Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

קיץ מסוכן: “קרציות מאיימות על הבריאות בכל אזור חדרה”

קיץ מסוכן: “קרציות מאיימות על הבריאות בכל אזור חדרה”

איגוד ערים וטרינרי שומרון מזהיר עם בוא האביב והקיץ: "סכנת התרבות והתפשטות קרציות העלולות לגרום למחלות" | וגם: ככה תיזהרו מהקרציות במהלך הקיץ

באיגוד ערים וטרינרי שומרון הפועל באזור חדרה והמושבות, הזהירו מפני קדחת הבהרות הנגרמות בעקיצת קרצייה. ההידבקות בקדחת הבהרות מתרחשת בעיקר בחודשי הקיץ, כאשר הקרציות פעילות ובני אדם נוטים לבלות מחוץ לבית. היות והכלב לרוב חי בסביבה קרובה יותר לאדם מאשר בעלי-חיים אחרים, הוא בעל פוטנציאל רב יותר להעביר מחלה זו. חשיפה להידבקות עלולה להתרחש בבית, בחצר, בגינות ציבוריות, בפינות חי וגם בטבע.

כזכור, בשנת 2019 אירעו לפחות שני מקרים של קדחת הבהרות בבנימינה. בין היתר בשנים האחרונות מבצעים במושבה ניטור של המקומות המועדים. באוקטובר 2017, נפטר הנער ואדים סלבדור ז”ל מאור עקיבא מהקדחת, לאחר שמשפחתו עלתה ארצה רק כ-4 חודשים בלבד קודם לכן.

קדחת הבהרות (הכתמים) נגרמת על ידי חיידק הריקציה קונורי המועבר על ידי קרציית כלב. ד”ר ריאד בדראן, רופא וטרינר ראשי ומנכ”ל איגוד ערים וטריני שומרון, אומר השבוע כי “התרבות, התפתחות ותזונת קרציות קשורה באופן הדוק לתנועת ומנפגשים בין בעלי חיים, היות וקרציות ניזונות ממציצת דם, הדורשת מעבר בין בעלי חיים שונים. באביב ובקיץ מוציאים בעלי הכלבים את הכלבים למשך זמן רב יותר החוצה כך שהתנועה והמפגשים בין בעלי חיים רבים יותר וכפועל יוצא מכך הקרציות נפוצות הרבה יותר”.

הקרציות, מעבר להיותן מטרידות – מגרדות ומציקות, מהוות גם סכנה אמיתית לחיי בעלי החיים ובני האדם. הקרציות מעבירות את קדחת הבהרות -לבני האדם ואת קדחת הקרציות לבעלי חיים. מדובר במחלות אשר אם אינן מזוהות ומטופלות בזמן עלולות לגרום במקרים מסויימים גם למוות. המקרה הידוע ביותר של מוות בישראל מקדחת הבהרות הוא של הזמר מאיר אריאל בסוף שנות ה-90. מאז נפטרו בני אדם נוספים בישראל ממחלה זו, כולל בשנים האחרונות.

לאור זאת פרסם האיגוד המלצות והנחיות לתושבי המרחב לנקיטת אמצעים לצמצום התרבות והתפשטות קרצית. על פי ההנחיות יש לטפל ולאבק את הכלבים כנגד קרציות בכל הגוף ובכלל זה במקומות מסתור מסביב לעיניים, מסביב לזנב, מתחת לקולר, מסביב ובתוך האוזניים, מתחת לרגליים הקדמיות ובין הרגליים האחוריות ובין האצבעות. האיבוק מומלץ גם במקום המרבץ של הכלב ובמולנה שלו.

במידה והתגלתה קרצייה, יש להקפיד לשלוף אותה במלואה באמצעות פינצטה ולא למעוך אותה עם האצבעות על הגוף. ישנה חשיבות רבה לשליפת הקרצייה במלואה מהגוף, במידה ונשארים חלקים של הקרצייה, נשאר גם החיידק. אחרי שליפת הקרצייה יש לכבס היטב את הבגדים. יו”ר האיגוד אילן שדה,” האיגוד פועל למען בריאות הציבור ובעלי החיים. אנו מבקשים מהציבור לנקוט על פי ההנחיות וההמלצות בכדי לצמצם את תופעת התפשטות והתרבות הקרציות ומניעת מחלות, על מנת לעבור את האביב והקיץ בשלום גם באספקט הזה”.

על מנת להימנע מהדבקה במחלה, יש לבצע מספר פעולות :
-שמירה על היגיינה ואיתור קרציות בכלבים
-מקומות מסתור של קרציות על הכלב: מסביב לעיניים, מסביב ובתוך האוזניים, מתחת לקולר, מתחת לרגליים הקדמיות ובין הרגליים האחוריות, מסביב לזנב, בין האצבעות.
-במידה שהתגלתה קרצייה, יש להקפיד לשלוף אותה במלואה באמצעות פינצטה ולא למעוך אותה על הגוף. ישנה חשיבות רבה לשליפת הקרצייה במלואה מהגוף, כי אם נשארים חלקים של הקרצייה, נשאר גם החיידק. אחרי שליפת הקרצייה יש לכבס היטב את הבגדים.
-מומלץ לבצע טיפול ואיבוק סביבתי במלונת הכלב או במקומות המרבץ שלו. היות ולא כל חומרי ההדברה יעילים למטרה זו וחלקם רעילים עד מאד, מומלץ לפנות לייעוץ ווטרינרי או למדביר מוסמך.
-יש לשמור על היגיינה אישית אחרי טיולים במקומות כפריים או ביקור בחוות כלבים.
– חשוב לבדוק אם ישנם קרציות על הכלב בחזרה מטיול בשטחים פתוחים.
– בקרב תינוקות וילדים שעלולים לא להרגיש את הימצאות הקרצייה על גופם, יש לבדוק מקומות חבויים בגוף כמו מאחורי האוזניים, או קרוב לאיברי המין.

עדכון ראשון: 11.5.2020, 16:09

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן