המתמודד מאור עקיבא נוח שמאילוב סיכם: "מודה לכולם על התמיכה והאמון עם מנדט למועצה" |מוקד החדשות 1.11|

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 1.11.18, 8:43

וגם: שריפה פרצה בדירה בקרית ים, אדם אחד נהרג ● וידאו: אדם ניצל מתאונה קטלנית לאחר שנתקע עם רכבו על פסי רכבת ליד נתניה ● חשד להתעללות בתינוק בן 3 חודשים; אדם נפצע קשה לאחר שגזם עץ בגינה 

כל החדשות ועדכוני היום במקום אחד בידיעה מתעדכנת

 


19:24: המועמד לראשות העיר באור עקיבא, נוח שמאילוב, הודה לכל תומכיו על המנדט שנתנו לו למועצת העיר. “אני מודה לתושבי אור עקיבא, חברי, תומכי ומשפחתי על התמיכה והאמון שקיבלתי מכם”, אמר. “בזכותכם, ובזכות תמיכתם קיבלנו מנדט, וכחבר עירייה אני מבטיח להיות הקול שלכם במועצה.

“במהלך התקופה האחרונה זכיתי להכיר אנשים טובים ונאמנים אשר השקיעו מזמנם ועזרו לי לעבור מערכת בחירות לא פשוטה. אומנם הפסדנו בראשות, אך התחלנו דרך חדשה, ויש לנו 5 שנים שלמות ליזום ולקדם למען אור עקיבא, וכפי שתמיד אמרתי, אם תרצו אני אשמח לשרת אתכם, וכך אעשה”.

לידיעת  התוצאות  בחדרה אור עקיבא והמושבות  –  הקליקו  <<


16:36: פצוע בינוני עד קשה טופל על ידי חובשים באיחוד הצלה סניף שרון לאחר שנפל מגובה תוך כדי גיזום עץ בחצר ביתו ברחוב הרימון במושב גאולי תימן.

שלמה סקיטל חובש ביחידת האופנועים של איחוד הצלה שהעניק לו טיפול רפואי ראשוני סיפר כי הפצוע כבן 65 שסובל מפגיעה קשה בגפיים התחתונות פונה לאחר מכן בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים הלל יפה בחדרה.


15:21: אתמול (31.10) התקבל דיווח במשטרת ישראל על תינוק בן 3 חודשים מנתניה שפונה לקבלת טיפול רפואי בביה”ח לניאדו, שם אובחן כי סובל מדימום בעיניים ושבר ביד.


מבדיקה ראשונית עולה חשד כי התינוק טולטל ע”י המטפלת שלו, בת 57 מנתניה. היום זומנה המטפלת לחקירה בתחנת המשטרה, בסיומה נעצרה ומחר היא תובא לדיון בהארכת מעצרה בבימ”ש השלום בפ”ת.


12:47: נהג מכונית שככל הנראה היה שקוע במכשיר הסלולארי, פרץ למחסום כביש מסילה לאחר הפעלת אורות האזהרה והפעמון – עובד הרכבת חילץ את הרכב ומנע אסון.

תקרית חמורה נמנעה הבוקר במפגש כביש מסילה בשפיים, כאשר מכונית שנהגה, ככל הנראה, היה שקוע בטלפון הסלולארי, פרץ למפגש כביש מסילה, למרות שהופעלו אורות ההאזהרה והפעמון במפגש. אמצעים אלה מופעלים לפני מעבר רכבת במפגש, לצד ירידת המחסום. הנהג ומכוניתו נכלאו בין המחסום למסילה. מפקח מפגש של חטיבת בטיחות ברכבת ישראל דיווח בזמן אמת לפיקוד הרכבתי ולמוקד הבטיחות, אשר התריעו לנהג הרכבת יחד עם המערכות האלקטרוניות לחירום. טכנאי תקשורת של חטיבת תשתיות ברכבת ישראל הרים את זרוע המחסום באופן ידני וחילץ את הרכב התקוע בכדי למנוע התנגשות. ובכך מנע אסון גדול.

מתחקיר ראשוני שבוצע בקרב עובדי הרכבת ששהו במקום, עולה כי נהג הרכב הסתכל, ככל הנראה, במכשיר הסלולארי ולכן לא שהה לאורות האזהרה והפעמונים שהופעלו, קודם לירידת המחסום. בשל האירוע, נרשמו עיכובים מסויימים בתנועת הרכבות באיזור.

“רכבת ישראל שבה ומזכירה לציבור הנהגים ומשתמשי הדרך לנהוג במשנה זהירות ובטיחות בקרבת מסילה ולשמור על החוק בקרבת מפגשי כביש מסילה. מדובר בסביבה מסוכנת המצריכה יתר זהירות ותשומת לב”. קרדיט תמונות/וידאו: דוברות רכבת ישראל


11:23: שלושה צוותי לוחמי אש בראשות רשף רמי מרום פועלים כעת בשריפה אשר פרצה בדירת מגורים ברחוב שפירא בקרית ים. הדירה הבוערת ממוקמת בקומה הראשונה מתוך ארבע. במהלך פעולותיהם הראשוניות של צוותי הכיבוי בזירה אשר כללו פעולות סריקה אותר גבר כשהוא ללא הכרה. הושגה שליטה בשריפה. מהמשטרה נמסר: “המשטרה פתחה בחקירת שריפה באזור הקריות, בו נפגע אדם אנוש. במוקד 100 התקבל לפני מספר דקות דיווח על שריפה בבית ברחוב שפירא בקרית ים, כאשר כוחות משטרה הוזעקו יחד עם כוחות כב”ה הפועלים במקום. עפ”י גורמי רפואה במקום השריפה אותר אדם שנפגע במצב אנוש. המשטרה פתחה בחקירה”.

ממד”א נמסר כי “בשעה 11:12 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב כרמל על שריפה בדירה בבניין בן 4 קומות ברחוב משה שפירא בקרית ים. חובשים ופראמדיקים של מד”א מדווחים על גבר שאותר בדירה כשהוא ללא סימני חיים וקובעים את מותו”.

ראש צוות הכבאים הראשון אשר הגיע לזירה להב גילי סיסו סיפר: “עם הגעתנו הבחנו בעשן היוצא מחלונות דירת מגורים הממוקמת בקומה הראשונה במבנה. מדובר בדירה קטנה בת חדר. כנהוג מיד עם חדירתנו לדירה אפופת העשן התחלנו בביצוע סריקות על מנת לחפש לכודים ואשר במהלכן איתרנו דמות גבר כבשנות החמישים לחייו כשהוא ללא הכרה”.
חוקר דליקות מטעם רשות הכבאות נמצא במקום במטרה להתחקות אחר הנסיבות אשר הובילו לפרוץ השריפה. כמו כן מת”ח חיפה טפסר אברהם תמרי נוכח בזירה והורה על ביצוע תחקיר ראשוני


10:50: עיריית חיפה פנתה לתושבים בבקשה להקפיד שלא להדליק אש בשטחים פתוחים, ולהזמין באופן מידי את לוחמי האש בכל מקרה בו הם נתקלים בתחילת התלקחות של אש. היערכות העירייה מבוססת על מדד השירות המטאורולוגי להתפשטות שריפות המורה על תנאי קיצון. המדד המפורסם ע”י השירות המטאורולוגי מורכב מעצומת הרוחות, טמפרטורות ורמת היובש מצביע על סכנה קיצונית להתפשטות שריפות מיד עם התרחשותן.

על פי התחזית יתפתחו תנאי שרב עם רוחות מזרחיות יבשות בדומה לאלו שגרמו להתפשטות המהירה של השרפה הגדולה שפקדה את העיר בנובמבר 2016. שיא השרב צפוי החל מהיום בבוקר כולל יום שישי, ועד צהרי שבת כאשר הרוחות צפויות להיחלש.
בהתאם לתחזית זו הועלתה דרגת הכוננות לכוננות שיא לאחר שכבר שלשלום הנחה מנכ”ל עיריית חיפה גדי מרגלית, את היחידות הביצועיות בעירייה ואת אגף הביטחון, להעלות את רמת הערנות והמוכנות לסכנה של התפתחות שריפות בסוף השבוע הקרוב.
בתוך כך יבצעו שירותי הכבאות ורשות הטבע והגנים תצפיות אוויריות ובאמצעות רכבים באזורי החורש הגובלים בשכנות וביערות הכרמל לאיתור מקדים של שריפות.
במקביל תגברה גם העירייה גם סיורי אגף הביטחון באזורים אלה וכן מיקדה את המצלמות הטרמיות לעבר יערות הכרמל והשכונות הגובלות בהן. כמו כן מולאו כבר אתמול [ד’] כל מאגרי המים של התאגיד מי כרמל עד למפלס העליון ביותר.
העירייה חוזרת ופונה לתושבים בבקשה להקפיד שלא להדליק אש בשטחים פתוחים, לגלות ערנות ולדווח למוקד כיבוי אש [102] או למוקד העירוני [106] על כל מקרה בו קיים חשד להתלקחות אש.


מזג האוויר: מזג האוויר היום (חמישי) יהיה בהיר ויבש. הטמפרטורות יהיו גבוהות מהרגיל לעונה בעיקר במישור החוף ובשפלה. בהרי הצפון והמרכז יוסיפו לנשב רוחות מזרחיות ערות. הלילה יהיה בהיר. בהרי הצפון והמרכז ינשבו רוחות. (יואב איתיאל)