריאות מהצומח, “מונבטים” אחראית לסדרה חדשה של קציצות מקטניות וירקות בטעמים מגוונים: עדשים חומות ובטטה, עדשים כתומות עם קישוא ובטטה, שעועית אזוקי עם קישוא וחציל, שעועית מש עם כוסמת וסלק וקציצות שעועית מש עם כוסמת ודלעת.

כל מוצרי החברה עשויים חומרי גלם אורגניים וביניהם: קינואה, כוסמת, עדשים כתומות, שעועית מש, דוחן, בטטה, תאנים, סלק, עדשים צהובות, גזר, תמר, תפוח עץ, בננה ועוד.

המוצרים פותחו על מנת למצוא פתרון איכותי, בריא ומזין במקום מוצרי הטבע רוויי הגלוטן והסויה הקיימים בשוק הישראלי. “מונבטים” עשוי מחומרי גלם אורגניים, טבעיים, ללא תוספות סוכר או שמנים, דלי נתרן וללא רכיבים מן החי. כל מוצרי החברה מיוצרים בתהליך ייחודי, במינימום עיבוד, הכולל השרייה והנבטה של הקטניות במים מסוננים, טחינה עדינה וערבוב לפי מתכונים ייחודיים.

בועז אוליברו, מייסד ומפתח מונבטים מציין כי “מרגש לראות איך מוצר שהחל את דרכו במטבח הביתי מתוך צורך אמיתי ממשיך להתפתח, לגדול ולהגיע לקהלים חדשים. סדרת ההמבורגרים והקציצות החדשה של ‘מונבטים’ היא צעד נוסף לתזונה בריאה, אורגנית ועם מינימום עיבוד, כך שהערכים הטובים של חומרי הגלם נשמרים עד האכילה. בתאבון!”

אגב, החברה מחזיקה בכשרות מהדרין – של רבנות אור עקיבא, ועל האריזות מוטבעת חותמת כשרות של הרב אליהו אילוז, רב העיר. כמו כן, לחברה אישור משרד הבריאות, תקנים בריאות ומזון ורישיון תוצרת אורגנית.