Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

דרמה בחדרה: בועז ביטון התפטר מתפקידו כסגן יו”ר הועדה לתכנון ובניה | זו הסיבה

דרמה בחדרה: בועז ביטון התפטר מתפקידו כסגן יו”ר הועדה לתכנון ובניה | זו הסיבה

"ההחלטה ההזויה של הוועדה המחוזית, חייבת להתבטל ויפה שעה אחת קודם. שאם לא כן היא עלולה להשפיע על תוכניות רבות שנדונו בעבר, שמטרתם לאפשר לקדם תכניות היוצרות שינוי מהותי בצביון השכונות ופוגעות באיכות החיים של התושבים"

בעקבות אישור של הוועדה המחוזית (בתמיכת הוועדה המקומית של עיריית חדרה) על הקמת בנינים בני 9 ו-5 קומות בשכונת ויצמן – נווה חיים, בועז ביטון יו”ר ‘המחנה המאמין’ וסגן יו”ר ועדת משנה לתכנון ובניה התפטר מתפקידיו בוועדת תכנון ובניה.

במכתב שהעביר ביטון למהנדס העירייה נדב הדר ולאדריכלית העירייה מאיה טופול, הוא כותב: “בתאריך כ״ח בטבת תשפ״ד 9.1.24 התקיימה ועדה לתכנון ובניה במעמד יו״ר הועדה מר רומן גישר וחברי הוועדה טל אליהו, רוני קוחול ואנוכי. במהלך הדיון הובאה לפתחנו תוכנית מתאר מקומית ברחוב שועלי שמשון 2 בשכונת ויצמן. מהות התוכנית הייתה לאחד חלקות ולהגדיל את שטח הבניה מ-1.120 מ״ר במצב מאושר ל-4.160 מ״ר במצב המוצע וכן מוסיפה 28 יחידות דיור ביחס ל-7 יחידות דיור מאושרות לכדי סה״כ של 35 יחידות דיור. התוכנית מציעה הקמה של 2 מבנים – האחד בן 9 קומות והשני 5 קומות וכוללת שינוי בקווי בניין ובאחוז התכסית. התכנית עלתה בעבר לדיון בוועדה המקומית בתאריך 27/07/2022 תחת מספר אחר 302- ,0940940 ובה הוחלט לדחות את התכנית מהנימוקים הבאים:

“הוועדה המקומית לא תאפשר לקדם תכניות היוצרות שינוי מהותי בצביון השכונה ופוגעות באיכות החיים של התושבים, ללא פתרונות ראויים בתחומי התשתיות והתחבורה ומענה פרוגרמתי”.

קראו גם >>

למרות ההפצרות שלי לא לקבל את ההמלצה של הצוות המקצועי אלא לדון בתוכנית ולדחות אותה לאלתר, קיבלו חברי הוועדה את המלצתה של אדריכלית העירייה מאיה טופול לשוב ולדון בתכנית לאחר קביעת עקרונות הבינוי וצפיפות לאזור זה – בתכנית הרובעית לנווה חיים.

בתאריך 31.1.24 התקיים דיון בוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז חיפה ועדת משנה ישיבה מס’ 2024005 בשעה 08:30 שהתקיימה באולם הישיבות של הוועדה המחוזית, בה נוכח רומן גישר סגן ראש עיריית חדרה ויו”ר הוועדה למשנה לתכנון ובניה. שם התקבלה החלטה הזויה כנגד החלטת הוועדה המקומית. “לאור האמור לעיל ולאחר ששמעה את יזם התכנית, עורך התכנית ונציגי עיריית חדרה הועדה מחליטה על הפקדת התכנית בתנאים הבאים….”

וכך ממשיך וכותב ביטון: “ההחלטה ההזויה של הוועדה המחוזית, חייבת להתבטל ויפה שעה אחת קודם. שאם לא כן היא עלולה להשפיע על תוכניות רבות שנדונו בעבר, שמטרתם לאפשר לקדם תכניות היוצרות שינוי מהותי בצביון השכונות ופוגעות באיכות החיים של התושבים, ללא פתרונות ראויים בתחומי התשתיות והתחבורה. זאת ועוד למרות הרצון שלי לסנגר ולהרבות באהבת חינם בימים אלו, איני מבין לרגע את החלטת הוועדה המחוזית. מה השתנה מהחלטתם הקודמת? מה השתנה מהחלטת הוועדה המקומית הקודמת? להחלטה הזאת יש טעם רע!!!

“אני רואה זאת ובחומרה רבה שהצוות המקצועי של מחלקת התכנון ובניה, אינו מגבה את החלטת חברי הוועדה לתכנון ובניה ואף יתרה מכך, על פי הנכתב בהחלטת הוועדה המחוזית, אף סייע להחלטת הוועדה המחוזית שביטלה את החלטת הוועדה המקומית. “לדברי נציגי עיריית חדרה, שטח זה מיועד לתכנון עתידי של מבנים בני 9 קומות במסגרת בחינה תכנונית כללית שנעשתה לגבי שכונת וייצמן, וזאת כמדרג לעצימות הפיתוח של שכונת תנופורט הקובעת בינוי של 24 קומות מדרום לכביש יצחק שמיר.

“אני אף סבור כי בקשתה של אדריכלית העירייה מאיה טופול שלא לדון בבקשה, היתה מתוכננת מראש במטרה שלא תדחה ע”י חברי הוועדה, תידון בוועדה המחוזית ותאושר.

“אין שום הגיון סביר, שסגן ראש עיריית חדרה (רומן גישר) המשמש כיו”ר וועדת משנה לתכנון ובניה, משתתף בישיבה זו ולא רק שאינו מתנגד להחלטת הוועדה המחוזית, אלא מצביע יחד איתם כנגד החלטת ועדת המשנה המקומית שהוא עומד בראשה. ולא זאת בלבד, אלא שאף הוא הצביע בעבר יחד עם חברי הוועדה לדחות תוכנית זו.

לאור האמור לעיל, ולאור חוסר האמון במדיניות החדשה במחלקת ההנדסה בעיריית חדרה. אני מודיע על התפטרותי מתפקידי כסגן יו”ר ועדת משנה לתכנון ובניה, כחבר וועדת המשנה לתכנון ובניה וכחבר וועדת המליאה לתכנון ובניה”.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
1 .
Inline Feedbacks
View all comments
ללי
ללי
16/02/2024 13:06

יש לתת לחילונים בחדרה חיים בשבתות מופעי תרבות וספורט
מספיק עם בתי כנסת וישיבות
עברתם כל גבול חלס מי שרוצה
שיעבור לבני ברק מהר

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן