הפרקליטות החליטה לשקול הגשת כתב אישום נגד ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי

בפרקליטות מייחסים לאדרי שורה של עבירות של לקיחת שוחד של מאות אלפי שקלים בשש פרשות שונות ועבירות נוספות. כמו כן, נשקלת העמדתם לדין של עוד 14 חשודים בפרשה. פרקליטיו של אדרי: "אדרי כופר בחשדות המיוחסים לו מכל וכל; תיק השוחד ייסגר בשימוע"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הפרקליטות החליטה לשקול הגשת כתב אישום נגד ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי

בפרקליטות מייחסים לאדרי שורה של עבירות של לקיחת שוחד של מאות אלפי שקלים בשש פרשות שונות ועבירות נוספות. כמו כן, נשקלת העמדתם לדין של עוד 14 חשודים בפרשה. פרקליטיו של אדרי: "אדרי כופר בחשדות המיוחסים לו מכל וכל; תיק השוחד ייסגר בשימוע"

מגדלור-פיד ♋


הטלטלה בעיריית אור עקיבא: פרקליטות מיסוי וכלכלה, על דעת פרקליט המדינה, הודיעה ליעקב אדרי, ראש עיריית אור עקיבא, כי נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע בגין עבירות של לקיחת שוחד של מאות אלפי שקלים בשש פרשות שונות; וכן בגין עבירות מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי עובד ציבור, הלבנת הון, שיבוש מהלכי משפט – אותן ביצע לכאורה במסגרת תפקידו כראש עירייה; עבירות אלימות ועבירות מס.

כן נשקלת העמדתם לדין של עוד 14 חשודים בפרשה, בגין עבירות של מתן שוחד, הצעת שוחד, לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, סיוע לגניבה בידי עובד ציבור והלבנת הון, כל אחד לפי חלקו.

על פי מכתבי השימוע, מאז שנת 2013 ועד לתחילת החקירה הגלויה בחודש נובמבר 2020, אדרי חשוד כי ביקש וקיבל מיזמי נדל”ן ומגורמים נוספים בעלי אינטרסים כלכליים הפועלים בתחומה של העיר אור עקיבא, הן באופן ישיר והן בעקיפין, כספים במזומן ובתווי קנייה בסכומים הנאמדים במאות אלפי שקלים. זאת באופן קבוע, פעמיים בשנה, והן באופן מזדמן על פי בקשתו. בעד השוחד שלקח, אדרי חשוד כי פעל לקדם את עניינם של נותני השוחד בעיריית אור עקיבא, לאשר חשבונות לקבלת תשלום, להקל בתשלומי מס מוניציפאליים, לקדם תכניות שהוגשו בוועדה המרחבית ובדרכים נוספות.

כן על פי מכתבי השימוע, אדרי נטל לידיו במרמה תווי קנייה שנמסרו לו מכוח תפקידו הציבורי ושייעודם היה תרומה לנזקקים – ועשה בהם שימוש אישי.

קראו גם:
• יעקב אדרי תובע את עיריית אור עקיבא ומשרד הפנים: דורש לקבל את שכר עבודתו בתקופה בה היה מורחק מהעירייה
  • • •  לאזור המיוחד באתר ולכל הכתבות בנושא פרשת המעצרים בעיריית אור עקיבא – הקליקו כאן  

בהתנהלותו, כך על פי מכתב השימוע, ניצל אדרי את מעמדו כראש העירייה בתואנה כאילו הוא מבקש לסייע לנזקקי אור עקיבא, בעוד שהוא עשה באותם כספים שימוש לצרכיו האישיים.

התיק נחקר על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה שבלהב 433 במשטרת ישראל ויחידת יהלום שברשות המיסים. התיק מטופל בידי עוה”ד הילה גבאי, גל פורה ובר דהן מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

עורכי הדין טל שפירא וסתיו שורצברג מסרו מטעמו של אדרי: ״אין זו יד המקרה שבו ביום שמתפרסם תחקיר חמור בדבר מחדלי חקירה קשים של משטרת ישראל שבוצעו בתיקי חקירה של ראשי ערים מכהנים, הזדרזו גורמי האכיפה לפרסם ברבים אודות זימונו לשימוע של ראש העיר אור עקיבא, מר יעקב אדרי. כבר מעיון ראשוני בכתב החשדות עולה כי עבירות המין שיוחסו בכזב למר אדרי נעלמו כלא היו מכתב החשדות.

“באשר לחשדות בדבר לקיחת שוחד כביכול, נשללה ממרשנו האפשרות להתייחס בתגובה לגופם של דברים, וזאת בשל צו איסור פרסום חריג וחסר תקדים שהוצא בעניין זה היום על ידי היחידה החוקרת, במקביל לפרסום כתב החשדות. לפיכך, במסגרת המגבלות שנכפו על מר אדרי בשל צו איסור הפרסום, ייאמר לעת הזו כי מר אדרי כופר בחשדות המיוחסים לו מכל וכל, והוא סמוך ובטוח שכשם שעבירות המין שיוחסו לו נעלמו ללא זכר, כך גם תיק השוחד ייסגר בשימוע”.

כזכור, מי שממלא את מקומו של אדרי מאז שב לתפקידו בחודש נובמבר הוא אלי אנקונינה. על אדרי מוטלות הגבלות משמעותיות – לפחות עד ליום 7.2.2022: 

  • אדרי לא יעסוק בנושא תכנון ובנייה, בכלל זה בועדה המרחבית ליישובי הברון, ועדת המשנה או הועדה המחוזית לרבות חתימה על היתרים.
  • אדרי לא יכהן כחבר בועדות מינהליות של מועצת העיר ובכלל זה ועדת הכספים, ועדת הקניות וועדת המכרזים.
  • אדרי לא יכהן בכל תפקיד בתאגידים העירוניים ולא יעסוק בענייניהם, לרבות בעמותת יפתח העירונית.
  • אדרי לא יעסוק בנושא התקשרויות והתחייבויות של הרשות המקומית, ובכלל זה חתימה על חוזים. סמכות החתימה תועבר למי שיכהן כממלא מקומו.
  • אדרי לא יפעיל כל סמכות בנושא כוח אדם, לרבות ענייני משמעת, וכלל הסמכויות לעניין זה יועברו למי שיכהן כממלא מקומו.
  • אדרי לא יכהן כחבר בכל מוסד שהוא מתוקף תפקידו כראש הרשות המקומית, למעט מועצת העיר אור עקיבא.
  • תנאים אלו יחולו למשך 90 ימים מיום 7.11.21, אז הצדדים יהיו רשאים להגיש בקשות בנושא.
  • לענייני מינוי ממלא מקום: הדבר יעשה בדרך הרגילה, וגם המשיב עצמו יוכל ליזום מינוי שכזה.
לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן