מקטע ברחוב ביאליק באור עקיבא צפוי להיפתח בשבועיים הקרובים; חשש מעומסים כבדים בברניצקי

מסתמן: בשבועיים הקרובים צפוי להיפתח רחוב ביאליק בקטע שמשכונת היובל בצפון ועד רחוב הרצל בדרום ● ברחוב ספינת האגוז בשכונת היובל נפתח שלב א' המאפשר כניסה מרחוב ירושלים לחנייה חדשה וחזרה לרח' ירושלים דרך הכיכר ● בצומת ברניצקי תוקם כיכר זמנית שעלולה להוביל לעומסים כבדים
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מקטע ברחוב ביאליק באור עקיבא צפוי להיפתח בשבועיים הקרובים; חשש מעומסים כבדים בברניצקי

מסתמן: בשבועיים הקרובים צפוי להיפתח רחוב ביאליק בקטע שמשכונת היובל בצפון ועד רחוב הרצל בדרום ● ברחוב ספינת האגוז בשכונת היובל נפתח שלב א' המאפשר כניסה מרחוב ירושלים לחנייה חדשה וחזרה לרח' ירושלים דרך הכיכר ● בצומת ברניצקי תוקם כיכר זמנית שעלולה להוביל לעומסים כבדים

מגדלור-פיד ♋

מעקב מגדלור ניוז: תושבי אור עקיבא ממתינים בציפייה להתקדמות הפרויקטים העירוניים הנוגעים לתשתיות הכבישים, ולאחרונה שבה ועלתה ביקורת נוכח העדר התקדמות מספק בפרויקטים המרכזיים שהעבודות לביצועם ממשיכות בימים אלה.

על פי המסתמן כעת, בשבועיים הקרובים צפוי להיפתח רחוב ביאליק, בקטע שמשכונת היובל בצפון ועד רחוב הרצל בדרום. גם ברחוב ספינת האגוז, בשכונת היובל, חלה התקדמות, כאשר הבוקר (שלישי) נפתח שלב א’ המאפשר כניסה מרחוב ירושלים לחנייה חדשה וחזרה לרח’ ירושלים דרך הכיכר.

“אנו ממשיכים בעבודה מואצת בפיתוח שלב ב’ – ובכך להשלים את הכניסה החדשה מאזור התעשייה הצפוני לשכונות הצפוניות”, נמסר ממחזיק תיק הנדסה ותשתיות במועצת העיר רמי ראובן ומאגף ההנדסה בעירייה.

לדברי איציק פתיתו, מנהל אגף תחבורה בעירייה, אין עיכובים בפרויקטים השונים, על אף שהביקורת הזו מושמעת בקרב הציבור בעיר. “טרם עברה תקופת הביצוע לה התחייב הקבלן בראשית העבודות”, מציין פתיתו.

     

עם זאת, הוא טוען, כי כבר לפני 7 חודשים היה ניתן לפתוח את רחוב ביאליק לתנועה במקטע שבין שכונת היובל לרחוב הרצל. “אני חושב שהתושבים משלמים מחיר כבד מדי. ביאליק עד הרצל אפשר לפתוח מיידית ואפשר היה לפתוח עוד קודם לכן”.

היום (שלישי) נערכה פגישה בעירייה, בהשתתפות הקבלנים המבצעים את העבודות בשטח, אגף ההנדסה, מ”מ ראש העיר שמחה יוסיפוב ופתיתו. “מ”מ ראש העיר נתן הוראה לקבלן לעשות את המקסימום לסיים את הפרויקט בביאליק בהקדם, ולעשות הכל כדי לפתוח חלקים ממנו, באופן מיידי. הדבר נתון לאישורים של המשטרה”, ציין פתיתו בסיום הישיבה.

שלב א’ של רחוב ספינת האגוז שנפתח היום לתנועה. צילום: אגף ההנדסה בעירייה

באשר לרחוב ספינת האגוז, אומר פתיתו, כי החיבור לרחוב הכרמל נולד לאחר התעקשות שלו, ואישור ראש העיר יעקב אדרי. “בתחילה לא היה תכנון שכזה”, הוא מודה. “כעת, בוצעה כניסה ויציאה לרחוב הכרמל, דבר שיקל על התושבים.

“פתחנו את שלב א’ השבוע והעבודות ממשיכות בשלב ב’. להערכתי, תוך 3 שבועות שלב ב’ יסתיים. לאחר מכן, תידרש סלילת שכבת אספלט אחרונה על כל הפרויקט. אני מעריך כי בטווח של חודש-חודש וחצי, הפרויקט יסתיים. לאחרונה, היה מחסור של עובדים בגלל המבצע בדרום”.

צומת ברניצקי: המעבר בין כיכר זמנית לכיכר קבועה צפוי לגרום לעומסים קשים 

פתיתו לא אופטימי באשר להסדרת צומת ברניצקי: היות ומדובר בעבודות משולבות, בקטע הבינעירוני שבאחריות נתיבי ישראל ובקטע העירוני שבאחריות העירייה, צפויים עומסי תנועה כבדים במקום עד אשר שני הפרויקטים יסתיימו.

בין היתר, ביציאה מאור עקיבא לכביש 4 בצומת, יתווסף נתיב נוסף לממשיכים לכיוון בנימינה או לפונים לכיוון צפון, וכן נתיב השתלבות נוסף. “בשבוע הבא תתקיים פגישה נתיבי ישראל כדי לבחון את מועד תחילת העבודות”.

תחנת הדלק שנבנתה בברניצקי

לאחרונה, הסתיימו העבודות לבניית תחנת הדלק “פז” החדשה בצומת, ובכניסה לתחנה תיסלל כיכר. “יש קבלן זוכה, היה סיור מקדים וכרגע, בשלב זה, לצערי הרב, תוקם כיכר זמנית שתאפשר כניסה ויצאיה מתחנת הדלק”, מסביר פתיתו.

“כאשר יסתיימו עבודות נתיבי ישראל, תיבנה כיכר קבועה. מצד אחד, אני שמח שתהיה כיכר וניתן יהיה ליהנות מהשירותים של תחנת הדלק החדשה. מצד שני, בגלל שזו כיכר זמנית, והבאים ממערב למזרח, יצטרכו להשתלב משני נתיבים לנתיב אחד בסמוך לכיכר, יהיו פקקים אדירים.

“גם כך יש שם עומס גבוה בשעות מסוימות בצומת ובקרבתו. יתכן והעומסים יגיעו עד ליינות ביתן. זה משהו שמדאיג אותנו, אבל כרגע אין פתרון אחר עד שהכיכר תהיה קבועה ויהיו שני נתיבים”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
Anonymous
25/05/2021 19:58

כשיכלו לעשות כיכר עוד מאפריל שנה שעברה וגם הייתה קורונה ואנשים כמעט ולא נסעו בכבישים, לא בוצע כלום ועכשיו לבכות שזה יעשה פקקים אתם גדולים. פשוט בושה לעיריית אור עקיבא שקיבלה כסף על בניית הכיכר ולא עמדה בזמנים

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן