ביטוח לאומי סרב להכיר בטבח מאור עקיבא שפיתח מחלת עור בידיו בעקבות העבודה, הגבר פנה לבית המשפט

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

ביטוח לאומי סרב להכיר בטבח מאור עקיבא שפיתח מחלת עור בידיו בעקבות העבודה, הגבר פנה לבית המשפט

-

מגדלור-פיד ♋

המוסד לביטוח לאומי הכיר במחלת עור של תושב אור עקיבא אשר עבד כטבח. העובד, בא במגע עם ירקות שונים בעבודתו, מה שככל הנראה החריף את המצב. הסיפור פורסם החודש בעיתון ‘ידיעות חדרה’.

הגבר, עבד כטבח בבית מלון באזור במשך למעלה מ-20 שנה. בשנים האחרונות שם לב כי בעור ידיו החלה להתפתח מחלת עור, מעין אקזמה – שהחריפה עם הזמן. הוא טען כי לפני העבודה כטבח המחלה לא הייתה, והיא החלה בעקבות מגע עם ירקות כמו עגבניות, שום ובצל.

טבח. צילום אילוסטרציה: פיקסביי

הוא הגיש תביעה לביטוח הלאומי בדרישה כי זה יכיר באקזמה כמחלה מהמקצוע. בתביעה הודגש כי המחלה גרמה לתובע גרד, אודם ויובש רב בכמות הידיים וכן גם פצעים.

בעקבות המחלה הפסיק הטבח את עבודתו לאחר כאמור – יותר מ-20 שנה במקצוע. עורך דינו טען כי ישנו קשר הדוק וסיבתי בין העבודה לבין המחלה. הביטוח הלאומי לעומת זאת, דחה את התביעה שלו בטענה כי לא הוכח קשר.

בסופו של דבר, מינה בית הדין לעבודה מומחה, שקבע כי אכן יש קשר בין המחלה לעבודתו הקודמת של הגבר. “בעקבות כך, החליט המוסד לביטוח לאומי לחזור בו מעמדתו בדחיית התביעה, ולהכיר במחלה כמחלת מקצוע”, נכתב ב”ידיעות חדרה”. הוא צפוי לקבל כעת את הקצבה המגיעה לו מהמדינה.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן