“מודה שטעיתי”: העלמות מס באלפי שקלים התגלו בעסקים בחדרה, אור עקיבא והסביבה

פקיד שומה חדרה יצא לאחרונה למבצע ביקורות מס הכנסה בערים זיכרון יעקב, קיסריה, אור עקיבא, אליכין, פרדס חנה, גבעת אולגה, כפר קרע, כפר באקה אל גרביה וכפר פרדיס. במסגרת המבצע נבדקו 58 בתי עסק מענפי המסחר ונותני השירותים בהם מזנונים, פיצוציות, מסעדות, חנויות למכירת חומרי בניין, אטליזים, מוסכים, מינימרקטים, חנויות מחשבים, חנויות הלבשה, חנויות הנעלה, חנויות כלי בית, וקבלני בניין ושיפוצים. מתוך בתי העסק שנבדקו נמצאו ליקויים ב-17 עסקים שלא רשמו הכנסות בסכום כולל של עשרות אלפי שקלים.

כך לדוגמה, במהלך ביקורת אצל קבלן לעבודות חשמל בקיסריה, נבדק חשבון הבנק שלו  ונמצא כי  תשלומים בסכום של 71,721 ש”ח שהועברו עבור עבודות, לא נרשמו בספרי העסק. כנשאל על כך הסביר הקבלן: “לפני הדיווח למע”מ אני עובר על ההעברות ומעדכן את הרישומים”. המקרה הועבר להמשך טיפול בפקיד השומה. בביקורת אחרת אצל קבלן לעבודות שיפוצים בחדרה נמצא כי תשלום עבור עבודות שביצע בסך 15,000 ש”ח לא נרשם בספרים כנדרש. בתגובה ענה הקבלן: “הייתי צריך להוציא חשבונית, אני מודה שטעיתי”.

לקראת מבצע הביקורות, נערכה קניית ביקורת סמויה מספר ימים לפני המבצע, בחנות למכירת פירות וירקות באור עקיבא שלא נרשמה בקופה. ביום המבצע הגיעו המבקרים לביקורת במקום ומספירת הקופה עלה כי תשלומים בכרטיסי אשראי לא נרשמים כלל בקופה, ומבדיקת שוברי האשראי שנמצאו במקום לחודש יוני נמצא אי רישום תשלומים  בסך של 18,643 ש”ח.

בתגובה לממצאי הביקורת הסביר בעל המקום: “את האשראי אני מעביר לרואה החשבון שמדווח עליהם”. בדוכן אחר למכירת פירות וירקות בשוק חדרה, נערכה גם קניית ביקורת סמויה מספר ימים לפני המבצע. ביום המבצע נערכה ביקורת במקום ונמצא כי קניית הביקורת לא נרשמה. בנוסף נמצא כי העסק עובד כבר ארבעה חודשים מבלי שפתח תיק ברשות המסים או שנמהל ספרים בכלל.

מבצע זה נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

בתמונה: ביקורת בחדרה. למצולמים אין קשר לידיעה

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן