החל מה- 1.6: אכיפה מסיבית בחופי הים – כולל קיסריה; בין האיסורים – הצבת אוהלים

החל מה- 1.6: אכיפה מסיבית בחופי הים – כולל קיסריה; בין האיסורים – הצבת אוהלים

-

מגדלור-פיד ♋

בשנים האחרונות החלה לחדור ההבנה כי הים אינו “אינסופי” וכי הוא משתנה לנגד עינינו. בעת ביקרום בחופים, רבים מאיתנו נחשפו לא פעם לחוויה קשה של זוהמה, רכבים מתפרעים בקו החוף, אוהלים מכל עבר, רעש גנרטורים, מוזיקה רועשת, מסיבות, אירועים לא חוקיים ומפגעים  נוספים.

• קראו גם >> חדרה: נערים הדליקו מדורה בגן ציבורי – הוריהם חטפו 475 שקל דוח

רק במהלך חג הפסח, נוכחנו לגלות כי הישראלי המכוער השחית ולכלך את רוצות המועצה והותיר 200 טון אשפה לאורך רצועת חוף הכרמל (כ- 40 ק”מ). תמונות דומות של לכלוך וזוהמה ליוו אותנו גם לאורך חג העצמאות.

כחלק מכך, ומתוך הרצון לשמור על הרוחצים, החי והצומח המועצה הובילה תהליך מטה סדור עם שותפים רבים. בהתאם לכך, מליאת המועצה האזורית הצביעה ב- 15.4, על יציאה לפיילוט הסדרת קו החוף והשמירה על הסביבה החופית. הפיילוט יתמקד בהסדרת השימושים במרחב החופי. כך לדוגמא, תיאסר לחלוטין הצבת מאהלים עסקיים בכל קו החוף, איסור על קיום מסיבות לא חוקיות, איסור נסיעה בקו החוף ועוד.

באגף המוניצפאלי של המועצה מציינים כי עד ה- 1.6.19 תבוצע הסברה ואיכפה הדרגתית והחל מה- 1.6.19 תחל המועצה בפעילות אכיפה מוגברת שתמשך לאורך כל עונת הרחצה. האיכפה תבוצע גם בחופים הפתוחים וגם בחופים המוכרזים של המועצה.

בשבוע שעבר, לקראת יציאה לפיילוט, סיירו כלל חברי מליאת המועצה ברצועת החוף ולמדו מקרוב אחר האתגרים והסוגיות השונות. לצד זאת האגף המוניציפאלי של המועצה מסיים בימים אלו את הצבת מערך השילוט בחופי הים שנפגע קשות כתוצאה מוונדליזם של נהגי השטח שדואגים לתלוש אותם כדרך קבע על מנת לטשטש את עברותיהם או במקרים אחרים שהם נבזזים ע”י גנבי ברזל.

בין השותפים למהלך החדש ניתן למצוא את משרד הפנים, המשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים הלאומיים, מנהל מקרקעי ישראל, רשות העתיקות, החברה להגנת הטבע, משטרת ישראל, החברה לפיתוח קיסריה, עמותת כחול ירוק ועוד.. שהביא להבנה משותפת שיש לבצע הסדרה בקו החוף.

49540cookie-checkהחל מה- 1.6: אכיפה מסיבית בחופי הים – כולל קיסריה; בין האיסורים – הצבת אוהלים

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות