אור עקיבא: התיאטרון הקהילתי הציג את המחזמר “קזבלן”🎥

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אור עקיבא: התיאטרון הקהילתי הציג את המחזמר “קזבלן”🎥

-

מגדלור-פיד ♋

מתוך המחזמר “קזבלן” באור עקיבא

למי למי יש יותר כבוד: המחזמר “קזבלן” זכה לכבוד לאחר שהוצג בשבוע שעבר על ידי התיאטרון הקהילתי של מתנ”ס אור עקיבא בהיכל התרבות בעיר. 

בתיאטרון משחקים תושבי העיר יוסי סויסה, צילה בן חיון, אנט בן חמו, גיא סלמה, אוראל אוחנה, נתי, אייל אמירמוב, מירי אבחימוביץ’, דינה מכלוף, גלינה, שוהם אשרף, אליאב פדלון, רובי אינצ’י, לינה זברין ומלי צרור. את התיאטרון מנהלת פרי בן חיון, מביימים ומעבדים מוסיקלית, האחים משה ודוד פדלון. 

  • קראו גם >>

קזבלן הוא מחזה מצליח מאת יגאל מוסינזון משנת 1954, שהפך למחזמר ב-1966, וכן עובד לסרט קולנוע יווני נשכח ב-1964 ולסרט קולנוע ישראלי מצליח ב-1973. המחזה נוגע במספר סוגיות הקשורות לחברה הישראלית, בהן השסע העדתי בישראל, יחסי אשכנזים–מזרחים, נישואים בין-עדתיים ועוד. במרכז הסיפור – המציג את חייהם של תושבי שיכון רעוע ביפו באזור השטח הגדול – ניצב קזבלן, עולה ממרוקו המנהיג חבורת בריונים יפואית. קזבלן מאוהב בבתו של ראש השיכון, עולה מפולין, אך האחרון אינו מסכים שבתו תתראה עם קזבלן ותנהל איתו קשר רומנטי, בגלל המוניטין של קזבלן כפושע חסר תרבות. במהלך העלילה מואשם קזבלן בגניבה ומשם והלאה העלילה מתרכזת במאבקו להוכיח את חפותו.

צפו בקטעים מהמחזה (צילומים באדיבות: אייל אמירמוב וראובן רובי אינצ’י) >>

“שמחתי להשתתף באירוע כה מרגש ולראות את מידת ההשקעה מצד השחקנים, הבמאים וההתרגשות אשר סחפה את הקהל באולם”, כתבה מרינה גאומן, שצפתה בהצגה, בעלת תואר בספרות ותיאטרון. “הידיעה שישנם אנשים בקהילה,היוצרים תיאטרון אמיתי ונוגע ללב, פשוט מרגיעה ומשמחת”. 

.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן