חדרה: ימונה פרויקטור ליצירת תוכנית ביטחון בעיר, הסיורים יוגדלו

בישיבת מועצת העיר הערב (30.3) יביא ראש העיר צעדים דחופים ומיידים לחיזוק הביטחון של חדרה. בין הצעדים שפורסמו:

  • מינוי פרוייקטור מקצועי ליצירת תוכנית ביטחון היקפית לחדרה, כולל התייחסות למרכיבי ביטחון נדרשים בתשתית העירונית שלנו, שיאפשרו לנו לשמור על תושבי העיר בכל מקרה של חשש ביטחוני.
  • הקצאת משאבים מיידית – להגדלת הביטחון העירוני בסיורים ברחבי העיר בכל המוקדים הנדרשים!
  • גיבוש תוכנית דחופה להקמת יחידת מתנדבים עירונית עם משטרת ישראל. יש לנו תושבות ותושבים שרוצים לתרום ולחזק את הביטחון העירוני ואנחנו נפעל לתת להם את הכלים לכך. אני מתכוון לתת דוגמא אישית ולהיות מהמתנדבים הראשונים שיצטרפו ליחידה הזו.
  • תכלול הפעולות באחריות מנכ״ל העירייה ואגף אכיפה וביטחון.

מ״מ ראש העיר בפועל ניר בן חיים: ״אני אומר את זה בצורה ברורה: גם אם נצטרך להסיט משאבים, לצמצם פעילויות אחרות ולהפנות כסף לביטחון העירוני נעשה זאת. כל תושב בעיר הזאת רוצה ביטחון אישי קודם כל ולפני הכל. זו האחריות שלנו והמשמרת שלנו ואנחנו נממש אותה למענכם.״ ישיבת מועצת העיר תועבר בשידור חי ובקרוב יינתנו עדכונים נוספים.

כזכור, אתמול הודיע יו”ר מועצת העיר הרב בן ציון נורדמן כי ישיבת המועצה שנקבעה (רביעי) בחדרה לא תכלול את ההתנגחויות המסורתיות בין קואליציה לאופוזיציה ותאפשר לתת כבוד להרוגים בפיגוע וקיום דיון ענייני בנושאים מוסכמים. נורדמן קיבל כבר אור ירוק מראש העיר בפועל ניר בן חיים לצמצם את נושאי הדיון של הקואליציה וכעת ממתינים לתשובות אנשי האופוזיציה ואישורם למקד את הדיון בנושאים הציבוריים, תוך צמצום הנושאים הפוליטיים מסדר היום.במכתבו ליו”ר האופוזיציה יניב דרי כתב יו”ר המועצה הרב נורדמן: “הפיגוע הקשה שחוותה העיר חדרה מחייב את כולנו לגלות אחריות, לאפשר התמקדות בטיפול בהחזרת השגרה לעיר וקידום טיפול בסוגיות הביטחון השוטף והסיוע ההיקפי לתושבי העיר.

“זו השעה לאחדות ואחריות ובוודאי שאין המקום השבוע במועצת העיר לדון בנושאים בעלי היבטים שגרתיים ביחסי קואליציה – אופוזיציה”.ישיבת המועצה הקרובה תיפתח בדקת דומייה וקריאת פרק תהילים. נורדמן הדגיש במכתב לאופוזיציה כי אין מניעה מהעלאת הנושאים בעלי הגוון הפוליטי לישיבת המועצה הבאה, שצפויה להיערך עוד לפני חג הפסח”.

חבר המועצה עו”ד יניב דרי התייחס למכתב: “ראינו את פרסום הבקשה מטעם יו”ר המועצה לדחות נושאים מהישיבה לאור הפיגוע הקשה שהתקיים השבוע בחדרה. אנו בהחלט הבענו הסכמה עקרונית לבקשה, אבל לא כזו שתפגע באינטרס הציבורי המוגן על ידי עבודת האופוזיציה (שכן רק בישיבות מן המניין ניתן להעלות את ההצעות לסדר והשאילתות שהגשנו שקשורות לתפקוד העירוני הבלתי חוקי). לכן אנו בדעה שנכון לדחות את הדיון בכל הנושאים (גם אלו שהוצגו על ידי הנהלת העיר ולא לייצר דחיה רק של הנושאים שהעלינו). כמו כן נכון לאפשר לאופוזיציה להעלות את הנושאים בישיבה שלא מן המניין בשבוע הבא. נקווה שאכן העניין יוסכם ולא מדובר בנסיון ציני לבטל את עבודת האופוזיציה”.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן