פרידה מלוחמת: הלכה לעולמה חברת מועצת בנימינה-גבעת עדה לשעבר, רותי לפידות

לאחר שהתמודדה פעמיים עם מחלת הסרטן, הלכה אמש (שישי 4.2) לפידות לעולמה * ראש המועצה איתי וייסברג: "המוות של פינקי חיבר בינינו לראשונה. עמדנו אז שנינו מול חברי פז האבלים לבחירת מועמד לראשות המועצה. היית אמיצה" *

פרידה מלוחמת: הלכה לעולמה חברת מועצת בנימינה-גבעת עדה לשעבר, רותי לפידות

לאחר שהתמודדה פעמיים עם מחלת הסרטן, הלכה אמש (שישי 4.2) לפידות לעולמה * ראש המועצה איתי וייסברג: "המוות של פינקי חיבר בינינו לראשונה. עמדנו אז שנינו מול חברי פז האבלים לבחירת מועמד לראשות המועצה. היית אמיצה" *

מגדלור-פיד ♋

רותי לפידות, תושבת גבעת עדה וחברת מועצת בנימינה-גבעת עדה בין השנים 2013-2018, הלכה אתמול (שישי,4.2.2022) לעולמה, בגיל 63. היא התמודדה עם מחלת הסרטן, התגברה פעם אחת אך חלתה בשנית.

ראש המועצה איתי וייסברג ספד לה וכתב כי “המוות של פינקי חיבר בינינו לראשונה. עמדנו אז שנינו מול חברי פז האבלים לבחירת מועמד לראשות המועצה.

“בבחירות הקצרות שהגיעו חודש וחצי לאחר מכן הובילה רותי לפידות, כהרגלה, את המאבק על דעת הקהל בגבעת עדה. במשך שנה ושלושה חדשים לאחר מכן נתנה לי כראש מועצה טרי את המרחב ללמוד את התפקיד ולפעול כשהיא מספקת נאמנות מלאה לדרך וגב להחלטות קשות כחברת מועצה. עם חלוף הימים למדתי יותר על האישה החזקה שניצחה את המחלה כבר מספר פעמים ומוכנה לכל קרב שיזמנו לה החיים”.

וייסברג מוסיף: “כששקדתי על בניית רשימה לבחירות 2018 פניתי לרותי לבדוק אם תרצה להמשיך בתפקיד הציבורי. תשובתה הממה אותי וכל כך לא התאימה לאופי שלמדתי להכיר ממנה “… לא תודה, אני סיימתי ואני אפילו שוקלת לעזוב את גבעת עדה לאחר החוויה של החמש שנים האחרונות כחברת מועצה”.

“אז התגנבה לתודעתי גם ההכרה שעל אף אשיותה החזקה התפקיד שמילאה בשם הציבור גבה ממנה מחיר אישי גדול, אולי אפילו גדול מנשוא.

“לימים שמעתי שהמחלה שבה לבקר אותה, אם אי פעם באמת עזבה, והיא נלחמת שוב על חייה. בפגישות המעטות שהיו לי עם רותי מאז טרחה שלא להרחיב בנושא. רותי מעולם לא התבכיינה או ריחמה על עצמה לידי וחשבתי שחיטוט כזה מצידי לא יסייע אלא רק יכביד עליה.

“בביקור חטף שערכה במועצה בספטמבר האחרון הייתה מאוד חייכנית ונמרצת. סיפרה לי שהעניינים לשמם באה הסתדרו וכשנותרנו לבד בחדר גלשה השיחה אט אט לחוויות שלי מהביקור שאני קיבלתי. היא נדרכה, הסתכלה לי ישר בלבן שבעיניים וזרקה שתיים שלוש הנחיות ברורות לביצוע וסיימה ב “.. ושלא תוותר על זה!”. כשהתחבקנו לפרידה הראתה לי איזו אישה נמרצת וחזקה היא ומעכה לי קלות את בית החזה. בחיוך מלא ועיניים בורקות נפרדה ויצאה מהחדר אישה גאה, לוחמת דעתנית ויפה.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-
// צילום מסך: YNET

עוד מספר וייסברג: “באוקטובר פסקו ההודעות. את השבועות מאז עברתי מרחוק עם עדכונים מיאשים על הסיכוי שאבד, על שעות ארוכות של סבל עם רגעי “רותי” של פעם שמבליחים מתוך ההכרה אחת למספר שעות ובערב שבת ב 21:15 הגיעה ההודעה האחרונה.

“נותרתי מלא השראה מהלוחמת הזו ויש להניח שלא תצא לי מהתודעה כל עוד יש לי תודעה. לכל מי שהכיר את רותי ונלחם כרגע במחלה אני אומר קחו דוגמא ואל תתיאשו. רותי לא הייתה רוצה שתעשו את זה אחרת ממנה – לוחמת עד הסוף.

“אני אזכור אותה בדיוק כך, עם החיוך והעיניים הבורקות מאוקטובר האחרון, אישה גאה לוחמת דעתנית ויפה”.

רק לפני כחודש פורסמה כתבה על לפידות ב-YNET, על השתתפותה במרתונים וההתמודדות הסיזיפית והקשה – תוך שהיא נלחמת ולא מוותרת. “אמנם זה היה לפני שש עשרה שנה אבל אני זוכרת את הרגע הזה. אני זוכרת בבירור שהרופא הסתכל על צילום החזה שלי והשתהה”, סיפרה לפידות בראיון, על הרגעים שהבינה שחלתה בסרטן השד.

— אגף הוידאו —–  חילוץ לכודים מעליזה יאנסן באור עקיבא

— אגף הוידאו — שימו לב איפה אתם מחנים את האוטו: כבשים ברכבת חדרה

“כששאלתי את הרופא על מה הוא מסתכל הוא הצביע על רצף נקודות. עבורי זה היה נראה כמו שביל החלב. האסימון אצלי עוד לא נפל, עד שהוא הסביר לי ש’שביל החלב’ לא אמור להיות במקום הזה”.

חבר המועצה לשעבר, אבירם שהרבני, תושב בנימינה-גבעת עדה, שפעל יחד עם לפידות באותה קדנציה כתב היום בחשבון הפייסבוק שלו: “רותי ואני התחלנו את דרכנו המשותפת באמצע שנת 2013, כחצי שנה לפני יום ההולדת הפוליטי שלנו שהחל בתאריך 22.10.2013.

“קו המחשבה הרציונלי המאפיין אותך, הרגישות והאמפתיה, העמידה על עקרונותייך ובחירת המלחמות שלך והכל מתוך הרצון לעשות טוב, הם השילוב המגדיר אותך כאישיות יוצאת דופן, מעוררת השראה ומודל לחיקוי והערצה. היינו שם כתף אל כתף בישיבות, בדיונים ובמאבקים על צדקת הדרך והעשייה מתוך יושרה, אמונה ומנהיגות אחראית.

“הבאנו מנהיגות אחרת, מנהיגות מאפשרת, נטולת משחקים פוליטיים וסחטנות ללא רסן, הראנו שאפשר להיות משמעותיים ונוכחים ובעלי השפעה מבלי לרמוס אחרים בדרך”, מציין שהרבני.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן