לא יוקם ההוסטל בזכרון יעקב; התושבים מוחים על הפיצוי שנדרש לשלם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

לא יוקם ההוסטל בזכרון יעקב; התושבים מוחים על הפיצוי שנדרש לשלם

-

מגדלור-פיד ♋
המאבק נגד הקמת ההוסטל לדרי רחוב ונפגעי התמכרויות בזכרון יעקב: בית המשפט הביא הצדדים בשבוע שעבר להסכם פשרה לפיו ההוסטל לא יוקם במושבה. מדובר בניצחון של מאבק התושבים, שמחו נגד הכוונה להקים את ההוסטל שיועד לדרי רחוב, עוברי חוק, נפגעי התמכרויות וזנות.

“ניצחנו – ההוסטלים לא יפתחו”, הכריז עדי גולדברג ממטה המאבק, “נחתם הסכם פשרה אשר קיבל תוקף של בית המשפט ביום 18.2.2019. ההוסטל לדרי רחוב, עוברי חוק, נפגעי התמכרויות וזנות לא יקום ולא יהיה, לא נפתח ולא יפתח בזיכרון יעקב.

“הסכם הפשרה נחתם לאחר שניתן המשקל המתאים לסיכונים והסיכויים של היבטי המאבק השונים”. 

 


הפגנה נגד ההוסטל בזכרון יעקב בחודשים האחרונים || צילום ארכיון

על פי ההסכם, ההוסטל שעמדה חברת “קידום” לפתוח ברחוב בן גוריון 5 בגבעת עדן – לא יפתח, הסכם שכירות הנכס על ידי חברת “קידום” – יבוטל, חברת “קידום” ובעליה לא יפתחו ולא יפעילו בזיכרון יעקב בדרך כלשהי הוסטל לדיירים מהסוג של דרי רחוב, עוברי חוק, נפגעי התמכרויות וזנות, בעלי הנכס התחייבו שלא להפעיל הוסטל בנכס או הוסטל לדיירים מהסוג הנ”ל בכל נכס אחר שלהם ובעלי הנכס חויבו על ידנו להכניס את היד לכיס ולשאת בחלק משמעותי מהסכום שישולם לחברת “קידום” וזאת בנוסף לנזק שיגרם להם מהפסד הכנסה מדמי שכירות במשך תקופה ארוכה והעלות הגבוהה של התאמת הנכס מחדש למגורים.

בנוסף, וזוהי הנקודה שהותירה במחלוקת את ההסכם, לחברת “קידום” יוחזר חלק מסכום ההוצאות בגין ההשקעות שביצעה כבר בנכס וההוצאות הרבות שהיה עליה להוציא לשם התגוננות בפני ההליכים המשפטיים. “כעת לאחר שיועבר אל חברת קידום הפיקדון שהופקד בבית המשפט, נותר לנו לגייס סך של כ- 199,000 ש”ח להשלמת הסכום שישולם לקידום”, ציין גולדברג. 

“אנו תיקווה כי הלקח נלמד והנזק התדמיתי והכספי שנגרם לבעלי הנכס יהווה תמרור אזהרה לכל בעל נכס וגורם תיווך כזה או אחר בעתיד – כוחנו באחדותנו. כדי שהסכם פשרה זה יצא לפועל אנו צריכים שוב כל אחד ואחד מכם כשותף ליישום”, סיכם גולדברג. 

במושבה, יש כבר המוחים נגד ההסכם לאור הסעיף הקובע כי יש לפצות את חברת “קידום”. “למה פיצוי כל כך גדול?”, תהה תושב המושבה. “מפני שה”ועד הפעולה” גרר את “קידום” ומשרד הרווחה למאבק משפטי מאוד ארוך, שעלה הרבה מאוד, ובסופו של דבר הועד והמתנגדים הפסידו בבית המשפט (את זה הם לא מזכירים”. 
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הווצאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור >> https://bit.ly/3wZlrGt
לקבוצת חדשות חדרה >> https://bit.ly/35fHaN4
לקבוצת חדשות אור עקיבא >> https://bit.ly/3mZb94f
לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור >> https://bit.ly/3aiisyZ
לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  >> https://bit.ly/32kBbWk
לקבוצת חדשות זכרון יעקב >> https://bit.ly/3tqkLY3
—————————————————-

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן