הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

המשטרה לכדה חשוד מאור עקיבא: גנב זהות של אדם אחר במשך שנה וביצע רכישות על חשבונו בכספים גדולים

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

חנויות. צילום: אילוסטרציה

התחזה לאחר ונלכד: ג’, תושב אור עקיבא, נעצר לאחר שעל פי החשד התחזה לאדם אחר במשך שנה, עשה שימוש בתעודת זהות ודרכון לא שלו ואף ביצע רכישות בסכומי כסף גדולים.

על פי החשד, הצעיר בן ה-35, התחזה במשך כשנה לאדם אחר שאושפז בבית חולים פסיכיאטרי. הוא זייף את תעודת הזהות והדרכון שלו, וכך ביצע רכישות במאות אלפי שקלים לאחר שגנב את כרטיס האשראי שלו. הוא נעצר על ידי שוטרים בשעות ערב רמת גן בשעת מעשה, כשהוא למעשה שוב מתחזה לאותו קורבן ונעזר באנשים נוספים לביצוע העבירות.

במשטרה סיפרו כי הצעיר נלכד לאחר מאמצים רבים שנעשו על מנת להתחקות אחריו. “מדובר בחשוד שמתחזה מזה כשנה לאדם אחר ומבצע פעולות שונות בשמו של אותו אדם”, אמרו במשטרה והוסיפו: “לחשוד הרשעות קודמות והוא אף ריצה תקופת מאסר ממשוכת – בגין עבירות אחרות. נגד החשוד כבר התנהלו שני תיקי חקירה בנושאים דומים לנושא הזה”.

מעצר. צילום: אילוסטרציה

במשטרה ציינו בדיון הארכת המעצר של ג’ כי הוא פעל על פי החשד בשיטתיות וידע היטב מה הוא עושה. בין היתר, ניסה לשטות בבנקים, ולא אחת נבלם אך במקרים אחרים גם הצליח – על פי ההערכות.

על פי המשטרה, החשוד ביצע בעזרת ההתחזות רכישות במאות אלפי שקלים והצליח להערים על גורמי האכיפה – עד שכאמור נתפס, בתום חודשים ארוכים של חיפושים אחריו.

לאחר מעצרו הודתה המשטרה כי פעולות המשך של החקירה נתקלו בקשיים לנוכח עדים ואנשים שהיו קשורים לג’, שהצליחו לחמוק לכאורה מחקירות.

 המשטרה מייחסת לחשוד כאמור רכישות במאות אלפי שקלים, טיסה לאומן עם דרכון מזוייף וכן ניסיון לרכוש טלפונים סלולאריים בחנויות שונות.

מעצרו של ג’ הוארך פעמיים בבית המשפט השלום בחדרה והתיק בנושא ימשיך לדיון.

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>