גזם, אשפה ותולעים: תושבים בפרדס חנה-כרכור מתלוננים על שירות פינוי הזבל

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

גזם, אשפה ותולעים: תושבים בפרדס חנה-כרכור מתלוננים על שירות פינוי הזבל

-

תושבים בפרדס חנה-כרכור זועמים על היעדר ניקיון ואי פינוי מספק של זבל במושבות.

בשבועות האחרונים הציפו התושבים תמונות מרחבי המושבות עם זבל, פחים מלאים, אי פינוי גזם ואפילו רימות ותולעים שהצטברו בחלק מהפחים.

התושבים תיעדו גזם וזבל ברחובות רבים כמו בעציון, גאולה, קצרין וגם בכרכור.

תושבת שנחשפה לרימות בפח האשפה שלה כתבה: “זה באמת הזיה, זה מה שקורה אצלנו בפחים והתלוננו”. בתגובה נענתה על ידי תושבת אחרת: “זה ממש צפוי כי זה פח של שאריות מזון. בדיוק הכר הפורה לדברים האלו. אף פעם לא הבנתי את הרעיון בפח מיועד לזה. אם כבר רוצים מקום מיועד אז שאריות מזון צריך לקבור באדמה”.

תושבת אחרת הוסיפה: “תדאגו לסגור את הזבל שלכם בתוך שקית אטומה וזבובים לא יטילו ביצים שם ולא יהיו רימות / זחלים של זבובים”.

התושבת אורלי דווקא הייתה מפויסת יותר: “לכל מטבע שני צדדים, התושבים והמועצה אם כל אחד ימלא את חלקו המצב לא יראה כך. גם אני שוטפת את פח האשפה מדי פעם…”.

בנוסף לכך התלוננו תושבים על פחי האשפה הפרטיים, שניזוקים בתהליך פינוי הזבל. “הפחים גמורים, שבורים מכל כיוון ואחר כך נשארים באמצע הכביש”, ציינה התושבת אביבית.
התושב רן הוסיף: “לא נראה לי שלמישהו אכפת, זה רק ללכת ולקנות פח חדש”.

יש לציין כי גם בנושא האשפה יש מי שלוקחים את המצב לעניין הפוליטי ומעבירים ביקורת חריפה על ראש המועצה החדשה הגר פרי יגור. לעומתם, מזכירים אחרים, כך היה גם בקדנציות קודמות כשהמצב לא ממש משתפר.

מהמועצה המקומית פרדס חנה-כרכור נמסר בתגובה: “ניקיון הישוב וחזותו עומדים על סדר יומה של המועצה כאחד הנושאים הבוערים. מדובר בבעיה מורכבת שהולכת ומחריפה בשנים האחרונות, נשענת על מערכת חוזים ומכרזים שנחתמו עוד בקדנציה קודמת ועל מנגנון המחייב משאבים שלא ניתנה להם עדיפות עד כה.

“בימים אלו אנו פועלים למיפוי המצב ולבניית תכנית עבודה מקצועית, מקיפה ויסודית שתספק מענה בתחום הניקיון וחזות היישוב לרבות טיפול בסוגיית המיחזור והגזם. התכנית הינה חלק ממתיחת פנים כוללת לתפיסת השירות לתושב אשר תיושם בכל רחבי הישוב ומטרתה להביא לקפיצת מדרגה ברמת השירותים אותם מספקת המועצה לתושביה”.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה