צומת רמב”ם- הרברט סמואל בחדרה: בין הצמתים העירוניים המסוכנים בישראל

בעמותת “אור ירוק” ניתחו את כל הצמתים העירוניים בישראל על בסיס נתוני ההיפגעות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ”ס) במשך שלוש שנים (2017-2019), כשסף ה”כניסה לרשימה” הוא שלוש תאונות ומעלה.

הניתוח של אור ירוק, שבוצע עבור ynet, מצא כי במקום ה-6 בארץ נמצא צומת רמב”ם – הרברט סמואל בחדרה, בו נפצעו 48 בני אדם במהלך השנים 2017-2019.


הצומת המסוכן ביותר בשנים הנסקרות הוא המחבר בין הרחובות יגאל ידין וגולדה מאיר בירושלים עם שני פצועים קשה ו-73 פצועים קל. הצומת השני הוא קיבוץ גלויות-חיל השריון בתל אביב עם שני פצועים קשה ו-69 פצועים קל. מדובר בשני צמתים באזורים מרכזיים במיוחד, שדורשים התייחסות מיוחדת.

על פי הממצאים, הרשימה המלאה של “אור ירוק” כוללת 288 צמתים עירוניים שבהם נפגעו 4,301 בני אדם בתאונות דרכים. 25 מתוכם נהרגו ו-258 נפצעו קשה.

רשימת הצמתים המסוכנים בארץ (מתוך אתר YNET)

ארז קיטה, מנכ”ל עמותת “אור ירוק”, אומר כי “צומת הוא מפגש דרכים שבו הקונפליקט בין משתמשי הדרך גדול וכך גם הסכנה לתאונת דרכים. במפגש רחובות נדרשת ערנות גבוהה יותר ומיומנות נהיגה טובה יותר מאשר בנסיעה ברחוב. כדי לצמצם את החיכוך בין כלי הרכב השונים וכמו כן בין כלי הרכב להולכי הרגל ורוכבי האופניים נדרשת תשתית בטיחותית, כזו שתדע להפריד בין כלל המשתמשים ותמנע את החיכוך המסוכן.רשימת הצמתים העירוניים האדומים מהווה מפת דרכים לכל ראש וראשת עיר, שם יש לשפר את התשתית או להגביר את האכיפה. מיקוד פעילות באותם מוקדי סיכון עירוניים יביא לצמצום הנפגעים בתאונות דרכים ויציל חיים”.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן