מחר: מבצע הקש בדלת בחדרה למען המלחמה בסרטן

שיתוף

Share on whatsapp

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מחר: מבצע הקש בדלת בחדרה למען המלחמה בסרטן

-

מבצע “הקש בדלת”, המתקיים השנה ביום שני ה-28 באוקטובר, הוא מבצע ארצי שנועד לגייס תרומות שיסייעו לאגודה למלחמה בסרטן להמשיך את פעילותה ההתנדבותית המבורכת, ולתמוך במאות אלפי החולים והמחלימים מהמחלה.

במפגש עם ראש העיר חדרה, בו נכחה גם מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, השתתפו מנהלת סניפים מחוז צפון של האגודה למלחמה בסרטן תמר פינקלשטיין-הדר, יו”ר סניף חדרה רבקה קרן, ומתנדבי הסניף.

גם השנה הנחה ראש העיר את אגף החינוך לגייס את בתי הספר למבצע על מנת לסייע לגייס סכום גבוה יותר למען המטרה החשובה.

יצוין כי בשנים האחרונות משתתפים תלמידי העל-יסודי בהתרמת תושבים ותלמידי היסודי בהתרמות בית-ספריות. ההתרמות הבית-ספריות החלו לפני כשנתיים בעידוד ראש העיר ונחלו הצלחה מרובה. במסגרת ההתרמה הבית-ספרית מחולקות מעטפות ייעודיות לתלמידים, אשר לוקחים את המעטפות הביתה ומשיבים אותן עם תרומה סגורה במעטפה. בית הספר מעביר את כל המעטפות הסגורות בצורה מרוכזת לאגודה למלחמה בסרטן.

פינקלשטיין עדכנה את ראש העיר כי בזכות עידודו להשתתפות תלמידים הצליחו להתרים בחדרה לסכום נכבד של 55,000 שקלים.

בזכות התרומות מסייעת האגודה למלחמה בסרטן במימון מחקרים מדעיים שנועדו למצוא מרפא למחלת הסרטן; מעניקה סיוע ברכישת ציוד רפואי למרכזיים רפואיים; מסייעת במימון העסקתם של אחיות, פסיכולוגים, דיאטנים ועובדות סוציאליות, המסייעים לחולי הסרטן בבתי החולים ובקהילה; מבצעת פעילויות הסברה והדרכה להגברת המודעות לדרכי המניעה של מחלות הסרטן, ועשייה רבה נוספת.

בתוך כך, אגף הרווחה והשירותים החברתיים של עיריית חדרה החל באיתור ומיפוי צרכים, במסגרת קידום תוכנית תמיכה העשרה וליווי לילדים, בני נוער וצעירים המתמודדים עם מחלת הסרטן. התוכנית, הנמצאת בשלבי איתור וגיוס אוכלוסיית היעד, תופעל בעיריית חדרה תחת האחריות המקצועית של אגף הרווחה בניהולה של זיוה הימברג. מובילת התוכנית היא פרויקטורית אגף הרווחה והשירותים החברתיים מלי מלכין שהחלה באיסוף הנתונים מול הגורמים העירוניים ובדיקת הצרכים ברמת העיר.

מחלות הסרטן בקרב ילדים הן נדירות יחסית ומהוות אחד מגורמי המוות המובילים. כ-400 ילדים ובני נוער מאובחנים מידי שנה בישראל כסובלים מגידול סרטני. סוגי הסרטן העיקריים בקרב ילדים הם מסוג לוקמיה, גידולים במוח, במערכת העצבים המרכזית ולימפומה.

כאשר מחלת הסרטן מתגלה בקרב בן משפחה, נפגעים כל בני הבית מהמצב החדש והאיזון המשפחתי מופר. עם גילוי המחלה מתחילים המשפחה והילד המאובחן במסלול חיים חדש. התוכנית תעסוק במתן תמיכה והכוונה לצעירים המחלימים ממחלת הסרטן לאחר סיום הטיפולים בדרך של השתתפות במפגשי הנחיה, העשרה, העצמה והכוונה מקצועית ותעסוקתית. במסגרת התוכנית תיפתח קבוצות תמיכה וקבוצת השתייכות חברתית נטוורקינג בקרב ילדים  ונוער, תגבור לימודי, פתיחת קבוצות נטוורקינג ויעוץ להורים, פעילויות חברתיות חווייתיות כמו טיולים, ערבי גיבוש מימון פאות, תרופות וטיפולים אלטרנטיביים.

 

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה