הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

“העיר משנה את צביונה דראסטית”: האם מגמת הבנייה לגובה באור עקיבא תימשך?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

האם מגמת הבנייה לגובה באור עקיבא תמשך ותשבור שיאים חדשים מבחינת מספר הקומות שנראה בעיר? תושבים באור עקיבא עימם שוחחנו, מודאגים מהמגמה וטוענים כי שינוי הציביון של אור עקיבא חד ודרסטי מידי וכי הוא אינו מתאים להלך הרוח בעיר בשנים האחרונות.

 

מספר תושב מהעיר בגילאי 40 פלוס סיפרו ל’מגדלור ניוז’ על תחושותיהם לאחרונה והחשש מפני העתיד לבוא. “דיברנו גם ביננו ועלתה הסוגיה של נוסטלגיה ושל העיר המתפתחת”, סיפר תושב.

“המשתתפים בישיבה חלקם תושבים חוזרים וחלקם תושבים שמגדלים את ילדיהם בעיר דווקא החמיאו על התפתחות העיר אבל הם גם מוטרדים ממגדלי הענק אשר מתחילים לצוץ כאן. דיברנו על זה שאנחנו לא כל כך אוהבים את השינוי שהעיר עוברת מבניה סבירה של 9 קומות לעלייה לגבהים גדולים הרבה יותר כמו 20 קומות.

התושב מוסיף: “מילא היה תכנון נכון, אבל הצפי של פינוי-בינוי שז”ר, בן גוריון ועוד פרויקטים נוספים בעיר הולכים לגרום לפקקי ענק. זה דבר שמעולם לא היה באור עקיבא, שעד לא מזמן הייתה עיר קטנה וזריזה”.

המבקרים טוענים כי פעולות פשוטות כמו נסיעה בעיר, עלולות להיות רוויות בעיכובים וסבל. “להקפיץ ילד לחוג לקח בעבר 5 דקות, ואילו לאחר שהכל יבנה בתא שטח כזה קטן ללא תשתיות ראויות יגרום לפקקים, עומס וזיהום אוויר”.

התושבים טוענים גם ש”מרבית הרוכשים הם גם ככה משקיעים ולא תושבים אשר באים לגור בדירות קבע”, אך נושא זה טרם הוברר באופן רישמי ומבוסס על תחושות והערכות בלבד.

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>