פראמדיק אדי ורשילובסקי מחדרה, יצא עם משלחת מד”א לסייע באסון בגינאה המשוונית

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

פראמדיק אדי ורשילובסקי מחדרה, יצא עם משלחת מד”א לסייע באסון בגינאה המשוונית

-

מגדלור-פיד ♋

אדי ורשילובסקי (39) מחדרה, הוא אחד מהפראמדיקים של מגן דוד אדום שהצטרפו למשלחת הסיוע הישראלית של צה”ל, משרד הבריאות ומשרד החוץ שיצאה לגינאה המשוונית בימים האחרונים.

מדובר בסדרת הפיצוצים שארעו במחסן הנשק בבסיס הצבאי בעיר באטה בשבוע שעבר בהם נהרגו עשרות ונפצעו מאות. בהחלטת הדרג המדיני במדינת ישראל הוחלט על יציאת משלחת של צבא ההגנה לישראל יחד עם משרדי הבריאות והחוץ ואליה הצטרפו פראמדיקים של מגן דוד אדום בעלי הכשרה מקצועית וניסיון בטיפול באירוע אסון.

ארגון מד”א, המכהן כצלב האדום הישראלי, הנו חבר במשלחות בינלאומית באופן קבוע והצטרף גם הפעם למשלחת סיוע למדינה שחוותה אסון. בהשגרה, מתמודדים צוותי מד”א מול מצבי חירום ואסונות, הן במקרי אמת והן בתרגילי שטח והנם ערוכים לכך באופן המקצועי ביותר.

המשלחת המיוחדת שיצאה לרפובליקה הנמצאת באפריקה כוללת רופאי טיפול נמרץ, רופאי ילדים ומומחים ממגוון תחומי רפואה, אחיות מבתי חולים שונים בארץ ושני פראמדיקים של מד”א שיסייעו בטיפול הרפואי ובסיוע הלוגיסטי והניהולי מצד הצלב האדום. אורכה של המשלחת יהיה בין שבעה ל-10 ימים. מפקד המשלחת, אשר תכלול כ-60 אנשי צוות, הנו סגן קצין הרפואה הראשי, אלוף-משנה ד״ר נעם פינק. המשלחת תפעל על פי הנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות נגיף קורונה, תוך שמירה על בריאות צוותי הרפואה.

צילום ארכיון: דוברות מד”א

ורשילובסקי, תושב חדרה כאמור, הצטרף גם הוא כפארמדיק למשלחת, ואמר: “אני גאה להיות חבר במשלחת כנציג מגן דוד אדום ומדינת ישראל. בעבר הייתי במשלחות סיוע באוקראינה ובנפאל ויש לי ניסיון רב בסיוע הומניטארי. כחלק מההכשרה שלנו במד”א, אנחנו ערוכים, מוכנים ומתורגלים לטיפול באסונות ובהתמודדות עם מצבי קיצון וחירום – גם מבחינה רפואית וגם מבחינת הסיוע ההומניטרי”.

מגדלור-פיד ♋                                           

אלי בין, מנכ”ל מד”א: “אנו גאים שביכולתנו לסייע ולתרום למדינות אחרות ולהציל חיים גם מעבר לגבולות ישראל. כולי תקווה כי המשלחת תצליח לטפל ולעזור ככל הניתן לתושבי גינאה המשוונית, לאחר האסון הכבד שעברו. אני מאחל בהצלחה לחברי המשלחת ובטוח שהם יעשו כל שניתן על מנת להציל חיים”.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן