מהפך ארגוני בפרדס חנה כרכור: קובי אלון מונה למנכ”ל המועצה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מהפך ארגוני בפרדס חנה כרכור: קובי אלון מונה למנכ”ל המועצה

-

מגדלור-פיד ♋

לראשונה בעשור האחרון נבחר וימונה מנכ”ל למועצת פרדס חנה כרכור. בחירת המנכ”ל ומינויו מהווים צעד דרמטי בו נוקטת ראש המועצה, הגר פרי יגור, כחלק מתהליך שינוי ארגוני עמוק וארוך טווח אותו היא מובילה. המנכ”ל במסגרת תפקידו יוביל את ניהולה המקצועי של הרשות על אגפיה ומחלקותיה ויישם את השינוי הארגוני בו החלה ראש המועצה בחודשים האחרונים. המנכ”ל הנבחר, הינו קובי אלון, המכהן כיום כמנכ”ל עיריית כפר קאסם. הליך בחירתו של אלון התנהל בחודשים האחרונים, ומינויו לתפקיד שמהווה משרת אמון, אושר לאחרונה על ידי ועדה שגובשה למטרה זו, בהתאם לחוזר מנכ”ל משרד הפנים.

עד כה לא אויש ברשות תפקיד זה, בהגדרה זו וברוחב הסמכויות אותו הוא מאגד, והתפקיד בוצע  על ידי גזבר הרשות ששימש במקביל גם כמזכיר המועצה במשך העשור האחרון. עם כניסתה לתפקיד הצהירה ראש המועצה , הגר פרי יגור על מחויבותה הציבורית כעומדת בראש המועצה החדשה להפרדת תפקיד גזבר ומזכיר ואיתור מנכ”ל למועצה. מהלך זה הינו חלק ממהפך ארגוני נרחב לייעול המערכת שמטרתו להביא לקפיצת מדרגה בביצועי הרשות ובמתן השירות לתושב , מהלך אותו החלה ראש המועצה לקדם ולהטמיע הן במבנה הארגוני של הרשות והן בהתנהלותו השוטפת של הארגון כיעד אסטרטגי.

המנכ”ל הנבחר, קובי אלון , בן 43 נשוי+ 2, הינו בעל ניסיון מקצועי של כעשור בתפקידי ניהול בכירים בשלטון המקומי. בתפקידו האחרון ניהל את עיריית כפר קאסם במשך 5 שנים. במסגרת תפקידו כמנכ”ל העירייה פעל אלון להוצאה לפועל של מדיניות ראש הרשות והביא בכך את כפר קאסם לסטנדרט של רשות מקומית מתקדמת- שיפור המרחב הציבורי, הקמת פארקים, הקמת קריית תעסוקה (ב-5 שנים הוקם אזור תעשייה בן 180 דונם) והסדרת התשתיות בעיר.

עוד כולל ניסיונו המקצועי העשיר של קובי אלון תפקידי ניהול מגוונים בהם-ראש מנהל מוניציפאלי במרכז השלטון המקומי. לאלון תואר ראשון במדעי המדינה ותואר שני במדיניות ציבורית, שניהם מאוניברסיטת בר אילן. אלון צפוי להיכנס לתפקידו בהדרגה בשבועות הקרובים.

ראש המועצה הגר פרי יגור והמנכ”ל החדש קובי אלון || צילום: דוברות המועצה

המנכ”ל קובי אלון: “אני שמח ונרגש לאייש עמדת מפתח זו במועצה המקומית, פרדס חנה כרכור, ולהיות חלק פעיל ומרכזי במימוש המדיניות החדשה אותה מתווה ראש המועצה, הגר פרי יגור. אתגרים רבים ומשמעותיים עומדים לפניי בתפקידי ואני ניגש למשימה עם מטען מקצועי רב ואמונה ביכולותיי המקצועיות להביא את הישוב לפסגות ולהצלחות אותן הציבה ראש הרשות והנהלת הרשות כיעד”. 

ראש המועצה, הגר פרי יגור ציינה כי “אני רואה במינוי זה ובתחילת פעילותו של קובי אלון תחנה משמעותית מאוד בתהליך אותו אני מובילה, צומת דרכים לעיצוב עתיד הארגון שישליך על תפקוד הרשות  ועל הישוב. במועצה המקומית פרדס חנה כרכור למעלה מ-600 עובדים המעניקים שירות לכ-43 אלף תושבים.

עוד ציינה כי “נכנסתי לתפקידי בידיעה כי הארגון משווע למהפך ארגוני ובמטרה להוביל שינוי עמוק אשר יביא לניהול יעיל יותר וכתוצאה ישירה שירות איכותי יותר לתושב. אחד הצעדים הראשונים בהם נקטתי הוא איתור מנהל כללי מקצועי לרשות כפי שראוי שיהיה לרשות מקומית בסדר גודל כשלנו. המנכ”ל החדש נבחר לאחר תהליך מיונים ארוך במהלכו התמקדתי במתן דגש לניסיון מקצועי וליכולות אישיות אשר יאפשרו הובלה מוצלחת של השינוי הארגוני המבני והערכי שיביא למצוינות מקצועית ולהצבת התושב במרכז העשייה.

“תפקיד מנכ”ל רשות מקומית מהווה משרת אמון של ראש הרשות. הבחירה באלון למשרה זו משמעותה כי אני רואה בו איש מקצוע אשר יכול להתמודד נאמנה עם האתגרים הרבים העומדים לפתחנו. בחרתי בקובי אלון לתפקיד זה מבין 12 מועמדות ומועמדים בכירות ובכירים במגזר הציבורי והפרטי תוך אמונה בכישוריו המקצועיים הגבוהים וביכולתו להיות שותף במימוש חזון הנהלת המועצה בראשותי. ברכות לקובי אלון על תפקידו החדש ואיחולי הצלחה לקראת האתגרים המצפים לו ולנו בעשייה משותפת למען הרשות ולמען הישוב ולמען תושביו”. 

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך

 


 

דילוג לתוכן