בניגוד לעמדת ראש העיר אור עקיבא: מועצת העיר אישרה מינויים של אלי אנקונינה וארקדי גדילוב כסגני ראש העיר

חילוקי דעות כבדים במהלך ישיבת המועצה בין ארקדי גדילוב ו-6 חברי מועצת העיר לבין ראש העיר אדרי והיועץ המשפטי לעירייה || עוד תפקידים שמונו: אברהם כהן ויוסי כדורי כסגני ראש העיר ברוטציה ללא שכר ונח שמאילוב כמשנה לראש העיר ללא שכר
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בניגוד לעמדת ראש העיר אור עקיבא: מועצת העיר אישרה מינויים של אלי אנקונינה וארקדי גדילוב כסגני ראש העיר

חילוקי דעות כבדים במהלך ישיבת המועצה בין ארקדי גדילוב ו-6 חברי מועצת העיר לבין ראש העיר אדרי והיועץ המשפטי לעירייה || עוד תפקידים שמונו: אברהם כהן ויוסי כדורי כסגני ראש העיר ברוטציה ללא שכר ונח שמאילוב כמשנה לראש העיר ללא שכר

מגדלור-פיד ♋

מועצת העיר אור עקיבא אישרה השבוע בישיבה שלא מן המניין את מינויים של סגני ראש העיר אלי אנקונינה וארקדי גדילוב, כל אחד מהם במחצית המשרה. על פי ההצעה שהעלו חברי המליאה בישיבה, אנקונינה יכהן כממלא מקום ראש העיר בחצי משרה בשכר, כך גם גדילוב כסגן בחצי משרה בשכר, אולם ההצעה לטענת היועץ המשפטי לעירייה אינה חוקית ועתידה להתברר בהמשך. 

עוד אישרה המליאה את מינויים של אברהם כהן ויוסי כדורי כסגנים בתואר ללא שכר, ברוטציה עד סיום הקדנציה, ואת מינויו של עו”ד נח שמאילוב כמשנה לראש העיר ללא שכר.

אנקונינה. ישמש כממלא מקום או כסגן ראש העיר, בהתאם לאישור משרד הפנים || צילומים: איתי טטרו

הישיבה התמקדה רק בעניין מינויי הסגנים ולוותה בחילוקי דעות, צעקות הדדיות וויכוחים בין חברי המועצה שהגישו את ההצעה על המינויים לבין ראש העיר יעקב אדרי והיועץ המשפטי לעירייה, עו”ד אריאל ארונוביץ’.

עוד במגדלור ניוז >> 

חברי המועצה באור עקיבא הגיעו למתווה: אנקונינה וגדילוב סגני ראש עיר בשכר, שמאילוב משנה לראש העיר

ראש העיר אדרי ציין בפתח הישיבה כי הוא מתנגד להעלאת ההצעה, כיוון שהוא מעוניין “להידבר עם כולם ולהביא את המינויים בצורה מסודרת. סגנים בשכר המשמעות היא שעליי להאציל סמכויות. אני לא מאציל סמכויות בשלב זה”.

גדילוב, שהיה זה שהציע את ההצעות והתעקש כי ההצעות יובאו להצבעה עוד בישיבה, אמר: “תאיר את עינינו מהי הדרך הנכונה. איפה היינו עד היום? אני תמכתי בך בכל דבר ועניין. תמיד היינו בהבנות, במקרה הזה אני לא מסכים עם הדרך הזו. אני חושב שאנחנו צריכים לעזור לך לנהל את העיר הזו. עד היום לא קרה כלום”.

גם אנקונינה תקף את ראש העיר וציין: “אי אפשר אחרי שנתיים לבוא ולהגיד בוא ננהל משא ומתן. יש פה הצעות לסדר יום, הצעה של סגן ממלא מקום, אני חושב שאני מועמד שלך. אני חתום על הסכם איתך שחתום בכתב ידך. אני לא מבין למה לנהל משא ומתן? יש הזדמנות היום, שבעה חברי מועצה, תביא את זה לאישור”.

אדרי השיב כי אנוקנינה “אכן אדם ראוי, אבל אני לא מביא זאת כך. בשלב זה אני לא מאציל סמכויות ולא נותן שכר. תרצו שני סגנים בתואר? זכותכם המלאה”.

שמאילוב. מונה למשנה לראש העיר ללא שכר

במהלך הדיון שנמשך למעלה משעה תקף גדילוב את היועץ המשפטי לעירייה על רקע חילוקי דעות משפטיים בנוגע להצעת ההחלטה על מינויים של הסגנים. “ביררנו את החוק, יש לנו חוות דעת שונות. החוק מעל כולנו. אנחנו מתעקשים להביא את אלי ממלא מקום בשכר, חצי משרה”.

עו”ד ארונוביץ’ התקשה להשחיל משפט ולומר את דבריו לפרוטוקול על רקע הפרעות מצד חברי המועצה. “אני לא יודע על איזה חוות דעת אתם נסמכים”, אמר ארונוביץ’, “חברי מועצת העיר בחרו עד כה בשני סגנים: מר אלי אנקונינה ובמר ארקדי גדילוב.

“כבר אמרתי כי חברי המועצה לא יכולים למנות ממלא מקום אלא על פי הצעת ראש העירייה, ולכן החלטתם למנות את מר אנקונינה לסגן ראש עיר היא החלטה לפי סעיף 15 לחוק, דהיינו מינוי סגן נוסף בתואר, ומשנבחר לאחריו על ידם מר גדילוב, מולאה מכסת הסגנים הנוספים לפי הסעיף שניתן למנות. לכן, לא ניתן למנות היום סגנים נוספים אלא רק סגן ממלא מקום על ידי ראש העירייה. זה החוק”.

כהן. מונה לסגן ראש העיר ללא שכר ברוטציה עם יוסי כדורי

גדילוב אמר לאדרי כי סירובו לתמוך בהצעה היא “מטעמים של פרנציפ. אתה רוצה לדחות מטעמים של כוח? תסביר לי מה ההיגיון שאתה תומך באלי כסגן ראש העיר אבל לא מביא את זה עכשיו להצבעה?”.

אדרי חזר על עמדתו כי “היות ואני לא מאציל סמכויות ולא ממנה שכר, אני מתנגד לאישור היום של ההצעה למינוי סגנים וממלא מקום”, והוסיף: “אני רוצה להודות לחברי מועצת העיר, שבמשך כמעט שנתיים תמכו בכל הסעיפים, בכל ההצעות שהועלו, ללא שום תנאי. אני מודה, מעריך ומוקיר”.

בהצעה על מינוי הסגנים תמכו אברהם כהן, נח שמאילוב, אלי אנקונינה, ארקדי גדילוב, רמי ראובן, יוסי כדורי ומשה אבועזיז. אדרי התנגד. מהישיבה נעדרו חברי המועצה ילנה זסלבסקי, משה ביטון ושמחה יוסיפוב.

אדרי. חברי המליאה אישרו את הצעתם בניגוד לעמדתו
לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
2 .
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
Anonymous
03/09/2020 22:42

מאז הוא תמיד ראש עיר הוא דואג רק לעצמו להמקורבים שלו הוא אוהב את עצמו הוא לא דואג תושבים החלשים .

תושב אור עקיבא
תושב אור עקיבא
03/09/2020 08:49

מינוי מקורבים (אלו שמקבלים שכר)
למה צריך ממלא מקום לראש העיר כשיש ראש עיר, ועוד בנוסף ממלא מקום ללא סמכויות. נשמע ממש כמו תרמית

יעקוב כשהיה בחירות לא היה אכפת לי מי יבחר, אבל הפעם אני אצביע למתמודד החזק ביות שיהיה מולך גם אם ארצה מישהו אחר רק כדי שאדם אינטרסנט כמוך לא יהיה ראש עיר שוב, דואג רק מי שמקורב אליו

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן