הוואטסאפ של מגדלור ניוז
הצטרפו עכשיו לעדכונים שוטפים!

חדרה בדרך להפעלת אוטובוסים חשמליים

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
בקרוב בחדרה? אוטובוס חשמלי | אילוסטרציה

במסגרת תפקידו כממונה על תיק קשרי ממשל, השתתף מ”מ ראש העיר ניר בן-חיים, ביחד עם חבר הנהלת העיר בנצי נורדמן, בפגישת עבודה במשרד להגנת הסביבה בנושא תחבורה ירוקה. בהתאם למדיניות ראש העיר צביקה גנדלמן למיצובה של חדרה כעיר עם אנרגיה, בחנו בן-חיים ונורדמן את האפשרות לקידום אוטובוסים חשמליים בקווי התחבורה הציבורית בעיר.

בשלב ראשון נבחנת האפשרות לקדם מעבר של קווים עמוסים של תחבורה ציבורית, כמו קווים 1 ו-7 למשל, לאוטובוסים חשמליים. בדיון עלה כי התפעול בחדרה יהיה דומה להפעלת הקווים בירושלים, שם כבר פועלים אוטובוסים חשמליים במקום קווי תחבורה ציבורית עמוסים במיוחד.

לדברי בן-חיים, השימוש באוטובוסים חשמליים מתאים למיתוגה של חדרה כעיר אנרגיה המקדמת אנרגיה ירוקה וקיימות. בן-חיים: “כל 4 שעות טעינה של אוטובוס שוות לכ-200 ק”מ נסיעה, ללא פליטות של מזהמים וגזים רעילים. כך שהמעבר לאוטובוסים חשמליים תורם לחיסכון מבחינת השימוש בדלקים, אך תרומתו העיקרית היא בשמירה על איכות הסביבה והאוויר שאנו נושמים”.

בקרוב בחדרה? אוטובוס חשמלי | אילוסטרציה

 

 

 

במהלך הדיון עודכנו בן-חיים ונורדמן כי המשרד להגנת הסביבה עומד לפרסם קול קורא לתמיכה בחברות התחבורה הציבורית עבור רכישת אוטובוסים חשמליים.

בעקבות הדברים, ובמסגרת דיוניו השוטפים של בן-חיים עם הנהלת אגד חדרה בנושאי קידום התחבורה הציבורית בעיר, העלה בן-חיים גם את נושא הקול קורא של המשרד להגנת  הסביבה והמליץ כי גם אגד חדרה תגיש בקשה במסגרת זו.

 

 

 

 

 

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

עוד באתר >>

מודעה
ארכיון כתבות
dd42855d-ecf9-4b1c-a467-8f591c327881-180x300.jpg
WhatsApp-Image-2019-05-06-at-21.13.02-300x300.jpeg
-חגג-פופ-אפ-ענק.png
-סליידר-מרץ-19-235x300.jpg
-מקודם-קיר-קורס-באירוע.jpg