צפו: כריש-לוויתן יפהפה בשמורת האלמוגים בדרום [רחבי הרשת][🎥]

צפו: כריש-לוויתן יפהפה בשמורת האלמוגים בדרום [רחבי הרשת][🎥]

-

מגדלור-פיד ♋

 

 

כריש לוויתן תועד בשבוע החולף בשמורת האלמוגים באילת על ידי אנשי רשות הטבע והגנים.

שני אלוש, מתנדבת רשות הטבע והגנים במרכז חינוך והדרכה של רשות הטבע והגנים בשמורת האלמוגים, הצליחה לצלול בסמוך לכריש לוויתן. למרות גודלו, כריש זה אינו נחשב למסוכן לבני אדם, וצוללים רבים נוהגים ללוותו ואף להיצמד אליו תוך כדי תנועה. חשוב לא לגעת בכריש לוויתן אם רואים אותו. 

כריש לוויתן השבוע. צילום: שני אלוש, דוברות רשות הטבע והגנים

ברשות הטבע והגנים מוסיפים: “כריש הלויתן הינו הדג הגדול בעולם, יכול להגיע לאורך של עד – 15 מטרים ולמשקל של קרוב ל – 20 טון, מספר פרטים פוקדים את מפרץ אילת יחד עם נחילי המדוזות והפלנקטון. מפגשים עם בעל החיים העצום תמיד מרגשים, יש לזכור שככל הבטאים והכרישים הינם בעלי חיים מוגנים, יש להמנע ממגע עם בעל החיים או לעמוד בדרכו ולהפריע להמשך התקדמותו במים.

“החיה צולמה בסיור פיקוח שגרתי של היחידה הימית במפרץ אילת על ידי המתנדבת שני אלוש. רט”ג מקדמת פעילויות רבות בשילוב עם הקהילה שזוכה לא פעם להחשף למראות יוצאי דופן.

 


פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

נפתחה שביתת בתי החולים, גם ב”הלל יפה” בחדרה; צפו באלימות במרכז רפואי בצפון מהלילה [וידאו]

השביתה כוללת את בתי החולים הכלליים, הגריאטריים, הפסיכיאטריים והשיקומיים בכל הארץ. היום יעבדו בתי החולים במתכונת שבת וחג * השביתה תכלול את מרפאות הקהילה, לשכות הבריאות ובמשרדי הממשלה * גם הלילה: אלימות קשה במרכז הרפואי לגליל בנהריה

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן