במסגרת תחרות תכנות לכיתות ז’- ט’ באליפות הסייבר הלאומית SKILLZ שנערכו בהיכל הטוטו בחולון, זכה בית ספר החיטה מזכרון יעקב במקום הראשון בתחרות. אל המקום השני והשלישי הגיעו בתי ספר מרחובות ונתניה.
באירועי הגמר זכו שבעה בתי ספר במקומות הראשונים. במסגרת אירועי הגמר התמודדו המתחרים במסלולי למידה מדעיים-טכנולוגים מתקדמים שונים: מתמטיקה לכיתות א’-ו’, תכנות יסודי לכיתות ב’-ו’, רובוטיקה לכיתה ה’, תכנות לחטיבת ביניים לכיתות ז’-ט’, רחפנים לכיתות י’-יב’ ותכנות לתיכונים לכיתות י’-יב’.
הזוכים העפילו אל שלב הגמר מתוך כ-2000 תלמידים שהתמודדו על מעמד אלוף האלופים של תחומי המדעיים-טכנולוגים המתקדמים; תכנות, מתמטיקה, רובוטיקה, הנדסה ואלקטרוניקה.
האליפות מהווה אירוע שיא במהלך רב שנתי שמוביל המשרד בשיתוף האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) והרשויות המקומיות במטרה להגדיל את מספר התלמידים השולטים בסביבה טכנולוגית משתנה ומכירים את יסודות התכנות המתקדמים החל מבתי הספר היסודיים, דרך חטיבות הביניים ועד לבתי הספר התיכוניים. כל זאת בליווי ובהנחיית מדריכים ומנטורים בכירים מהתעשייה.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2017/06/007-אליפות-הסייבר-2019-משרד-החינוך-צילום-משרד-החינוך.jpg?resize=800%2C593&ssl=1)