חדרה בדרך להפעלת אוטובוסים חשמליים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בקרוב בחדרה? אוטובוס חשמלי | אילוסטרציה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חדרה בדרך להפעלת אוטובוסים חשמליים

-

מגדלור-פיד ♋

במסגרת תפקידו כממונה על תיק קשרי ממשל, השתתף מ”מ ראש העיר ניר בן-חיים, ביחד עם חבר הנהלת העיר בנצי נורדמן, בפגישת עבודה במשרד להגנת הסביבה בנושא תחבורה ירוקה. בהתאם למדיניות ראש העיר צביקה גנדלמן למיצובה של חדרה כעיר עם אנרגיה, בחנו בן-חיים ונורדמן את האפשרות לקידום אוטובוסים חשמליים בקווי התחבורה הציבורית בעיר.

בשלב ראשון נבחנת האפשרות לקדם מעבר של קווים עמוסים של תחבורה ציבורית, כמו קווים 1 ו-7 למשל, לאוטובוסים חשמליים. בדיון עלה כי התפעול בחדרה יהיה דומה להפעלת הקווים בירושלים, שם כבר פועלים אוטובוסים חשמליים במקום קווי תחבורה ציבורית עמוסים במיוחד.

לדברי בן-חיים, השימוש באוטובוסים חשמליים מתאים למיתוגה של חדרה כעיר אנרגיה המקדמת אנרגיה ירוקה וקיימות. בן-חיים: “כל 4 שעות טעינה של אוטובוס שוות לכ-200 ק”מ נסיעה, ללא פליטות של מזהמים וגזים רעילים. כך שהמעבר לאוטובוסים חשמליים תורם לחיסכון מבחינת השימוש בדלקים, אך תרומתו העיקרית היא בשמירה על איכות הסביבה והאוויר שאנו נושמים”.

בקרוב בחדרה? אוטובוס חשמלי | אילוסטרציה

במהלך הדיון עודכנו בן-חיים ונורדמן כי המשרד להגנת הסביבה עומד לפרסם קול קורא לתמיכה בחברות התחבורה הציבורית עבור רכישת אוטובוסים חשמליים.

בעקבות הדברים, ובמסגרת דיוניו השוטפים של בן-חיים עם הנהלת אגד חדרה בנושאי קידום התחבורה הציבורית בעיר, העלה בן-חיים גם את נושא הקול קורא של המשרד להגנת  הסביבה והמליץ כי גם אגד חדרה תגיש בקשה במסגרת זו.

 

 

307660cookie-checkחדרה בדרך להפעלת אוטובוסים חשמליים

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן