חמישי באור עקיבא: הפגנת ענק נגד מתקני הגז

חמישי באור עקיבא: הפגנת ענק נגד מתקני הגז

-

מגדלור-פיד ♋אור עקיבא מצטרפת לגל המחאה הרחב נגד הקמת מתקני הגז ליד חוף דור בחוף הכרמל: לאחר ההפגנה שנערכה בסוף השבוע האחרון מול ביתו של ראש הממשלה נתניהו בקיסריה, הפגנת ענק תתקיים ביום חמישי הקרוב (31.5.18) בשעה 19:00, ברחבת המרכז העירוני באור עקיבא. 

ההפגנה בקיסריה בסוף השבוע האחרון || צילום: יח”צ

“אור עקיבא היא אחת הערים שתיפגע יותר מכל מהזיהום של אסדת הגז ליד החוף, ואנחנו לא מתכוונים לתת לזה לקרות”, נמסר ממטה המחאה. “אנחנו בעד הזרמת גז נקי לישראל. גז שיופק 120 ק”מ מהחוף, בטכנולוגיה המתקדמת ביותר, מבלי לסכן את אזרחי ישראל. אזרחי ישראל דורשים מהממשלה: אל תרעילו אותנו! את תבנו את המפעל הפטרוכימי המזהם בתולדות המדינה ליד החוף וליד מקומות יישוב! יורחקו אסדות הגז אל מעל מאגר הגז, 120 ק”מ מהחוף, כמו שבונים בכל העולם!”.

יוני ספיר, מארגון שומרי הבית, מסביר כי “המטרה שלנו היא לשנות את תכנית הפיתוח המסוכנת של מאגר לוויתן, בדרישה למקם את אסדת הפקת הגז המזהמת במרחק של 120 ק”מ מהחוף כאסדה צפה, כמקובל בעולם ב- 97% מהמקרים של מאגרים במים עמוקים משנת 2010 ואילך. הקמת האסדה, שהינה מתקן פטרוכימי לניקוי הגז הגולמי, כ- 10 ק”מ בלבד מן החוף הישראלי כמתוכנן, שעה שהיא משמשת לניקוי גז בעיקר עבור יצוא, מהווה סכנה בריאותית עד לסכנת מוות עבור כלל תושבי ישראל, בשל הסכנות להרעלת מי השתיה המותפלים והדגה וכן לחורבן הים והחופים. זו סכנה בקנה מידה לאומי”.

עוד הוסיף ספיר: “מסיבות שאינן ברורות, משרד האנרגיה מקדם בכל הכוח את התכנית ההזויה הזו, בשעה שיש חלופה ישימה וזולה הנפוצה בכל העולם שגם התבקשה על ידי זכיינית המאגר במקור: אסדת גז צפה מעל מאגר הגז בלב ים. מאסדה כזו יוזרם לארץ אך ורק גז נקי ואילו הדלק המסוכן שהינו תוצר לוואי, יישלח היישר לייצוא”.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן