בקצרה בחדרה – פברואר 2020: פשיטת משטרה נגד גז פיראטי בחדרה; עובדים יחד ב’הלל יפה’ ונשואים – איך זה עובד; המרכז העירוני החדש של חדרה אושר; המשטרה סגרה עסק בחדרה בחשד שהפעיל במקום הימורים; גיל שלמה מנהל האכיפה החדש

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בקצרה בחדרה – פברואר 2020: פשיטת משטרה נגד גז פיראטי בחדרה; עובדים יחד ב’הלל יפה’ ונשואים – איך זה עובד; המרכז העירוני החדש של חדרה אושר; המשטרה סגרה עסק בחדרה בחשד שהפעיל במקום הימורים; גיל שלמה מנהל האכיפה החדש

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי

| דירוג חדש: חדרה במקום ה-36 ברשימת הרשויות האיתנות ביותר מבחינה פיננסית בישראל

19.2 || עיריית רמת השרון כבשה את המקום הראשון בדירוג היציבות הפיננסית של העיריות לאחר שעלתה מהמקום השני בדרוג אשתקד (הדירוג נערך בקרב הערים הגדולות מעל 40,000 תושבים) כך עולה מדרוג הרשויות שערכה חברת המידע העסקי CofaceBdi במסגרת דירוג BdiCode  לשנת 2020. הדרוג ייחשף על ידי אייל ינאי מנכ”ל החברה בוועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2020   שתפתח היום ( 19.2 )  בתל אביב, במעמד 120 ראשי עריות מרחבי העולם.

העיר חדרה נמצאת במקום ה-36 מתוך 40 הרשויות שבטבלה על פי הדירוג החדש. העיר נתניה מצויה במקום ה-31. ברשימת המועצות, מועצה איזורית חוף הכרמל נמצאת גבוה בטבלה – במקום ה-8 (ירידה של מקום אחד לעומת 2019).

דירוג היציבות פיננסית של העיריות והמועצות המקומיות והאזוריות בישראל מתבצע זו השנה 14 ברציפות. כלכלני CofaceBdi  בונים את המדד על פי שקלול המדדים האינדיבידואלים של הרשויות לרבות מדדים פיננסיים, מדד יעילות, היכולת לגבות תשלומים שוטפים וחובות העבר מהתושבים ועסקים ועוד.., בדיקת מאגר “אורות אדומים®” של חברת CofaceBdi לאיתור רשויות עם דיווחים על הגבלות חשבון, שקים חוזרים, פיגור חמור בתשלומים ועוד…, התייחסות לציון הסוציו אקונומי של העיריות והמועצות בישראל ועוד… המדד מבוסס על הדוחות המבוקרים של הרשויות המקומיות לסיכום שנת 2018.

במקום השני מדורגת העיר חולון, שדורגה אשתקד במקום השלישי, במקום השלישי מדורגת ראש העין שנכנסה לראשונה לחמישייה הראשונה לאחר שבשנה שעברה דורגה במקום השביעי. במקום הרביעי מדורגת הרצלייה שירדה מהמקום הראשון ובמקום החמישי מדורגת נס ציונה שירדה מהמקום הרביעי אשתקד.

בחמישייה השנייה מדורגות בהתאמה לוד, שירדה מהמקום החמישי, ראשון לציון, רמת גן, מודיעין מכבים רעות, ופתח תקווה.

בעשירייה השנייה מדורגות בהתאמה כפר סבא, תל אביב-יפו, אשדוד, גבעתיים, כרמיאל, אשקלון, יבנה, הוד השרון, קריית מוצקין ורעננה.


| בני גנץ ביקר בהיכל המשפט החדש שנבנה בחדרה

16.2 || יו”ר כחול-לבן, בני גנץ, ביקר אחר הצהריים (ראשון) בהיכל המשפט החדש הנבנה בחדרה. ההיכל החדש מצוי בשלבי בניה מתקדמים ובשבועות הקרובים צפויה להסתיים בנייתו לקראת אכלוסו והמעבר ממבנה בית המשפט השלום ברחוב הלל יפה למבנה החדש.

גנץ קיבל סקירה מעובדי חברת “שיכון ובינוי” הבונה את ההיכל החדש ונכנס להתרשם מההיכל ומחדריו. בחודש דצמבר דיווחנו כי בישיבת עבודה בנושא פתיחתו הצפויה של היכל המשפט בעיר נמסר כי בנייתו צפויה של ההיכל צפויה להסתיים באפריל הקרוב, ובחודש מאי צפויה תחילת העבודה השוטפת והדיונים המשפטיים.

גנץ בביקורו בהיכל המשפט, היום בחדרה || צילום: מערכת מגדלור ניוז

בישיבה השתתפו נציגי העירייה ונציגי הנהלת בתי המשפט, המזכיר הראשי ומנהל בתי משפט שלום במחוז חיפה ישראל חן, המזכיר הראשי בבית משפט השלום חדרה קובי בכר, המזכיר הראשי של בית משפט לעניינים מקומיים אמיר ביטון ומנכ”ל העירייה יעקב זיגדון.

קראו גם >> 
חדרה מתכוננת: קרית ממשלה תוקם במרכז העיר
היכל המשפט החדש בחדרה צפוי להיפתח בחודש מאי הקרוב 

אל הבניין החדש יעברו כל השירותים המשפטיים הפזורים במבנים שונים ברחבי חדרה, החל מבית משפט השלום הפועל במבנה הישן, הוצאה לפועל, וכן בתי משפט לענייני משפחה, לתביעות קטנות, לעניינים מקומיים ועוד.

הדמיית היכל המשפט בחדרה || צילום: דוברות העירייה

המבנה החדש, הנבנה כמבנה מאופס אנרגיה (מנצל בצורה מקסימלית את תנאי הסביבה כמו רוח, שמש, תאורה טבעית וכדומה, ומייצר את כמות האנרגיה שהוא צורך), ישתרע על-פני 8 קומות  ויכלול אולמות משפט, לשכות לשופטים, חדרי ספח לעוזרים משפטיים ועובדים, וחניון תת קרקעי לבאי בית המשפט.


פשיטת משטרה נגד גז פיראטי בחדרה: 81 מיכלי גז לא חוקי נתפסו

13.2 || המשטרה קיימה מבצע אכיפה נגד אחסון והובלת גז פיראטי בחדרה. הפשיטה התקיימה בשילוב פקחי משרד האנרגיה במה שהוגדר מבצע אכיפה נגד אחסון והובלת גז פיראטי בחדרה.

שוטרי התחנה ופקחי משרד האנרגיה הגיעו אל מגרש פיראטי בחדרה אשר שימש על פי החשד כמקום לאחסון בלוני גז וכן משאיות המובילות גז באופן פיראטי ללא האישורים ותקני הבטיחות הקבועים בחוק, כאשר במקום נתפסו והועברו לאחסנה 81 מיכלי גז שהוחזקו על פי החשד ללא אישורים מתאימים ומשאית אחת ששימשה על פי החשד להובלת המיכלים.

עובדי המקום זומנו למשרד האנרגיה, לצד פתיחה בהליך פלילי נגד תושב המקום בן 37 בחשד לניהול עסק ללא רישיון וללא עמידה בתקני הבטיחות הקבועים בחוק.

צילומים: דוברות המשטרה חוף

 


עובדים יחד ב’הלל יפה’ ונשואים – איך זה עובד?

12.2 || לרגל הולנטיינס דיי, מציינים במרכז הרפואי “הלל יפה” שבחדרה זוגיות מעניינית בין כתלי בית החולים: אולגה ואלכסנדר ויוננקו מחדרה עובדים יחד במרכז הרפואי ומתחזקים חיי נישואין כבר 14 שנה. היא אחות במכון הדיאליזה ומדריכת החייאה והוא רופא בכיר במחלקה אורתופדית ב’, מה שאומר במקום העבודה שלהם כמעט לא נפגשים. אז מה הטיפ שלהם לזוגיות בריאה?

בהחלט לא פשוט לתחזק מערכת זוגית כששני בני הזוג משמשים בה בתפקידים תובעניים במיוחד. אבל אולגה וד”ר אלכסנדר ויוננקו מוכיחים, שאפשר גם אפשר, ובתווך גם עוד צירפו למשוואה 3 ילדים לתפארת.

וכך זה התחיל: בשנת 2007 התחיל ד”ר ויוננקו את ההתמחות באורתופדיה ב”הלל יפה” והפך לרופא בכיר במחלקה האורתופדית בתחום המפרקים. אולגה החלה את עבודתה בבית חולים הלל יפה בשנת 2014 ומשמשת כאחות במכון הדיאליזה ומדריכת החייאה בבית החולים.

הם הכירו דרך חברים משותפים. “אני הייתי אחות במחלקת ילדים בבית חולים סורוקה והוא היה שם רופא צבאי בר”מ 2. רק בדייט הראשון בכלל גילינו שאנחנו עובדים באותו מקום עבודה”, מספרת אולגה. עשרה חודשיים  לאחר מכן הם התחתנו וכיום לזוג שלושה ילדים- דיאנה בת 13, מקס בן 6 וליאנה בת שנה.

אז איך בכל זאת מתנהלים חיי נישואין של רופא ואחות בשני מקצועות כה תובעניים?

“אנחנו נפגשים בבית, וגם זה לא תמיד”, מחייכת אולגה ויוננקו, אחות במכון הדיאליזה של המרכז הרפואי הלל יפה כשהיא נשאלת על חיי הנישואין שלה עם בעלה, ד”ר אלכסנדר ויוננקו, רופא בכיר במחלקה אורתופדית ב’. “אפילו ההפרש בין הילדים שלנו – הראשון לשני, שהוא כמעט 7 שנים- הוא לחלוטין תוצר של מערכת הבריאות” היא צוחקת. “פשוט בקושי היה לנו זמן אחד לשנייה, מה גם שחלק מהזמן בכלל עבדנו במשמרות שונות ובבתי חולים שונים, לפחות עד שהוא סיים את ההתמחות המורכבת שדורש מקצוע האורתופדיה”.

בבית ביחד, ב”הלל יפה” – בנפרד

מאז שהחל ד”ר ויוננקו את ההתמחות באורתופדיה במרכז הרפואי הלל יפה, העתיקו השניים את מקום מגוריהם לחדרה. אולגה עבד בתחילה בבית חולים בכפר סבא כאחות טיפול נמרץ ילדים ומורה בבי”ס לסיעוד. בשנת 2014 עברה לעבוד ב”הלל יפה” במכון הדיאליזה, וכיום גם משמשת כמדריכה בקורסים להחייאה.

לעבודה הם ממש לא מגיעים ביחד: “כל אחד מגיע עצמאית לבית החולים וביומיום כמעט ולא יוצא לנו להיפגש בכלל. גם אם אנחנו נפגשים בעבודה זה בדרך כלל במסדרונות בית החולים כאשר הוא בדרך לחדר ניתוח ואני מסתובבת בבית החולים עם בובת ההחייאה”, הם מספרים.

אז מה הטיפ שלהם לזוגיות מוצלחת?

“כנראה שהסוד שלנו לזוגיות טמון בזה שקודם כל יש הרבה הומור בינינו”, מציינים שניהם. “תוסיפו לזה סבלנות והתאמות בלו”ז, ובסך הכול אנחנו לא שונים הרבה מזוגות אחרים בישראל”. שיהיה חג אהבה שמח!


| המרכז העירוני החדש של חדרה אושר בועדה המקומית: משרדים, מגורים ומסחר בדרך

10.2 || הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חדרה, בראשות יו”ר הוועדה ראש העיר צביקה גנדלמן, אישרה תוכנית התחדשות ליצירת מרכז עירוני פעיל שישלב פעילויות ציבוריות ותרבותיות לצד מסחר, משרדים, מגורים, מלונאות ושטח ציבורי פתוח.

התוכנית מייצרת תמהיל שימושים מיטבי לעידוד פעילות עירונית ואזורי שהייה פעילים לאורך כלשעות היום, אשר יביאו עימם אינטראקציה חברתית עירונית. המרחב ישמש גם לפעילויות עירוניות לשעות הפנאי, פעילויות תחת כיפת השמיים, כנסים, טקסים וכדומה.

לדברי ראש העיר, במרכז העירוני החדש ירוכזו פונקציות עירוניות מרכזיות, כמו גם פונקציות תרבותיות וכלכליות, שיעצימו את מרכז העיר ואת העיר בכלל. גנדלמן: “חדרה  היא העיר השנייה בגודלה במחוז, ובנוסף הינה עיר נפה המשרתת כ-300 אלף תושבים מיישובי הסביבה. פיתוח ובינוי המרכז העירוני, שיכלול גם קריית ממשלה, יביאו להעצמת מעמדה של חדרה כעיר מחוז המספקת שירותים לכל יישובי הסביבה”.

התוכנית חלה על מתחם המתפקד כיום כמרכז האזרחי המסורתי של העיר, המצוי בין רחוב אחד העם בצפון, רחוב סמילנסקי בדרום, התחנה המרכזית במערב ורחוב הלל יפה במזרח.

מזה מספר עשורים פועלות במתחם פונקציות ציבוריות ואזרחיות מרכזיות ותיקות, אשר יצקו בו נופך אזרחי עירוני כדוגמת בניין העירייה, בית משפט, ביטוח לאומי ועוד. התוכנית להתחדשות עירונית נועדה להעצים ולחזק את מעמדו של המרכז האזרחי, וכן להתאימו כך  שיספק מענה הולם לשינויים האורבניים ולגידול בתנועת המשתמשים במרחב העירוני, שחלו במשך השנים.

התוכנית כוללת כיכר עירונית בחלק הצפון מזרחי של המתחם עם אוריינטציה לרחוב הלל יפה ואחד העם, במקום בו קיים היום מבנה העירייה. מתחת לכיכר מתוכנן היכל התרבות העירוני, ויותרו גם שימושים נוספים כדוגמת קונסרבטוריון, חללי תצוגה, חדרי סטודיו, מרכז לאמנויות הבמה וכיוצא בזה.

מערבה לכיכר יוקם המבנה המשולב לקריית ממשלה ומשרדי העירייה, שיתנוסס לגובה 26 קומות.

כמו כן מוצע מבנה מעורב שימושים מעל קומת מסחר הפונה צפונה אל רחוב אחד העם ודרומה אל פנים המתחם. מדובר במבנה בן 22 קומות יכלול שימושים של מסחר תעסוקה ותיירות. בין שני המבנים, המשולב והמעורב, מוצע פטיו וחלל ציבורי.

בלב המתחם מתוכננת שדרה מרכזית עם חזיתות מסחריות לאורכה, המובילה אל מבנה ציבורי שעתיד לכלול שימושי תרבות ופנאי.

החנייה במתחם תהיה תת קרקעית, עם אלמנט תנועה ורטיקלית בין קומות החנייה.

מדרום מוצע מבנה מגורים בן 20 קומות הכולל 100 יחידות דיור קטנות, וזאת כחלק מניתוח שבוצע לבחינת היצע וביקוש בעיר.

בתוכנית הפיתוח יישמר האיזון בין השטחים הפתוחים לבין אזורי התכנסות או אירועים כלל עירוניים.

הקונספט המוצע בתוכנית תואם את התפיסה העירונית המתגבשת במסגרת התוכנית להתחדשות עירונית של מרכז העיר, המפנימה בתוכה את מעמדו של המתחם העירוני החדש ומתאימה את סביבתו בכך שהרחובות העוטפים אותו מוגדרים כמרכז אזרחי, ומתוך כך הם מותאמים הן בנפחים ובגובה והן בשימושים.

בדיוני הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נקבע כי תוכנית התחדשות ליצירת מרכז עירוני חדש מקדמת עירוניות עדכנית ועירוב שימושים שיספק חלל ציבורי כראוי לעיר בסדר גודל של חדרה. לאור כל זאת המליצה הוועדה על הפקדת התוכנית בוועדה המחוזית.


| למה העצים במרכז העיר חדרה יקושטו עם פרצופים מצחיקים ותאורה?

10.2 || אגפי החינוך ונוצ”ץ (נוער, צעירים, צבא) של עיריית חדרה, תנועות הנוער “כנפיים של קרמבו” ו”מכבי הצעיר”, וכן קבוצת המצוינות באמנות של בית ספר “ארלוזורוב”, הובילו מיזם לחג ט”ו בשבט בסימן “אוהבים את עצי העיר”. את היוזמה הוביל והביא אל העיר חבר המועצה שי ברכה.

במסגרת המיזם ייצאו סטודנטים מחדרה, ביחד עם חניכי תנועות נוער, ותלמידי מגמת האמנות של “ארלוזורוב”, למיזם קישוט עצים במרכז העיר. במסגרת המיזם ייתלו על העצים פרצופים מצחיקים, מעניינים ומסקרנים, וכן קישוטים שהכינו תלמידי בית הספר בשיעורי האמנות.

מטרת המיזם להשיב את הסקרנות, הססגוניות, וגם שמחה וחיוך לרחובות הראשיים במרכז העיר,  ובעיקר לגרום לתושבי חדרה לסייר ברחבי העיר וליהנות משמחת החג.

בנוסף, תיתלה תאורה חגיגית בכיכר הצמודה לשדרות אמיר מיטל (פינת ז׳בוטינסקי), וזאת בהובלה “נחלים” החברה לפיתוח תיירות בחדרה.

יצוין כי הקישוט ותליית אלמנטים על העצים יתבצעו בתיאום אנשי מקצוע במחלקת הגינון העירונית, אשר אף הנחו את המשתתפים לגבי אופן התלייה המומלץ.

מובילי המיזם: “הולך להיות לנו חג שיעלה חיוך לילדים, משפחות צעירות וגם לצעירים ברוחם שייהנו ממרכז עיר בלבוש ט”ו בשבט חגיגי”.


| לקח הימור: המשטרה סגרה עסק בחדרה בחשד שהפעיל במקום הימורים לא חוקיים

9.2 || מפקד מחוז חוף, ניצב פרץ עמר, חתם בסוף השבוע על צו סגירה ל 30 יום לעסק בחדרה ששימש על פי חשד המשטרה להימורים לא חוקיים.

חשיפת העסק הגיעה בתום חקירה סמויה. השבוע הגיעו בלשי ושוטרי משטרת ישראל לבית עסק בחדרה ששימש על פי הממצאים כמקום להימורים.

מפעיל המקום, תושב מגדל העמק בגיל 36 עוכב לחקירה בתחנת המשטרה בחדרה ובסיומה שוחרר בתנאים מגבילים. החקירה נגד החשוד נמשכת ובסיומה יוחלט האם להגיש נגדו כתב אישום בגין המיוחס לו. ביום שישי (7.2.2020), בתום איסוף ראיות ועבודת רישוי הוצא צו סגירה לבית העסק למשך 30 יום.


| הורים בחדרה מתלוננים: “למה פותחים צהרון רק החל מ-21 ילדים ומעלה?”

9.2 || הורים בחדרה מתלוננים לאחרונה, עם פתיחת ההרשמה לשנת הלימודים הבאה, כי בחדרה פתיחת צהרון לילדים באיזור מסוים מותנה ברישום של 20 ילדים ומעלה לכל צהרון, משמע מהילד ה-21.

“לא יכול להיות שפותחים צהרונים רק מ-20 נרשמים ומעלה”, אמרה התושבת סמדר מבית אליעזר. “הורים לא יכולים להיות רגועים ולשלוח לצהרונים פרטיים. עיריית חדרה חייבת למצוא לזה פתרון. בבית אליעזר יש רק שני מקומות עם צהרונים, זה מעט מידי. אפשר פתרון לדבר הזה?”.

הרצף החינוכי בחדרה מצוי בעליה מתמדת על פי נתוני העירייה, למרות התנאים הקשיחים בנושא מצד משרד החינוך. כך למשל, ב-2014 היו בסביבות ה-500 ילדים בפרויקט, וכיום חדרה מצויה על מעל 1,300 ילדים במסגרת זו. בעירייה ציינו לא אחת כי זה אינטרס עירוני שכמה ילדים ירשמו לרצף חינוכי.

ובכל מקרה, הורים נוספים היו מוטרדים מסוגיית הרישום, שהגיעה גם לפתחו של סגן ראש העירייה טל אליהו, שהתייחס רישמית לנושא. “נושא הרישום לצהרונים מוכר”, אמר אליהו. “על פי חוזר מנכל משרד החינוך, שהרי הצהרונים מפוקחים על ידי משרד החינוך, פתיחת צהרון מותנית ברישום של 21 ילדים לפחות לכל צהרון. זה אומר שההורים צריכים להיות מאוחדים, לא לחכות ל-1 בספטמבר שזה הרגע האחרון, להירשם לפני ולדאוג שיהיה להם צהרון מתאים. אנחנו לא מתעקשים תמיד על 21. גם אם יהיו 20 ילדים או 19 – אנחנו נעשה את זה ונפתח. קבוצת הורים מגובשת יכולה להגיע להחלטות, לפנות לעירייה, והעירייה תוכל לפתוח רצף חינוכי באותו האיזור. חשוב לזכור שגם לעירייה יש מגבלות שקשורות לפיקוח של משרד החינוך”.


| מנהל אגף אכיפה חדש בחדרה: הכירו את גיל שלמה

5.2 || ועדת המכרזים של עיריית חדרה בחרה בגיל שלמה לתפקיד מנהל אגף אכיפה וביטחון בעירייה. גיל שלמה, תושב חדרה, מנהל תפעול ותכנון עם ניסיון רב בניהול של מנהלים ועובדים, ניהול משימות וניהול פרויקטים בחברות וארגונים. בעל ניסיון בניהול מערכי שירות לקוחות ומערכי תחזוקה, תוכניות עבודה בהתאם למדיניות החברות, עמידה ביעדים תקציביים, יכולת משא ומתן מול ספקים, עבודה בהיקפים גדולים. בעבר היה מנהל אגף שפ”ע בעירייה ועזב מסיבות אישיות. עם פרסום המכרז לתפקיד מנהל אגף אכיפה, ניגש שלמה למכרז ונבחר על-ידי ועדת המכרזים שבראשה עומד מנכ”ל העירייה יעקב זיגדון, וחברים בה גזבר העירייה בועז חריף, ונציג ציבור יוסי פרחי.


| חדש במרכז חדרה: פקח מע”ר ישמור על הסדר ויאכוף נושאי תחבורה

4.2 || במפגשים של מנהלת העסקים עם בעלי החנויות במרכז העסקים הראשי של חדרה (מתחם הנשיא) עלה הרצון והצורך להציב פיקוח קבע במתחם.

בשיתוף פעולה של המנהלת עם אגף האכיפה העירוני הוחלט שהחל מהשבוע יוצב פקח מיוחד במרכז העסקים של חדרה לשירות בעלי החנויות, לשמירה על נתיבי הנסיעה ומניעת חסימת חניות פרטיות, לפיקוח על הוצאת סחורה ואשפה ולנוחיות בעלי העסקים, ציבור הקונים והתושבים.

כאמור, כל נושא מרכז העיר והבעיות של בעלי העסקים במקום הוא נושא ותיק שהסב טרדות רבות לבעלי העסקים במקום. בהקשר לכך, הוקמה בחודשים האחרונים מנהלת עסקים עירונית שאמונה על מתן פתרונות והעצמת העסקים – בין היתר במרכז העיר ורחוב הנשיא שסובל מנטישת עסקים וסגירת חנויות בשנים האחרונות.


| עם 20 תושבים-מתנדבים: משמר שכונה חדש ישמור על שכונת “פאר” בחדרה

3.2 || משמר שכונה חדש בשכונת פאר בחדרה הושק השבוע זאת בשיתוף עיריית חדרה, המשטרה, הרשות לביטחון קהילתי, ותושבי השכונה.

טקס ההשקה התקיים במרכז הפנאי קלור, ולקחו בו חלק כל השותפים להקמת המשמר החדש, ביניהם מפקד משטרת חדרה סנ”צ יגאל בן לולו ובכירי תחנת חדרה, השוטר הקהילתי תומר באיקדין, ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, מנהלת הרשות לביטחון קהילתי חדרה דבורה עמר, הפעילה החברתית וחברת ועד השכונה קרן אשתו שפעלה רבות להקמת המשמר, חברי ועד השכונה ותושבים רבים.

כ-20 מתושבי השכונה, אשר עברו הכשרה במשטרת חדרה, יפעילו את משמר השכונה בהתנדבות מלאה ומתוך תפיסה של פעילות ותרומה קהילתית. מטרת משמר השכונה היא שמירה על הבית, וזאת באמצעות הגברת הנוכחות והנראות בשכונה, סיורים בשכונה ושיתוף פעולה עם משטרת חדרה והשיטור העירוני בכל בעיה שעולה מהשטח.

המתנדבים אינם מהווים תחליף לשיטור העירוני או למשטרה אלא לוקחים חלק במערך חברתי תגבורי שנועד לזהות תנועות חשודות בשכונה ולדווח בזמן אמת לכוחות הביטחון, למנוע ונדליזם, להוות דוגמה לבני הנוער בשכונה, ולהעביר להם את המסר שכולם לוקחים חלק ביחד למען מטרה אחת טובה.

על היעילות של משמר שכונות יעידו סיכומי שנה של ועדת האכיפה העירונית בה שותפים גורמי ביטחון, אכיפה, חינוך, פנאי ורווחה, לפיהם בשכונות בהן גובתה פעילות השיטור העירוני בפעילות משמר השכונה, חלה ירידה של עשרות אחוזים במספר הדיווחים על מטרדי ונדליזם, התקהלות, רעש וכדומה.

בטקס ההשקה עדכנו המשתתפים כי גם בשכונת גני אלון מתבצעת פעילות הכשרה וגיוס בקרב התושבים, וכי בקרוב יושק משמר שכונה גם בשכונה זו.


משלנו: תנ”צ אלון אריה מחדרה ימונה לתפקיד ראש אגף התנועה במשטרת ישראל

 3.2 || סבב מינויים במשטרת ישראל: לאחר סבב ראיונות, החליט היום השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בהמשך להמלצת מ”מ המפכ”ל, ניצב מוטי כהן, למנות מספר קצינים  לסגל הפיקוד של משטרת ישראל.בין המינויים, לתפקיד ראש אגף התנועה ימונה תנ”צ אלון אריה (יקודם לדרגת ניצב), נשוי ואב ל-3, מתגורר בחדרה, בעל תואר ראשון בקרימינולוגיה ותואר שני במנהל עסקים. אריה, בן 53, הוא בן למשפחה מוכרת בחדרה. בשנת 1989 השתחרר אריה מהצבא בדרגת סגן לאחר ששירת בגדוד 890 של הצנחנים כלוחם ומפקד.

תנ”צ אריה משמש כיום כראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים. בין תפקידיו האחרונים: ק’ אג”מ מחוז מרכז, מפקד תחנת נתניה.

עוד מינויים בסבב הזה: לתפקיד ראש אגף החקירות והמודיעין ימונה ניצב יגאל בן שלום, נשוי ואב ל- 2, מתגורר בהוד השרון, בעל תואר ראשון במזרחנות ותואר שני במדעי המדינה ובלימודי המזרח התיכון. לתפקיד ר’ להב 433 ימונה תנ”צ מוטי לוי (יקודם לדרגת ניצב). נשוי ואב ל-3, מתגורר בנס ציונה, בעל תואר ראשון במדעי הרוח ותואר שני בלימודי משפט.

השר לבטחון פנים גלעד ארדן אמר היום כי “מיניתי היום קצינים מוכשרים וראויים לתפקידי מפתח במשטרת ישראל.
הבהרתי לקצינים בראיונות את הדגש שעליהם לתת לנושאים שנמצאים במרכז המדיניות שקבעתי: המלחמה בפשיעה בחברה הערבית, מאבק בתופעת האלימות במשפחה ואכיפה נחושה כנגד עברייני תנועה סדרתיים ובריונות הכביש. אני מאחל לקצינים הצלחה בתפקידם”.


|תינוקת בת שנה ננעלה ברכב ברחוב נחל צין בחדרה – וחולצה

2.2 || תינוקת שננעלה ברכב לעיני אמה בשכונת הפארק, חולצה ממנה ללא פגע לאחר קריאה לכונן של ארגון ידידים. הבוקר בשעה 10:09 התקבלה קריאה במוקד ידידים אודות תינוקת כבת שנה שננעלה ברכב בשגגה לעיני אמה ברחוב נחל צין בחדרה.

עודד מאיר, כונן סניף חדרה, הגיע במהירות למקום ובאמצעות הציוד הייעודי שברשותו חילץ את התינוקת בשלום, מבלי לגרום כל נזק לרכב.

עודד סיפר את שקרה: “קיבלתי את הקריאה כשהייתי בדרך לעבודה, מרחק 5 דקות מהמקום. הודעתי שאני יוצא ונסעתי בזריזות לכתובת. כשהגעתי ראיתי כונן רפואת חירום שמנסה לפתוח את הדלת. באמצעות ערכת הפתיחה של ידידים שברשותי, עבדנו יחד על פתיחת הדלת ולאחר זמן קצר אכן הצלחנו וחילצנו את התינוקת הקטנה. עם סיום החילוץ הגיעו למקום כוחות משטרה, כיבוי אש ורפואת חירום שווידאו כי הכול בסדר וכי הילדה בריאה ושלימה”.


| צריכים לחדש תו תושב בחדרה? קחו את הטלפון

עיריית חדרה מרחיבה את מגוון השירותים המקוונים שהיא מעניקה. השירות המקוון “תיקתק”, באמצעות יישומון TikTak, מאפשר לתושבים לבצע באמצעותו פעולות רבות בצורה מקוונת, ומשפר רבות את איכות השירותים המוענקים לתושבי העיר. האפשרויות כוללות ביצוע מגוון פעולות בשירות עצמי; גישה מהירה לטפסים; מערכת תשלומים מאובטחת; דיווח למוקד 106 ועוד. ההתחברות והרישום לשירות החדש מאפשרת לתושבים לקבל את שוברי הארנונה ישירות לדוא”ל, ולקבל SMS עם קישור לטופס תשלום. כך ניתן לשלם את הארנונה באמצעות הסמארטפון, מה שהופך את התשלום לזמין וקל מתמיד.

לקראת שנת הלימודים תשפ”א ניתן לבצע באמצעות היישומון גם הרשמה למסגרות החינוכיות, גני ילדים, בתי ספר ורצף חינוכי. ההרשמה תיפתח ב-27 בינואר ותימשך עד 16 בפברואר. שירות נוסף שניתן לבצע באמצעות היישומון, הוא בדיקת תוקף תו התושב, ובמידה של תו שפקע תוקפו, ניתן לחדשו “תיקתק” ולקבל תו חדש.

עוד חידוש האמור להקל רבות על תושבים, הוא האפשרות לקבל אישור עירייה לטאבו באמצעות היישומון. אפשרות זו חוסכת הגעה אל אגף ההנדסה בעירייה, ובאמצעותה יכול התושב להגיש את הבקשה, למלא את פרטיו, להגיש מסמכים, ולעבור את כל השלבים עד לקבלת האישור. את מיזם “תיקתק” מוביל בעיריית חדרה עוזר מנכ”ל העירייה עו”ד דוד בן-דיין, ביחד עם חברת “מטרופולינט” (שפיתחה את השירות המקוון) ומיכל ונונו המלווה את תהליך ההטמעה.

המיזם מופעל בהתאם למדיניותו של ראש העיר צביקה גנדלמן לייעל את עבודת העירייה מול התושב. לדברי ראש העיר, הרחבת היצע השירותים המקוונים הינה חלק קטן מהעשייה הרבה שנועדה לשפר את השירות הניתן לתושבי העיר, ולהפכו לזמין, נגיש ונוח.


| כאב כרוני? בהלל יפה יציעו קבוצת פעילות גופנית מיוחדת לסובלים מכאבים

ראשון, 2.2 || סובלים מפיברומיאלגיה או כאבי גב כרוניים? פרויקט חדש משותף של מרפאת הכאב והשירות לפיזיותרפיה של המרכז הרפואי הלל יפה מציע לסובלים מכאב כרוני לקחת חלק בקבוצת ייעודית לפעילות גופנית עבור הסובלים מכאב כרוני.מדובר בקבוצה ייעודית  שעיקרה (ושמה) – “תנועה כטיפול בכאב”. הנחיית הקבוצה וההדרכה בה נעשות על ידי פיזיותרפיסטית מוסמכת, בעלת תואר ראשון בחינוך גופני – איריס גרונאו. הסדנא מתמקדת בשיפור איכות החיים והתמודדות עם הכאבים באמצעות פעילות גופנית ותנועה. ומיועדת לאנשים הסובלים מכאבים כרוניים כגון- פיברומיאלגיה, כאבי גב כרוניים ועוד. היא תתקיים באופן קבוע בימי שני אחר הצהריים בשעה 16:00.

“הרעיון לסדנא מתבשל כבר מספר חודשים מתוך הבנה וידע כי אחד המרכיבים החשובים בטיפול בכאב כרוני הוא פעילות גופנית,  מסבירה יעל קרבס כהן, מנהלת השירות הפיזיותרפי במרכז הרפואי הלל יפה, שיזמה את הקבוצה יחד ד”ר מדברי. “לכאב כרוני קיימים לא מעט מיתוסים ואמירות כגון: ‘אם כואב סימן שנגרם נזק’, ‘כיפוף והרמה יחמירו את כאבי הגב שלי’, ‘אין פתרון לכאב הכרוני שלי ולבעיה התפקודית שיצר’, וכדומה. אנחנו שומעים אותם הרבה מאנשים שסובלים מכאבים כרוניים. בקבוצה נדבר על המיתוסים השונים  ונבצע תרגילי חיזוק, גמישות ועוד על מנת לשפר את הכוח והסבולת ולהיטיב את היכולת להתמודד עם הכאב.

הלל יפה. צילום: דוברות הלל יפה

“חשוב לדעת שכמות המפגשים אינה מוגבלת. כל מפגש הוא בעלות סימלית של 40 שקלים בלבד”, מסרו מהלל יפה. “על המעוניינים להירשם לסדנא יש להצטייד צורך בהפניה מרופא המשפחה המאשר הצטרפות לקבוצת תרגול שמועברת על ידי פיזיותרפיסטית. כמו כן, אם המטופל נמצא במעקב אורתופד/ נוירולוג/ראומטולוג/נוירוכירורג  יש להצטייד באישור גם מהם.

לפרטים ולהרשמה פנו לשירות הפיזיותרפיה בהלל יפה.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן