הוועדה לתשתיות לאומית אישרה את קידום פרויקט תחנת הכוח בגז בחדרה, איגוד ערים: “נפעל לשנות ההחלטה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הוועדה לתשתיות לאומית אישרה את קידום פרויקט תחנת הכוח בגז בחדרה, איגוד ערים: “נפעל לשנות ההחלטה”

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי

הוועדה לתשתיות לאומית אישרה את קידום פרויקט תחנת הכוח בגז בחדרה, איגוד ערים: “לא נרפה ונפעל בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו על מנת לשנות ההחלטה”.

למרות ההתנגדויות הרבות ומאבק תושבי פרדס חנה וחדרה, הוועדה לתשתיות לאומיות אישרה אתמול (שני, 11.1) להפקדה את תוכנית הקמת תחנות הכוח בגז קסם וחדרה ברוב של 10 תומכים מול 2 מתנגדים – נציגי משרדי האנרגיה והגנת הסביבה. ההחלטה התקבלה שלא על דעתו של שר האנרגיה יובל שטייניץ, שדרש לדבוק בהחלטת הממשלה ולקדם רק הרחבות של תחנות קיימות כפי שנקבע בהחלטת הממשלה מחודש אוקטובר.

כזכור, תושבים מפרדס חנה וחדרה נזעקו לנוכח קידום תחנת הכוח המבוססת על גז בחדרה. איגוד ערים שרון כבר הוציא השבוע נייר עמדה כי הוא מתנגד לתחנה, אך כרגע כל הגופים וכן התושבים לא מצליחים למנוע את התקדמות הפרויקט. צילום מסך: מגלובס. לכתבה המלאה בגלובס.

ובינתיים, בצהריים (12.1) מסר איגוד ערים שרון כרמל כי הוא יגיש השגות על ההחלטה להקים את תחנת הכוח OPC2. יו”ר איגוד ערים שרון כרמל וראש מועצה אזורית חוף הכרמל אסיף איזק ציין כי האיגוד יגיש השגות להחלטה במסגרת הזמן שהוקצב לכך- 60 יום. כזכור חוות הדעת של אנשי המקצוע של האיגוד כללה הסתייגות ברורה מהקמת התחנה בשל זיהום האוויר הצפוי, פגיעה במיני חי וצומח נדירים, חריגות רעש צפויות ועוד.איזק: “אנו מתנגדים להקמת OPC 2 בשל הפגיעה הצפויה באיכות הסביבה ואיכות חיי התושבים ותומכים בקידום אנרגיות מתחדשות כחלופה לכך. התכנית אושרה על אף התנגדות האיגוד ומשרדי האנרגיה והגנת הסביבה.אנו לא נרפה ונפעל בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו על מנת לשנות החלטה זו ולמנוע את הפגיעה בתושבי מרחב האיגוד “.

comment image

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן