הכל בגלל ארון: מועצת פרדס חנה-כרכור לא פיקחה ותיפרד ממעל 15 אלף שקל לטובת חברת החשמל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הכל בגלל ארון: מועצת פרדס חנה-כרכור לא פיקחה ותיפרד ממעל 15 אלף שקל לטובת חברת החשמל

-

מגדלור-פיד ♋

צילום מתוך כתב התביעה – חברת החשמל

חברת החשמל זכתה לאחרונה חלקית בתביעה נגד המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור ותקבל כמעט 15 אלף שקלים. הסיבה: עבודות שהתבצעו ברחבי המושבה חסמו מתקני חברת חשמל כמו ארונות חשמל – מה שדרש הוצאות כספיות על מנת לשחררם מהחסימה שנוצרה.

החברה הגישה תביעה בגין שלושה מקרים של חסימה שכאלה שקרו בעשור האחרון, ובפסק הדין האחרון שניתן בחודש מרץ 2019, נידון המקרה השלישי במסגרתו בוצעו על ידי המועצה/נתיבי ישראל עבודות של הגבהת מדרכה בדרך הבנים במושבה.

מי שהגיש תצהיר מטעם המועצה היה המהנדס אריה רפפורט. שופטת בית המשפט השלום בחיפה תמי לוי יטח ציינה בפסק הדין כי מעיון בטענות – אין מחלוקת כי ארון החשמל נחסם וכי חברת החשמל נדרשה לתקן את המצב.

במועצה טענו כי במועד שאינו ידוע לה ביצעה נתיבי ישראל את עבודות התשתית ששינו את מפלס הכביש ומהדרכה הסמוכים לארון החשמל. עוד הוסבר כי במועד העבודות או סמוך להן לא התקבלה כל תלונה בנושא.

עבודות שהתבצעו ברחבי המושבה חסמו מתקני חברת חשמל כמו ארונות חשמל – מה שדרש הוצאות כספיות על מנת לשחררם מהחסימה שנוצרה.

המועצה ביקשה לדחות את התביעה שכן עברו שנים מהאירוע ועל לתביעה.

יש לציין כי בדיון נודע כי הכביש הועבר לאחריות מועצת פרדס חנה-כרכור לאחר ביצוע אותה עבודת הגבהה.

“אין חולק כי ארון החשמל נקבר באדמה ונחסם”, כתבה השופטת. “אחריותה של נתיבי ישראל היא ביצירת הנזק והליקוי שנוצר עת ביצעה סלילת והגבהת הכביש והמדרכות. אחריות המועצה מתמצית בכך שלא עמדה על ביצוע התיקונים שנדרשו על ידה מנת”י ולא תיקנה אותם בעצמה במשך שנים רבות….”.

השופטת קיבלה חלקית את התביעה והורתה למועצה לשלם לחברת החשמל 14,751 אלף שקלים. עוד חייבה המועצה את המועצה לשלם שכר טרחה ועו”ד בסך 4,500 שקלים.

 

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

 


דילוג לתוכן