לקראת נחיתת “בראשית” על הירח: תלמידים מבנימינה חקרו על החלל בסמינר בינלאומי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

לקראת נחיתת “בראשית” על הירח: תלמידים מבנימינה חקרו על החלל בסמינר בינלאומי

-

מגדלור-פיד ♋

25 תלמידי מגמת פיזיקה בכיתה י’ מבית ספר אורט בנימינה, השתתפו השבוע בסמינר החלל “Space Master Class במוסקבה בהשתתפות תלמידי מגמת פיזיקה מרחבי העולם. “אורט בנימינה חרט על דיגלו עידוד התלמידים למנהיגות -יזמות- מצויינות”, ציין השבוע מנהל אורט בנימינה, אשר מוצני. “המשלחת מאפשרת לתלמידי פיסיקה מצטיינים להיות חלק מחוויה מיוחדת המפגישה בני נוער מכל העולם סביב שפה משותפת, שפת המדע”.

במסגרת הסמינר התקיימו מפגשים עם קוסמונאוטים רוסים, סיורים לימודיים במרכז האימונים וההכשרה ב-“Star City” בעיר קורולוב, ומפגשים עם תלמידים מבית ספר רוסי שחוקרים את הנושא. בנוסף התלמידים שמעו הרצאות מקצועיות על תחום החלל בנושאים שונים, בינהם: “החיים והעבודה של הקוסמונאוטים בחלל”, “מבט על כדור הארץ מהחלל”, “מעבדות מדעיות בחלל” וכדומה. כחלק מהסמינר ביקרו התלמידים באתרי תרבות והיסטוריה במוסקבה כמו הקרמלין, הכיכר האדומה, מוזיאון החלל, תערוכת ההיסטוריה הרוסית ועוד.

תכנית הסמינר הוקדשה לנושא “טכנולוגיות החלל בחיי היומיום”. כחלק מהתוכנית, התלמידים השתתפו בסדנה בינלאומית שבה כל התלמידים מהארצות השונות (כולל תלמידי אורט בנימינה) הציגו את הפרויקטים שלהם בנושא “טכנולוגיות החלל בחיי היומיום”.

תלמידי אורט במוסקבה || צילום: דוברות המועצה

תלמידי המשלחת עברו הכנה מקיפה שכללה מפגשי היכרות ותיאום ציפיות, סדנת תקשורת בין-תרבותית, הרצאות בנושאים רלוונטיים לנסיעה כמו רקע גיאוגרפי והיסטורי של מדינת היעד, הסכסוך הישראלי-פלסטיני ועוד.

מוצני: “מרגש אף יותר הרכב המשלחת. אורט בנימינה מובילים את המשלחת לה שותפים גם תלמידים מאור עקיבא ותלמידים מאכסאל שבגליל התחתון. האפשרות הייחודית של מפגש בין בני נוער, ערבים ויהודים, סביב נושא הפיסיקה הוא ערך מוסף משמעותי וחשוב לא פחות מלימוד המקצוע.”

מנהלת אגף חק”ר, מוניק ווקנין ציינה כי “אנו דוגלים בחינוך לטכנולוגיה על כל רבדיה, תחום הנחשף בגנים, ונלמד בבתי הספר היסודיים, כאשר בעל יסודי מתבצעת למידה מעמיקה ומורחבת.תלמידי אורט בנימינה מובילים בתחום ומגיעים להישגים נכבדים., הסמינר מאפשר בנוסף ללימוד הנושאי עשייה והובלה ערכית. השיח שנוצר בין המרקם האנושי הינו שיח המזמן חשיבה על עתידנו ביחסים הבין לאומיים ופיתוח טכנולוגי למען האנושות. גאה בתלמידים שלנו על היותם חלק משמעותי בתהליך הלמידה והפיתוח”.

מסלול השיגור של פאלקון 9 ועליו “בראשית” || צילום: מתוך ויקיפדיה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן