החייל בן עג’מי מאור עקיבא לא וויתר על צה”ל למרות היותו כבד שמיעה: “חונכתי לתת מעצמי למדינה”

החייל בן עג’מי מאור עקיבא לא וויתר על צה”ל למרות היותו כבד שמיעה: “חונכתי לתת מעצמי למדינה”

-

מגדלור-פיד ♋

בן עג׳מי , תושב אור עקיבא, נולד עם בעיות שמיעה (כבד שמיעה). אבל אם היה לו ברור דבר אחד זה שבגיל 18 הוא יתגייס כמו רבים אחרים לשירות משמעותי בצה”ל.

 

“מגיל קטן היה ברור לי שאני רוצה להיות חייל – אבא שלי היה לוחם בגבעתי ומגיל צעיר לימדו אותי בבית לשרת את המדינה ולתת מעצמי כמה שיותר”, מספר השבוע בן.

הוא מוסיף ואומר: “היה לי ברור שאני לא מוותר על להתגייס לצבא. התגייסתי כמתנדב בבסיס בא״ח גולני בתפקיד מש״ק חינוך. כל בוקר התמלאתי בהתרגשות כשעליתי על מדי צה”ל ועם המון עשייה בתחום חינוך בחטיבת גולני.

“מתנדב זה אחד שבחר ללכת לצבא למרות שהצבא לא רוצה אותו מבחינה רפואית אבל בחר בכל זאת ללכת לשרת. בחרתי להיות כמו כולם ולא להרגיש שונה למרות שאני יכול לוותר על זה ולהמשיך את החיים שלי”.

עג’מי מספר כי ההרגשה הפנימית לא נתנה לו לוותר על הצבא. “בחרתי בזה בגלל מחוייבות. למה שאני לא אשרת  ואתרום למדינה ואחרים כן , בחרתי את זה מתוך ציונות ותרומה למדינה ואני גאה בזה מאוד”.

ובתוך כך, בתקופה זו (יולי-אוגוסט 2019) החל גיוס הקיץ של היחידות השונות של צה”ל. הגיוס ליחידות השדה החל ב-29 ביולי עם גיוס הלוחמות ויסתיים ב-14 באוגוסט. במשך שלושת השבועות הקרובים צפויים להתגייס מאות לוחמים ולוחמות של יחידות השדה בצה״ל. לכלל המתגייסים ניתנת האפשרות לשרת שירות משמעותי, תורם ומפתח. בין המתגייסים גברים ונשים, המיועדים לשירות קרבי ביחידות השדה, למערך תומכי הלחימה ולמערכים נוספים.

 

לקראת הגיוסים הקרובים, זרוע היבשה רכשה אמצעים חדשים עבור המתגייסים ליחידות השדה, זאת על מנת שישתמשו בציוד שטרם שומש לפני כן. בין האמצעים, קסדה טקטית מתקדמת המאפשרת התאמה גבוהה לטווח ארוך עבור הלוחם. הקסדה בעלת התקנים ייעודיים לחיבור אמצעים שונים כגון פנס ואמצעי לראיית לילה.

עוד פרטים על הגיוס הקרוב – באתר צה”ל.

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

288390cookie-checkהחייל בן עג’מי מאור עקיבא לא וויתר על צה”ל למרות היותו כבד שמיעה: “חונכתי לתת מעצמי למדינה”

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות