Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

מגדלור ניוז

הסלמה פלילית? מסעדה בצומת ברניצקי עלתה באש [וידאו]

כבאות והצלה חדרה דיווחה על שריפה במבנה באור עקיבא: לוחמי האש של תחנת חדרה, פעלו במהלך הלילה בשריפה במבנה בצומת ברניצקי. בהמשך נודע כי מדובר במסעדת “שיפודי אנה”.

3 צוותי כיבוי בפיקודו של מפקד המשמרת רב רשף מגדי טיארה, ביצעו פריצה למקום, כיבוי ומניעת התפשטות למבנים הסמוכים. לא נרשמו נפגעים באירוע אך נגרם נזק לרכוש.

אזור ברניצקי עלה לאחרונה לכותרות הארציות. נזכיר כי בתחילת החודש בוצעה ביקורת של משרד הבריאות במקום ועליה דיווחנו לראשונה כאן במגדלור ניוז. הביקורת הביאה תחילה לסגירתן הזמנית של שתי מסעדות צמודות בצומת ברניצקי. בצו ההפסקה כתבה ד”ר מטאנס, רופאת נפת חדרה במשרד הבריאות: “אני מוציאה בזאת צו הפסקה מנהלי (צו סגירה) המצווה להפסיק באופן מיידי את הפעלת שני העסקים שבנידון… בצומת ברניצקי באור עקיבא”.

ד”ר מטאנס הסבירה כי “אני מוציאה את הצו בשל ממצאי הביקורת מ-7.9.23 שנערכה על ידי מפקחים בכירים לבריאות הסביבה בלשכת הבריאות הנפתית חדרה בעסקים הנ”ל. הביקורת בוצעה במסגרת מבצע אכיפה של המשטרה ומשרדים ממשלתיים נוספים.

“בעסקים נמצאו ליקויים תפעוליים ומבניים חמורים ומצב תברואתי ירוד המסכנים את בריאות הציבור באופן חמור ומיידי. נוכח הממצאים האלו קיים חשש ממשי כי בהיעדר צו סגירה תהווה האכילה במקום סכנה מיידית לבריאות הסועדים במקום”.

מודעה
השריפה בצומת ברניצקי, הלילה. צילום: בט”ש חירום והצלה

ב-12.9 חתמה ד”ר מטאנס על החזרת פעילות מסעדת “אגמה”. “בתאריך 12.9 ערכתי לכם שימוע”, כתבה ד”ר מטאנס, “שבמסגרתו הצהרתם כי העסק עובד במתכונת מצומצמת בלבד. להגשת פסטלים (שמקבלים מוכנים וקפואים), ירקות ופירות. הצהרתם שהפעילות היחידה שנעשית הינה טיגון פסטלים וחיתוך ירקות. עוד הצהרתם כי פיניתם את כל הציוד, המזון וחומרי הגלם שלא שייכים לפעילות מסעדת אגמה והצגתם תמונות וסרטוני וידאו שמוכיחים זאת. לאור הצהרותיכם – אני מבטלת את הצו.

“במידה ובמסגרת ביקורת חוזר בעסק יימצא שלא עמדתם בהצהרותיכם במסגרת השימוע – אוציא צו הפסקה מנהלי לעסק ללא שימוע נוסף”.

מהשריפה הלילה בעסק. צילומים: דוברות כבאות והצלה חדרה

שבועות של אירועים פליליים באור עקיבא: הצתות רכבים, מטען וירי לעבר בית עסק 

טרם ידוע אם מדובר הלילה (שלישי, 26.9) באירוע פלילי בצומת ברניצקי – הצתה מכוונת או סיבה אחרת שהובילה לשריפה, אך אירועי הצתה ואירועים פליליים אחרים לא עוצרים לרגע באור עקיבא בתקופה האחרונה.

בין שבת לראשון (23-24.9), נשמעו קולות ירי באור עקיבא. תושבים דיווחו על שמיעת קולות ירי או פיצוצים מאזור מרכז העיר או דרומה. בהמשך התברר כי מדובר בצרור יריות שנורה לעבר בית עסק מקומי ברחוב הנשיא בעיר. מהמשטרה נמסר כי “בשעה 23:30 לערך בוצע ירי לעבר חנות פלאפונים בעיר”. המשטרה פתחה בחקירה.

לאחרונה פרסמנו כתבה המתארת את חוסר השקט בו מצויה אור עקיבא. שריפת רכבים, פיצוץ מטעני חבלה, פרוטקשן והרבה חשש: מספר אירועי פשיעה שאירעו לאחרונה בעיר מערערים את תחושת הביטחון האישי של התושבים.  “נהיה כאן מפחיד, לאן הגענו?”, אמר תושב העיר, ובינתיים: המועמדים לראשות העיר משגרים הבטחות לשיפור הביטחון האישי במידה וייבחרו. הידיעה המלאה – כאן.

לפני כשבועיים, עיריית אור עקיבא פנתה לשר לביטחון לאומי, ח”כ איתמר בן גביר, בבקשה להעמיד משאבים מידיים לחיזוק הבטחון בעיר והקמת תחנת משטרה פעילה באור עקיבא.

“בעבר נעשו ניסיונות להקמת תחנת משטרה בעיר, ניסיונות שלא הבשילו”, נכתב במכתב לשר בן גביר. “כעת, עם גידול העיר, קליטת אלפי יחידות דיור בשכונת אור ים, פרוייקטים של פינוי בינוי בשכונות שז”ר וקנדי וכן בניית שכונה עתידית נוספת בנחל עדה, עומדת אור עקיבא בפני גידול מאסיבי המצריך את הגברת הביטחון האישי והביטחון ברחובות העיר”.

בעירייה ציינו כי “לאחרונה אנו עדים לעלייה והתגברות פשיעה פלילית גם באור עקיבא, לאחר שנים של התייצבות בעבר, הכוללים כניסת גורמים פליליים, פרוטקשן ותיקים פליליים במגמת עלייה במהלך השנה. עם הגידול באוכלוסיית העיר – יש לשקול מיידית הקצאת משאבים ותקציבים, בשיתוף העירייה, להקמת תחנת משטרה פעילה ורישמית באור עקיבא, תגבור כוחות שיטור עם סד”כ קבוע, על מנת לתת מענה ראוי לאור עקיבא – אחת הערים הצומחות בישראל באשכול הערים הקטנות בינוניות”.

קראו גם: 

כ-30 אירועי הצתות רכבים | פרטים חדשים על חקירת ההצתות באור עקיבא וחדרה

21:30 בשכונת היובל באור עקיבא. רכבים ממתינים בטור ארוך בכניסה לשכונה. מה הסיבה?

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן