אולי יעניין אותך

פנייה נוספת לממונה על המחוז במשרד הפנים: כנס ישיבת מועצת עיר באור עקיבא בהקדם

פנייה נוספת לממונה על המחוז במשרד הפנים: כנס ישיבת מועצת עיר באור עקיבא בהקדם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

סאגת עובדי מתנ”ס אור עקיבא והספריה העירונית, מגיעה (שוב) למשרד הפנים: 7 מתוך 13 חברי מועצת העיר פנו הבוקר אל הממונה על המחוז במשרד הפנים, פאיז חנא, בדרישה כי יורה על כינוסה של ישיבת מועצת עיר שלא מן המניין, לבקשתם של מספר חברי מועצה, בנושאים הקשורים במתנ”ס.

כזכור, כבר לפני כשבועיים נעשתה פניה ראשונה לממונה על המחוז במשרד הפנים על ידי חמישה חברי מועצה, בבקשה כי יתערב ויורה על כינוס ישיבה. מליאת המועצה נקבעה ליום חמישי האחרון, עם סעיף אחד מתוך שלושה, אותם ביקשו חברי המועצה להעלות – ולבסוף, זו בוטלה.

קודם לכן, ב-4.7.2021, שלחו חברי המועצה אלי אנקונינה, משה אבועזיז, נוח שמאילוב, משה ביטון ויוסי כדורי מכתב לממלא מקום ראש העיר שמחה יוסיפוב וביקשו ממנו לכנס את מליאת מועצת העיר.

חבר מועצת העיר, אלי אנקונינה

במליאה, מבקשים מזמיני הישיבה להביא להצבעה את בחירת נציגי העירייה למתנ”ס – 5 נציגים, דרישה לחתום מחדש, גם השנה, על ההסכם מול המתנ”ס והעברת ההקצבות למתנ”ס עבור שלושת החודשים האחרונים, והעברת היתרה היחסית של ההקצבות כפי שמופיעה בהצעת התקציב.

במכתב ששלחו לממונה על המחוז ציינו השבוע חברי המועצה את סעיף 10 לתקנון בדבר ישיבות מועצה הקובע כי “נדרש כינוסה של ישיבה שלא מן המניין וראש העירייה לא כינס את המועצה תוך שבעה ימים… ימנה שר הפנים אדם שיכנס את המועצה…”.

מגדלור-פיד ♋                                           

גם הפעם, בסיום המכתב צוין כי במידה ומנהל המחוז לא יתערב ביומיים הקרובים, “נאלץ לפנות בבקשת סעד מבית המשפט”.

בתוך כך, 7 חברי מועצת העיר, יוסי כדורי, ארקדי גדילוב, רמי ראובן, אברהם כהן, אלי אנקונינה, משה אבועזיז ונוח שמאילוב, פנו לממלא מקום ראש העיר שמחה יוסיפוב בדרישה להעביר מיידית את כל ההקצבות שעוכבו מעמותת יפתח למתנ”ס וכן הקצבות שאושרו בתקציב העירייה.

“נא לבצע הדברים באופן מיידי ולשים סוף לפגיעה בעובדי המתנ”ס ובשירותי המתנ”ס לציבור הרחב”, כתבו השבעה במכתבם. בעקבות פניה שביצע יו”ר הנהלת המתנ”ס עו”ד שלום שבתאי לרשם העמותות והחברות לתועלת הציבור בדבר סיווגו של המתנ”ס, נמסר במענה מהרשם כי “נמצא כי העמותה מסווגת כעמותה עירונית”. המשמעות היא, לכאורה, כי ההקצבות להפעלת המתנ”ס יכולות להמשיך להיות מועברות לעמותת המתנ”ס.

עדכון ראשון: 15.7.2021

מגדלור-פיד ♋


הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן