על רקע מקרי האלימות בבית הספר אורט חקלאי בפרדס חנה-כרכור: בית הספר יפוצל ויוקם אחד חדש

במועצה בדקו והבינו כי המעבר של תלמיד כיתה ו' בבי"ס המונה בממוצע כ-500 תלמידים אל בי"ס שהוא פי ארבע בגודלו, הן בשטחו והן בכמות התלמידים – מהווה מעבר קשה שמביא איתו התמודדויות רב מערכתיות, פדגוגיות חינוכיות והתנהגותיות
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

על רקע מקרי האלימות בבית הספר אורט חקלאי בפרדס חנה-כרכור: בית הספר יפוצל ויוקם אחד חדש

במועצה בדקו והבינו כי המעבר של תלמיד כיתה ו' בבי"ס המונה בממוצע כ-500 תלמידים אל בי"ס שהוא פי ארבע בגודלו, הן בשטחו והן בכמות התלמידים – מהווה מעבר קשה שמביא איתו התמודדויות רב מערכתיות, פדגוגיות חינוכיות והתנהגותיות

מגדלור-פיד ♋

כשברקע אירועי האלימות החמורים בבית ספר “החקלאי” בפרדס חנה-כרכור, מערכת החינוך במושבה צפויה להתחדש החל משנת הלימודים הבאה, תשפ”ג. 

למעלה מ-600 איש לקחו השבוע חלק בכנס מקוון שנערך לפתיחת בית הספר העל יסודי החדש. במהלך השנים האחרונות התגבשה ההבנה במחלקת החינוך במועצה כי כי לא ניתן להמשיך ולנהל בית ספר אחד עבור 2,000 תלמידים.

במועצה בדקו והבינו כי המעבר של תלמיד כיתה ו’ בבי”ס המונה בממוצע כ-500 תלמידים אל בי”ס שהוא פי ארבע בגודלו, הן בשטחו והן בכמות התלמידים – מהווה מעבר קשה שמביא איתו התמודדויות רב מערכתיות, פדגוגיות חינוכיות והתנהגותיות.

ראש המועצה הגר פרי יגור מציינת כי “עם כניסתי לתפקיד קיבלתי החלטה ביחד עם ממלא מקומי יואב קעטבי וכל חברי הנהלת המועצה ופורום החינוך היישובי לקדם תכנית אב אסטרטגית לחינוך. החלטה זו נבעה מהעובדה שהתכנית הקודמת נעשתה ב-2012 ונשענה על תחזיות אוכלוסייה של השנתיים שקדמו לה.

“כולנו יודעים שבעשור האחרון פרדס חנה כרכור הלכה וגדלה ועלתה על התחזיות וזה חייב ודרש מאתנו בחינה מחדש לרבות סוגיות של זרמי חינוך ומענים לכלל צרכי האוכלוסייה.

“אחת המסקנות הבולטות שעלתה מהתכנית היא הגידול הדרמטי הצפוי בעשור הקרוב בגילאי 13-18, לעומת גידול מינורי בקרב תלמידי בתיה”ס היסודיים. העבודה שהוכנה הפכה לתכנית עבודה אופרטיבית שבמסגרתה הצבנו יעד של בניה מחדש של חזון החינוך העל יסודי בפרדס חנה כרכור ולתוך כך קידמנו עם משרד החינוך השקעות בלתי רגילות בהיקף של עשרות מיליוני ש”ח בבינוי מוסדות החינוך שלנו ועוד היד נטויה”.

May be an image of ‎7 people, people sitting, indoor and ‎text that says '‎כרכור חנה פרדס שיש בבית הכי ..‎'‎‎

היא הוסיפה: “המטרה ששמנו לנגד עינינו היא לראות כל ילד וילדה. שכל אחד גם ידע שרואים אותו. גם הצוות החינוכי. להגדיל את המענה לפרט וזאת אפשר רק בהקטנת מוטת השליטה והגדלת מצבת כוח האדם ושדרת הניהול.

“אי לכך, החלטנו בתהליך חקר ולימוד עמוק ויסודי, בו לקחו למעלה מאלף איש חלק – מומחים, יועצים, הורים, מורים, מנהלי בתי”ס, משרד החינוך, רשת אורט ועוד ועוד – לפצל את ביה”ס ולהקים בי”ס על יסודי חדש צומח, שיתן הזדמנות שווה להצלחה”.

את הכנס השבוע הנחתה מנהלת אגף החינוך אוריה ירדני ולקחו בו חלק – מנהלת ביה”ס ד”ר נטע קוסובסקי, מנהלת חט”ב דנה אמסלם, טל רוטשטיין מטעם רשת אורט, מנהלת ביה”ס אלונים לימור סמואלוב כנציגת מנהלי בתיה”ס היסודיים, רזי שרון יו”ר הנהגת הורי ביה”ס החקלאי, ויקיר מאור, יו”ר הנהגת ההורים היישובית.

במהלך הכנס התייחסו המשתתפים לשאלות והוצגה צמיחת מערכת החינוך במושבה. “בקרב כל השותפים ישנה תמימות דעים למהלך, אשר יביא לשני בתי”ס קטנים שיאפשרו מענים אישיים לפרט. הנהלת המועצה, הצוות המקצועי ואנוכי נחושים להוביל את התהליך ולקדמו למען ילדי המושבה”, הוסיפה פרי-יגור.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


דילוג לתוכן