אולי יעניין אותך

שלושה מקרי הדבקות בקדחת הבהרות התגלו בפרדס חנה-כרכור

שלושה מקרי הדבקות בקדחת הבהרות התגלו בפרדס חנה-כרכור

בימים האחרונים דווח למועצה המקומית פרדס חנה-כרכור על ידי משרד הבריאות, על 3 מקרי הידבקויות בקדחת הבהרות במושבה. לאחר ניתור בשטח של אנשי המקצוע באיגוד הווטרינרי, משרד הבריאות ואגף שפ”ע של המועצה, לא נמצאו קרציות בשטח. ניטור נוסף ייערך על ידי האיגוד בהמשך. נוסף על כך גם המשרד להגנת הסביבה בשיתוף רשות הטבע והגנים יבצעו ניתור נוסף.

המחלה מועברת לבני אדם על ידי עקיצת קרציה נגועה, שכמעט ואינה מורגשת. המחלה מופיעה בדרגות חומרה שונות כמו: חום, כאבי ראש ופריחה אופיינית לרבות בכפות הידיים והרגליים. התקופה שחולפת מרגע העקיצה ועד להתפתחות סימני המחלה היא לרוב חמישה עד שבעה ימים. במידה ולא ניתן טיפול תרופתי או אנשים עם מחלות רקע ו דיכוי חיסוני וגיל מבוגר מצויים בסיכון מוגבר למחלה קשה ואף עלולה להיות קטלנית ולהסתיים במוות. מקרה המוות הידוע ביותר בישראל מקדחת הבהרות הינו של הזמר המנוח מאיר אריאל, לפני כ- 20 שנה.

מהמועצה נמסר כי “בעלי כלבים מתבקשים לשים לב – החודשים החמים הינם מוקד להידבקות בקדחת הבהרות שמועברת ע”י קרציה שנישאת ע”י כלבים. אנו מבקשים מכל בעלי הכלבים להקפיד על טיפול מונע נגד קרציות, לצד זאת מומלץ לבצע טיפול ואיבוק סביבתי במלונת הכלב או במקומות המרבץ שלו.

“במידה שהתגלתה קרצייה, יש להקפיד לשלוף אותה במלואה באמצעות פינצטה ולא למעוך אותה עם האצבעות על הגוף. ישנה חשיבות רבה לשליפת הקרצייה במלואה מהגוף, כי אם נשארים חלקים של הקרצייה, נשאר גם החיידק. אחרי שליפת הקרצייה יש לכבס היטב את הבגדים”.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋


דילוג לתוכן