עיריית חדרה: “פיזרו סיפורים ואגדות להורים על שכונת הפארק”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שכונת הפארק חדרה| צילום: עיריית חדרה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עיריית חדרה: “פיזרו סיפורים ואגדות להורים על שכונת הפארק”

-

מגדלור-פיד ♋

שכונת הפארק חדרה| צילום: עיריית חדרה

האם ניתן לסובב את הגלגל לאחור? זאת השאלה שמקבלים בכירים בעיריית חדרה, כולל ראש העיר, מתושבים רבים בשכונת הפארק, לאחר מפגש התושבים שקיים ראש העירייה בשבוע שעבר עם תושבי הפארק.

השאלה נוגעת לבית הספר שמוקם בימים אלו בשכונה ושאותו יאכלסו בנות חב”ד בשנת הלימודים הבאה. בעירייה טוענים כי הוצגו להורים כל הנתונים הנדרשים, על כך שבית הספר יעמוד בכל הדרישות וכל התקנים מבחינת קרינה אלקטרומגנטית. יתרה מזאת, טוענת העירייה כי השקיעה מאות אלפי שקלים בתכנון בית הספר ובקווי המתח שנמצאים בסמיכות, על מנת להוריד את רמות הקרינה.

קראו גם >>

“כל זאת לא מנע מגורמים פוליטיים, לזרוע פחד בתושבים ולהוביל לכך שלא ירשמו ילדים מהשכונה, לבית הספר”, מציינים בעירייה. ,כיום, כאשר התושבים מבינים כי טעו וכי גורמים פוליטיים השתמשו בהם, פונים עשרות תושבים לעירייה ומבקשים לרשום את ילדיהם לבית הספר, במקום להסתובב ברחבי העיר עם ילדיהם בבתי ספר אחרים”. 

עוד מציינים בעירייה כי במהלך בניית בית הספר, נעשו בו בדיקות קרינה שהוכיחו כי רמות הקרינה אינן עולות על התקן המומלץ. בנוסף, כבר באפריל 2018 הודיע פרופסור סטליאן גלבר ראש האגף למניעת רעש וקרינה, כי היה רושם את נכדתו ללמוד בבית הספר במידה והיה גר באזור. “במקרים כאלה השאלה היחידה הרלוונטי מבחינתי היא האם אני הייתי רוצה שנכדי יגיעו יום יום ולהרבה שעות לבית ספר הנמצא בצמוד יחסית לקו מתח עליון. התשובה היא, במקרה זה, בהחלט כן”, כתב סטליאן במסמך לעירייה. 

 

לדברי סטליאן, אין ולא יהיו בכיתות בית הספר רמות קרינה גבוהות ביחס למה שיש בכיתות בתי ספר. בנוסף, בבית ספר כזה, בגלל הקרבה לקו, יבוצעו מדידות קרינה בתדירות גבוהה מאשר בשאר בתי הספר, וככל שהחשיפה תעלה – אם בכלל – מעל הסף המומלץ על ידי המשרד, יינקטו אמצעים תפעוליים, כמו הורדת הזרמים או פיזיים, כמו מיגון אקטיבי למניעת החריגה. 

בעירייה מבהירים כי “בשבועות האחרונים התברר לחלק מההורים כי הוליכו אותם שולל והם נפלו לקמפיין פוליטי, שנועד לגרום לכך שהעירייה תטמין את קווי המתח”. “צר לנו שפיזרו סיפורים ואגדות להורים. לנו היה ברור כי בית הספר יאוכלס, כי הוא עומד בכל הדרישות וכל התקנים. מישהו יכול להעלות על הדעת, שנגרום לילדים ללמוד במבנה מסוכן? מה אין עובדי עירייה שמתגוררים בשכונה ויש להם ילדים?”, מציינים גורמים בעיריית חדרה. 

 

63180cookie-checkעיריית חדרה: “פיזרו סיפורים ואגדות להורים על שכונת הפארק”

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


דילוג לתוכן