אולי יעניין אותך

“חוק הפיקדון על בקבוקי 1.5 ליטרים הוא עובדה מוגמרת”: ממש בקרוב נוכל לקבל כסף על בקבוקי הקולה שלנו?

“חוק הפיקדון על בקבוקי 1.5 ליטרים הוא עובדה מוגמרת”: ממש בקרוב נוכל לקבל כסף על בקבוקי הקולה שלנו?

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, דיווחה אתמול (ב’) לוועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת על פעילות המשרד. “אני שמחה להופיע היום בפני ועדה חשובה זו ולדווח על הפעילות הענפה של המשרד להגנת הסביבה במהלך החודשים האחרונים בהם קיבלתי החלטות משמעותיות”, אמרה השרה, “אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת בהרבה היבטים, אבל מה שמתברר יותר ויותר הוא שהגנה על הסביבה היא הפתרון וההזדמנות ולא הבעיה”.

השרה ציינה גם כי “בהמשך להתייעצויות רחבות שקיימתי החלטתי כי יש להחיל פיקדון על מכלי משקה גדולים של 1.5 ליטרים. הפיקדון הוא עובדה מוגמרת, אך נותרה עדיין השאלה מתי בדיוק הוא יחול. ועדת הכלכלה תדון ותחליט בנושא הזה מחר, אבל אני רוצה לומר מכאן – משרדי יהיה ערוך להחיל את הפיקדון גם בעוד חודש, אם כך יוחלט”. מחר תתקיים ישיבה של ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא.

בנוגע לנושא הפסולת, השרה ציינה כי “המשרד מקיים בחינה מחודשת של הטיפול בפסולת העירונית, ועורך רביזיה למדיניות הפסולת בהתאם ליעד השאפתני שהצבתי – 20% הטמנה עד שנת 2030. מדיניות הפסולת נבחנת כחלק מאסטרטגיה רחבה לקידום כלכלה מעגלית עד 2050. הצוותים במשרד עמלים על מנת לסיים ולהציג את האסטרטגיה בשבועות הקרובים, ובהמשך תוכן מפת דרכים מפורטת ליישום האסטרטגיה”.

השרה הוסיפה כי “שינויי אקלים והידרדרות סביבתית מהווים איום קיומי על ישראל ועל העולם. כדי להתגבר על אתגרים אלה, ישראל זקוקה לאסטרטגיית צמיחה חדשה שתהפוך אותה למדינה עם כלכלה מודרנית, חסכונית ותחרותית, שבה שואפים לכלכלה דלת פחמן עד 2050 ושהצמיחה הכלכלית תהיה מנותקת משימוש במשאבים. החזון שלי הוא להפוך את כלכלת ישראל לכלכלה בת קיימא. אנו יכולים לעשות זאת על ידי הפיכת אתגרי אקלים וסביבה להזדמנויות, ולהפוך את השיקום והיציאה ממשבר הקורונה  לנכון ומכליל לכולם”.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן