אולי יעניין אותך

תושב גבעת עדה זועם: “לא מתייחסים אלינו. הרחובות הרוסים”

תושב גבעת עדה זועם: “לא מתייחסים אלינו. הרחובות הרוסים”

“אין מדרכות, הכבישים הרוסים והזבל ברחובות חוגג”: כך אומר תושב גבעת עדה אביב היטר, ששלח באמצעות המסר האדום של מגדלור ניוז מספר צילומים מרחבי המושבה, בה נראים בעיות תשתיתיות בדרכים השונות במושבה.

כך, למשל, ברחוב הגפן, נראה החלק השמאלי בכביש הצמוד למדרכה צרה, כאשר הוא אינו סלול. ברחוב הרימון, מפנה היטר למדרכה עם קטעי אספלט מסוכנים. “המפלסים לא ישרים, ויש מלא בורות. אני כבר נפלתי. מה יקרה אם תושב בן 70 או 80 ייתקל בזה?”.

בצילומים אחרים, מפנה היטר לטיילת שוני, בה נראים לבנות שביל לא ישרות, כאשר בקלות ניתן להיתקל באחת מהן, למעוד וליפול.

רחוב הגפן בגבעת עדה. צילום: אביב היטר

“המועצה לא אכפת לה”, זועם היטר. “לא מתייחסת ליישוב, הכל הרוס, זבל ברחובות, לא מנקים, לא שמו דגלים ליום העצמאות, לא מתייחסים אלינו התושבים. הכל מעבירים, כאילו לא היה כלום. נמאס לנו. השירות על הפנים.

     

“התושבים חזרו 50 שנה אחורה, לעידן דרך עפר, דרך ללא מדרכות, דרך לעשבייה, דרך לזבל ברחובות. הכבישים הרוסים, טיילת שוני הרוסה, הגנים. מה יהיה”

טיילת שוני בנימינה. צילום: אביב היטר

ממועצת בנימינה-גבעת עדה נמסר בתגובה: “טענותיו של מר היטר מוזרות לאור העובדה שרחובות המועצה נקיים ומטופלים, דגלי ישראל נתלו ברחבי שתי המושבות, פניות תושבים נענות ומטופלות ובכל שנות המועצה מעולם לא הייתה תנופת עבודות תשתית וסלילת כבישים ומדרכות כפי שקורה בשנים האחרונות.

“אם למר היטר יש תלונות אלו ואחרות באשר לחזות פני המושבות, הוא מוזמן לפתוח פניות במוקד 106 ולא להעלות אותן מעל דפי העיתון. אנו מבטיחים שנתייחס אליהן ברצינות כפי שאנו מתייחסים לכל פנייה”.

בתוך כך, במועצה פרסמו ביממה האחרונה עדכון באשר להתקדמות העבודות בטיילת שוני בנימינה. “בהמשך לסיכום בין המועצה לבין קק”ל על התחייבות האחרונה לביצוע העבודות, נערכה לפני מספר ימים פגישה בשטח בין מהנדסת המועצה אדר’ שרון פישמן לבין צוותי הביצוע של קק”ל בראשות מהנדס החברה וקבלן הביצוע שנבחר מטעם קק”ל.

“ישנו עדיין פער בין פורמט התכנון שהוגש לקק”ל לביצוע (תכנון שבוצע כזכור על ידי המועצה) לבין תקצוב הפרויקט על ידי קק”ל. בימים הקרובים יימשך השיח בין הצדדים על מנת לסכם את מפרט ביצוע העבודה הסופי ואנו נמשיך לעדכן בהתפתחויות”.

ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋


דילוג לתוכן