תירוצים כמו חול: 7 עסקים בחדרה והסביבה לא רשמו הכנסות כחוק

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

תירוצים כמו חול: 7 עסקים בחדרה והסביבה לא רשמו הכנסות כחוק

-

מגדלור-פיד ♋

אילוסטרציה

מבקרי מס הכנסה שהגיעו במהלך יום הביקורת למוסך בחדרה מצאו 2 צקים שלא נרשמו בסכום כולל של 1,825 ש”ח. בעל המוסך בחר בתירוץ מנומק במיוחד ואמר: “צ’ק אחד הוא משנת 2017 קיבלתי אותו ורשמתי עליו לא להפקדה, כי הלקוח לא רוצה לשלם את כל העלות של התיקון שהיא גבוהה יותר מהצ’ק ולכן עדין לא רשמתי, הצ’ק השני מקורו בטעות של הפקידה שלא רשמה”.

המקרה ארע ביום החודש, בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בחדרה, אור עקיבא, זיכרון יעקב, בנימינה, פרדס חנה-כרכור, חריש וגבעת אולגה, אשר כלל 57 ביקורות, מהן עלה כי בקרב  12% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל על ידי עובדי משרד פקיד שומה חדרה, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, התעשייה ומתן השירותים.

מבדיקת ספר ההזמנות במספרת נשים בחדרה עלה כי שוברי אשראי בסכום של 500 ₪ לא תועדו בספרי העסק כמו גם 2,500 ₪ ששולמו באמצעות אפליקציית ביטמעצב השיער מיהר להסביר: “לא ידעתי שצריך לרשום תקבולים מאפליקציית ביט ולגבי התקבולים מאשראי, אמא שלי במצב לא טוב ואני עסוק איתה”. 

גם מטפל ברפואה סינית שלא רשם הכנסות ששולמו לו באמצעות אפליקציית ביט טען: “בסוף היום אני עובר על ספר ההזמנות מוודא מי הגיע  לטיפול  ושילם לי ורושם קבלות, פשוט יותר נוח לי להתנהל כך”. בעלת עסק לבניית ציפורנים הסבירה “ספר הקבלות נמצא אצל רואה החשבון ולא היה לי איפה לרשום”, כשנשאלה על ידי הבודקים מדוע לא רשמה הכנסות משני לקוחות שונים.

זגג שלא רשם הכנסותיו טען: “ספר הקבלות נמצא אצל רו”ח לעדכון ולא היה לי איפה לרשום…” ולעומתו בעל חנות לתשמישי קדושה מזיכרון יעקב , שלא רשם הכנסות מקניית ביקורת סמויה טען: “באותו יום היה לי לחץ, הנחתי את הכסף בצד ושכחתי מזה בכלל”.

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


דילוג לתוכן