“העיר משנה את צביונה דראסטית”: האם מגמת הבנייה לגובה באור עקיבא תימשך?

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

“העיר משנה את צביונה דראסטית”: האם מגמת הבנייה לגובה באור עקיבא תימשך?

-

מגדלור-פיד ♋

האם מגמת הבנייה לגובה באור עקיבא תמשך ותשבור שיאים חדשים מבחינת מספר הקומות שנראה בעיר? תושבים באור עקיבא עימם שוחחנו, מודאגים מהמגמה וטוענים כי שינוי הציביון של אור עקיבא חד ודרסטי מידי וכי הוא אינו מתאים להלך הרוח בעיר בשנים האחרונות.

 

מספר תושב מהעיר בגילאי 40 פלוס סיפרו ל’מגדלור ניוז’ על תחושותיהם לאחרונה והחשש מפני העתיד לבוא. “דיברנו גם ביננו ועלתה הסוגיה של נוסטלגיה ושל העיר המתפתחת”, סיפר תושב.

“המשתתפים בישיבה חלקם תושבים חוזרים וחלקם תושבים שמגדלים את ילדיהם בעיר דווקא החמיאו על התפתחות העיר אבל הם גם מוטרדים ממגדלי הענק אשר מתחילים לצוץ כאן. דיברנו על זה שאנחנו לא כל כך אוהבים את השינוי שהעיר עוברת מבניה סבירה של 9 קומות לעלייה לגבהים גדולים הרבה יותר כמו 20 קומות.

התושב מוסיף: “מילא היה תכנון נכון, אבל הצפי של פינוי-בינוי שז”ר, בן גוריון ועוד פרויקטים נוספים בעיר הולכים לגרום לפקקי ענק. זה דבר שמעולם לא היה באור עקיבא, שעד לא מזמן הייתה עיר קטנה וזריזה”.

המבקרים טוענים כי פעולות פשוטות כמו נסיעה בעיר, עלולות להיות רוויות בעיכובים וסבל. “להקפיץ ילד לחוג לקח בעבר 5 דקות, ואילו לאחר שהכל יבנה בתא שטח כזה קטן ללא תשתיות ראויות יגרום לפקקים, עומס וזיהום אוויר”.

התושבים טוענים גם ש”מרבית הרוכשים הם גם ככה משקיעים ולא תושבים אשר באים לגור בדירות קבע”, אך נושא זה טרם הוברר באופן רישמי ומבוסס על תחושות והערכות בלבד.

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

285500cookie-check“העיר משנה את צביונה דראסטית”: האם מגמת הבנייה לגובה באור עקיבא תימשך?

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

צפו בתיעוד המדהים: משאית הגז התלקחה בתאונה, לוחמי האש הסתערו על האש ומנעו פיצוץ ואסון כבד

מיכלית הגז התלקחה כתוצאה מהתאונה תוך סיכון רב לפיצוץ נפחי רב מימדים. לאירוע הוזנקו כוחות רבים מתחנת חיפה בסיוע כוחות נוספים ממחוז חוף תחת פיקודו של מפקד תחנת חיפה סגן טפסר יצחק סויסה עד להגעתו של מפקד מחוז חוף טפסר חזי לוי, אשר לקח פיקוד על האירוע

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן